Connect with Us

Dhunë ndaj motrës, vajzës dhe bashkëshortes/ Arrestohen 3 persona në Tiranë

Kronika

Dhunë ndaj motrës, vajzës dhe bashkëshortes/ Arrestohen 3 persona në Tiranë

Publikuar

-

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 3 shtetas, për dhunë në familje.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. V., 59 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, në Farkë të Madhe, në Rrugën e Agallarëve, ka shembur gardhin rrethues të banesës së motrës së tij dhe më pas ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj, të cilës iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit I. L., 59 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi në Yzberisht, në banesë, në gjendje të dehur, ka ushtruar dhunë fizike ndaj vajzës së tij.

LEXO EDHE:  Detaje të reja/ Si e mori para kamioni, këmbësorin

Gjithashtu, nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vorë është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. M.., 57 vjeç. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së mitur së tyre, të cilave iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Korçë/ Gjendet i pajetë një 30 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një fshat të Korçës ku një 30 vjeçar është gjetur i pajetë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Lozhan, ndërsa identiteti i viktimës nuk bëhet me dije.

Nuk dihen ende rrethanat e kësaj ngjarje të rëndë, ndërkohë që autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të vdekjes së të riut./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e dyfishtë në Durrës/ Zbardhen të tjera detaje, shoqërohen disa persona

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë në ditë në lidhje me ngjarjen e rëndë, mbrëmjen e djeshme në Shkozet të Durrësit, ku dy persona u ekzekutuan me armë zjarri.

Mësohet se dy viktimat janë, Dorjan Shkoza 35 vjeç dhe Anxhelo Avdia 24 vjeç.

Ndërkohë, mëngjesin e sotëm mësohet se rreth 13 persona janë shoqëruar si autorë të dyshuar, për vrasjen e mbrëmshme, por më pas disa prej tyre janë lënë të lirë.

LEXO EDHE:  Arrestohet 56-vjeçari për dhunë ndaj gruas

LEXO EDHE:  Shikoni çmendurinë e kryetarit LSI Shijak, pasi polici i vendos gjobën (video)

Nga hetimet paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të prishjes së pazareve të drogës.  Njëri nga viktimat Dorjan Shkoza disa vite më parë ka bërë 5 vite burg ndërkohë 24 vjeçari dhe pse nuk është një person i skeduar nga policia është një person që në zonë njihet për shitje dhe trafikim narkotikësh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përfshihet nga flakët një banësë në Korçë/ Evakuohen studentet

Publikuar

-

Nga

Një banesë tre katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotmë në Korcë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të xhamisë së vjetër, teksa zjarri ka filluar nga dhoma ku banonin tre studente.

Mësohet se tre vajza studente që jetonin në banesë janë evakuuar dhe nuk ka të lënduar në njerëz.

Ndërkaq, shkak i zjarrit  dyshohet të jetë bërë pajisja elektrike që përdorej për ngrohje në banesë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE