Connect with Us

Video-“Kushtetuta po pret popullin”/ Meta mesazh pak para manifestimit

Politikë

Video-“Kushtetuta po pret popullin”/ Meta mesazh pak para manifestimit

Publikuar

-

Ndërsa vetëm dy orë na ndajnë nga protesta e thirrur nga Presidenti Ilir Meta, ky i fundit i ka drejtuar një tjetër mesazh qytetarëve.

Në një video-mesazh në rrjete sociale, Meta shprehet se Kushtetuta po pret popullin.

“Të dashur qytetarë. Kushtetuta e popullit po pret popullin e Kushtetutës. Edhe pa momente na ndajnë nga nisja e pranverës Kuqezi. Mirë se të vini të gjithë”-shprehet Meta./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Raporti i KE/ Bushati: Të zhbllokohet “drama” e anëtarësimit në BE

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka reaguar pas publikimit të raportit nga Komisioni Europian në të cilin rekomandoi hapjen e negociatave për vendin tonë dhe Maqedoninë e Veriut.

Bushati shprehet se kjo është hera e tretë që sugjerohet hapja e negociatave.
Sipas Bushatit, Topi është përsëri në gjykatën EUMS për të zhbllokuar ‘dramën e pranimit”,

“Në dritën e progresit të rëndësishëm të arritur dhe rezultateve të prekshme në fushat kryesore që lidhen me sundimin e ligjit, Komisioni Europian konfirmon për herë të tretë (’18, ’19, ’20) hapjen e bisedimeve të pranimit me Shqipërinë. Topi është përsëri në gjykatën EUMS për të zhbllokuar ‘dramën e pranimit”, shkruan Bushati ne një postim ne Twitter.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deputeti Gjuzi dhunon gruan e djalin/ Gjykata urdhëron të largohet nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi është urdhëruar nga gjykata t’i qëndrojë 200 metra larg bashkëshortes dhe djalit të tij, 16-vjeçar.

Sipas shqiptarja.com, Kujtim Gjuzi, është denoncuar në policinë e Tiranës nga gruaja me inicialet M.K. dhe djali H.Gj, për dhunë në familje. Si pasojë e një konflikti në familje, Kujtim Gjuzi, besohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij 16, vjeçar të cilët më pas e kanë denoncuar në polici dhe më pas i janë drejtuar gjykatës së Tiranës, duke kërkuar një Urdhër-Mbrojtje.

Ngjarja ka ndodhur në muajin nëntor 2019, ku gruaja, së bashku me djalin e saj, kanë kërkuar Urdhër-Mbrojtje në gjykatën e Tiranës, ku gjyqtarja Kaçe Agolli, ka pranuar kërkesën e nënë e bir, duke i pajisur me urdhrin e mbrojtjes. Në vendimin e saj gjyqtarja Agolli urdhëron deputetin Kujtim Gjuzi të mos kryejë dhunë në familje ndaj bashkëshortes së tij dhe djalit H.Gj.

Njëherësh, gjykata urdhëron që Kujtim Gjuzi, të mos cënojë dhe ngacmojë gruan me inicialet M.K. dhe djalin e tij. Gjithashtu në vendim thuhet dhe ndalohet që deputeti Kujtim Gjuzi të mos shkojë dhe hyjë dhe as mos qëndrojë në apartamentin në pronësi të gruas dhe djalit, në një distancë prej 200 metra. Po kështu nëpërmjet këtij vendimi të gjykatës së Tiranës, urdhërohet që të dyja palët si deputeti Kujtim Gjuzi dhe gruaja e tij, të bëjnë përpjekje maksimale për ti siguruar fëmijës së tyre H.Gj, qetësi dhe të mos e përfshijnë fëmijën në problematikat e tyre, raporton Shqiptarja.com

LEXO EDHE:  Hetimi ndaj Metës/ Ironizon Agron Duka: “Ku ka më mirë se një gjyq publik”

LEXO EDHE:  Ilir Meta miku i vëllezërve Balili/ Ja çfarë tha në inagurimin e hotelit të tyre

Një tjetër pikë e vendimit është dhe një urdhëresë që i lëshohet komisariatit nr. 1 në Tiranë, të cilës sipas vendimit të gjykatës duhet të shoqërojnë deputetin Kujtim Gjuzi për të tërhequr sendet personale nga apartament në pronësi të gruas. Mësohet se ky vendim tashmë është lënë në fuqi edhe nga Gjykata e Apelit Tiranë, dhe deputetit Kujtim Gjuzi, nuk i mbetet gjë tjetër veçse nën shoqërinë e efektivave të policisë të tërheqë sendet personale nga shtëpia dhe të largohet nga banesa e bashkëshortes së tij.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Majko shkrin gazi ministret, Kodheli në rolin e fotografes/ Detajet që nuk u panë sot në parlament

Publikuar

-

Nga

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në një seancë plenare. Por, përtej debateve, nëpërmjet fotove sjellim edhe disa detaje “pikante” që nuk u panë në media.

Mimi Kodheli duket shumë e përqendruar për t’i shkrepur dy kolegëve të saj një foto.

Ndërkohë, ministret Elisa Spiropali dhe Olta Xhaçka janë fotografuar teksa janë duke qeshur gjatë bisedës me ministrin Pandeli Majkon.

Po ashtu, duket se një incident i vogël është shënuar edhe pranë foltores. Ku një nga deputetët e rinj është ngritur, pa u kuptuar mirë se për çfarë arsye, por punonjësit e Gardës nuk e kanë lejuar të afrohet më shumë.

LEXO EDHE:  Fakte/ Basha e ka në krah bashkëpunëtorin në krimet e Ramës

LEXO EDHE:  Ironia e Bylykbashit/ Legjenda e Kushtetutit dhe Doruntinës

Për më tepër shikoni galerinë e fotove të mëposhtme: / CNA.al

LEXO TE PLOTE