Connect with Us

GJKKO kërkon sekuestrimin e makinës blind/ Avokati i Lulzim Berishës kundërshton vendimin

Kronika

GJKKO kërkon sekuestrimin e makinës blind/ Avokati i Lulzim Berishës kundërshton vendimin

Publikuar

-

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka pranuar kërkesën e SPAK-ut për sekuestrimin e automjetit të Lulzim Berishës, të etiketuarin si kreu i bandës së Durrësit.

Bëhet fjalë mediat se do ta ankimojë këtë vendim, pasi pretendon se të ardhurat për blerjen e automjetit janë të ligjshme.

“Do ta ankimojmë vendim pari të ardhurat për blerjen e sendit janë të ligjshme dhe të deklaruara”, deklaron Hysi.

LEXO EDHE:  KLP e “shpërbleu” duke e përzgjedhur për në SPAK/ Prokurori që përballet sot me Vettingun

Ndërkohë, Berisha ka 15 ditë kohë të ankimojë vendimin për sekuestrimin e makinës. Kujtojmë se kreu i bandës së Durrësit deklaroi pasurinë, ende pa kaluar 48 orarshi kur Operacioni Forca e Ligjit i dërgoi formularin.

Sipas Hysit, Berisha është një njeri thjeshtë dhe i rregullt që paguan taksa si çdo qytetar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Publikuar

-

Nga

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë mbrëmje disa ndërtesa të vjetra në qendër të qytetit të Durrësit.

Mësohet se zjarri ka rënë në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Zjarrfikësit dhe policia janë në vendngjarje. Ata kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak. Paraprakisht dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore.

“Në lagjen Partizani, Elbasan, në një garazh është gjetur pa shenja jete shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak.
U ngrit grupi hetimor dhe shkoi në vendngjarje dhe nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Vijon puna për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Nis mbledhja për krijimin e SPAK/ KLP iu lë dy javë kohë prokurorëve që të aplikojnë

LEXO EDHE:  "Nuk mund të niste SPAK punën me një që pi drogë"/ Nuk përmbahet Ylli Rakipi

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE