Connect with Us

Vrasja e dyfishtë në Durrës/ Kush janë viktimat që u qëlluan me kallashnikov

Kronika

Vrasja e dyfishtë në Durrës/ Kush janë viktimat që u qëlluan me kallashnikov

Publikuar

-

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që tronditi Durrësin mbrëmjen e sotme.

Dy viktimat janë qëlluar me kallashnikov nga një makinë në lëvizje.

Njëri nga viktimat është identifikuar si Anxhelo Avdia, ndërsa viktima tjetër është 35 vjecari me inicialet D.SH.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plumbat trondisin Durrësin/ Shkon në dy numri i viktimave

Publikuar

-

Nga

Kanë dalë në dritë të dhëna të rënda mbi ngjarjen tragjike, që ndodhi pak minuta më parë në qytetin e Durrësit.

Sipas informacioneve të fundit, numri i viktimave ka shkuar në dy.

Ngjarja e rëndë ndodhi në lagjjen 14 në Shkozet, ndërsa ende nuk dihet identiteti i viktimave.

Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje. Ndërkohë janë ngritur disa psotblloqe për kapjen e autorit apo autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Dyshohet për një të vrarë

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta me parë në qytetin e Durrës.

Sipas informacioneve paraprake, në lagjen 14 në Shkozet ka patur të shtëna me armë zjarri.

Sipas informacioneve dyshohet për një të vrarë dhë një tjetër të plagosur.

vijon..

LEXO TE PLOTE

Kronika

Operacioni ndërkombëtar godet grupin kriminal/ Arrestohet një 33-vjeçar në Peqin

Publikuar

-

Nga

Sot është finalizuar operacioni i përbashkët mes policive të Italisë, Belgjikës, Shqipërisë, Gjermanisë dhe Spanjës, i koduar “Kitchen”, në sajë të të cilit janë vënë në pranga 27 persona.

Mësohet se në vendin tonë është arrestuar shtetasi me iniciale P.H., 33 vjeç, banues në Kodras, Peqin, ndërsa shtetasi J.S. është shpallur në kërkim. Për të riun, më datë 26.02.2020 Gjykata e Brescias/Itali ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për kryerjen e veprës penale ”Trafikimi i lëndëve narkotike”, si pjesë e grupit kriminal.

Gjatë operacionit janë ekzekutuar gjithsej 35 urdhra arresti të lëshuara nga autoriteti gjyqësor i Brescias, Itali, nga këta 27 janë arrestuar, ndërsa 8 janë shpallur në kërkim.

Akuza ndaj këtij grupi kriminal është ajo e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike në bashkëpunim, mbajtje dhe shpërndarje të lëndëve narkotike, grabitje, mbajtje dhe dhënie të armëve luftarake.

Hetimi ka filluar ndaj një grupi të strukturuar marokenësh dhe italianësh që trafikonin hashash nga Maroku, e më pas janë zbuluar edhe elementë të një grupi kriminal me origjinë shqiptare që trafikonin kokainë nga Holanda, duke furnizuar tregun në Italinë e Veriut e saktësisht në zonën e Brescias.

LEXO EDHE:  Përplasja me protestuesit në Elbasan/ Shoqata e Policëve në Lirim “gozhdon” Xhafajn

LEXO EDHE:  Aksidenti me tre të plagosur/ Pranga shoferit 29-vjeçar

Hetimi ka zbuluar 4 shtetas me origjinë shqiptare dhe një shtetase rumune që i përkisnin të njëjtit grup kriminal.

Hetimi ka filluar në muajin tetor të vitit 2017 dhe ka vijuar me intensitet duke sjellë arrestime dhe goditje gjatë vitit 2018, kur janë bërë edhe sekuestrimet dhe arrestimet më të shumta.  Ndërkohë që ditën e sotme janë ekzekutuar në të njëjtën kohë urdhër arrestet e lëshuara nga prokuroria e Brescias./ CNA.al

LEXO TE PLOTE