Connect with Us

E rëndë në Korçë/ Gjendet i pajetë një 30 vjeçar

Kronika

E rëndë në Korçë/ Gjendet i pajetë një 30 vjeçar

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një fshat të Korçës ku një 30 vjeçar është gjetur i pajetë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Lozhan, ndërsa identiteti i viktimës nuk bëhet me dije.

Nuk dihen ende rrethanat e kësaj ngjarje të rëndë, ndërkohë që autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të vdekjes së të riut./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e dyfishtë në Durrës/ Zbardhen të tjera detaje, shoqërohen disa persona

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë në ditë në lidhje me ngjarjen e rëndë, mbrëmjen e djeshme në Shkozet të Durrësit, ku dy persona u ekzekutuan me armë zjarri.

Mësohet se dy viktimat janë, Dorjan Shkoza 35 vjeç dhe Anxhelo Avdia 24 vjeç.

Ndërkohë, mëngjesin e sotëm mësohet se rreth 13 persona janë shoqëruar si autorë të dyshuar, për vrasjen e mbrëmshme, por më pas disa prej tyre janë lënë të lirë.

LEXO EDHE:  Ambasadorja gjermane ultimatum opozitës/ Shkoni në Parlament

LEXO EDHE:  I humbur prej 8 ditësh/ Gjendet i pajetë 31-vjeçari

Nga hetimet paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të prishjes së pazareve të drogës.  Njëri nga viktimat Dorjan Shkoza disa vite më parë ka bërë 5 vite burg ndërkohë 24 vjeçari dhe pse nuk është një person i skeduar nga policia është një person që në zonë njihet për shitje dhe trafikim narkotikësh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përfshihet nga flakët një banësë në Korçë/ Evakuohen studentet

Publikuar

-

Nga

Një banesë tre katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotmë në Korcë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të xhamisë së vjetër, teksa zjarri ka filluar nga dhoma ku banonin tre studente.

Mësohet se tre vajza studente që jetonin në banesë janë evakuuar dhe nuk ka të lënduar në njerëz.

Ndërkaq, shkak i zjarrit  dyshohet të jetë bërë pajisja elektrike që përdorej për ngrohje në banesë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi i dy të rinjëve në Durrës/ Gjendet e djegur një makinë

Publikuar

-

Nga

Pas ekzekutimit të dy të rinjëve në Durrës, një makinë është gjetur e djegur në Rrogozhinë.

Makina dyshohet se i përket autorëve të krimit të dyfishtë që tronditi mbrëmjen e sotme Durrësin ku mbetën të vrarë Anxhelo Avdia dhe Dorjan Shkoza.

Automjeti i gjetur i djegur është me targa të vjedhura.

Paraprakisht, bëhet me dije se Anxhelo Avdia ka marrë plumba të shumë në trup por ka mbërritur me shenja jete në spital, por fatkeqësisht s’ka mundur të mbijetojë.

LEXO EDHE:  Ambasadorja gjermane ultimatum opozitës/ Shkoni në Parlament

LEXO EDHE:  Digjen pyjet e Dishnicës/ Policia heton çobanin

Ndërkohë, viktima tjetër, 35 vjeçari Dorjan Shkoza ka mbetur i vdekur në vend.

Anxhelo Avdia dhe Dorjan Shkoza kanë qenë duke ecur anës rrugës bashkë me disa shokë të tyre, dhe janë qëlluar me breshëri kallashnikovi nga një makinë./CNA.al

LEXO TE PLOTE