Connect with Us

“Të mori Meta nga gjimnazi dhe të bëri deputete”/ Spahiu debaton ashpër me Mehmetajn

Politikë

“Të mori Meta nga gjimnazi dhe të bëri deputete”/ Spahiu debaton ashpër me Mehmetajn

Publikuar

-

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu është përplasur me ish-deputeten e LSI-së Kejdi Mehmetajn teksa ishin duke folur për deklaratat e presidentit Ilir Meta.

Spahiu komentoi reagimin e ambasadores së SHBA Yuri Kim në emisonin “Open”, e cila tha se nuk e mbështet manifestimin e Metës, ndërsa ish-deputetja e ndërpreu.

Politikani iu kthye Mehmetajt duke i thënë se Presidenti e mori nga gjimnazi dhe e bëri deputete, ndërsa kjo e fundit iu përgjigj ashpër.

Spahiu: Ilir Meta nuk ka mbështetjen e ambasadës amerikane. Nuk një luftë mes Bashës dhe Metës. Opozita po vazhdon rrugën e saj me dy lidera e vërtete. Liderat e opoztës janë Meta dhe Sali Berisha, ndërsa kukullat janë Basha dhe Kryemadhi.

LEXO EDHE:  Nga Nikoll Lesi/ Me sa duket nuk e njihkan mirë Ilir Metën

Mehmetaj: Nuk e di se pse i jepni kohë kaq të rëndësishme një njeriu me problem.

Spahiu: Ktheji përgjigje ambasadores.

Mehmetaj: Nuk debatoj me një njeri që ska argumta por ka probleme.

Spahiu: Moj vajzë, ty të mori Ilir Meta nga gjimnazi dhe të bëri deputete.

Mehmetaj: Kujdes, se mund të kthehehem edhe unë në një gjuhë tjetër./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Meta do krijojë parti të re”/ Deklarata e fortë e Pezës, gazetari zbulon emrin

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Partisë Socialiste për mediat Alfred Peza deklaroi mbrëmjen e sotme se Meta do të krijojë një parti të re politike që do të quhet Besëlidhja Demokratike Shqiptare.

Sipas Pezës, kjo parti do të përfshijë LSI-në dhe disa subjekte të tjera politike.

“Ka zëra se lëvizja e re e Metës do ta ketë emrin Besëlidhja Demokratike Shqiptare dhe do të përfshijë LSI-në dhe disa parti të tjera dhe nga retorika dhe nga ajo çfarë u pa në diskursin publik të zotit Meta, është se ai po mundohet të pozicionohet pak djathtas ndryshe nga natyra e LSI-së duke pasur një fjalor nacionalist, sovranist dhe në natyrën e partive të djathta ekstreme”, nënvizoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat për shpërndarjen e Parlamentit/ Avokati nxjerr blof Metën

Publikuar

-

Nga

Avokati Sokol Hazizi thotë se presidenti Ilir Meta nuk e ka tagrin ligjor që të shpërndajë Kuvendin.

Sipas Hazizit, çthënie e politikanëve, nëse nuk kolaudohet nga Gjykata Kushtetuese, nuk vlen.

“Presidenti në kompetenca nuk parashikohet që ka tagrin ligjor për të shpërndarë Kuvendin. Një president siç është Meta mbase e thotë në mënyrë simbolike, atë që do të konstatonte Gjykata Kushtetuese. Çdo thënie e politikanëve, nëse nuk kolaudohet nga Gjykata Kushtetuese, nuk vlen. Ne jemi në një kolaps kushtetues.

I drejtohet qytetarit, por çfarë kërkon nga qytetari sot? Të gjithë këta janë aktivë, qysh nga kryeministri, presidenti, qeveritë, situatat që kanë ardhur në këto 30 vite sollën Shqipërinë në mungesën e aksesit në gjykatë. Ne nuk jemi vetëm në çedim kushtetues, në mungesë të Gjykatës Kushtetuese, në jemi afër të mos funksionimit të gjykatave të rretheve gjyqësore. Kemi një mungesë efiçense të sistemit gjyqësor. Numri i dosjeve është i madh. Ne jemi përballë një situatë kur gjyqësori nuk ka kurajën që të japë një vendim të drejtë”, tha Hazizi në TV “Ora News”.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha ka nje koment dhe nje pyetje per Berishen, Bashen dhe Ramen/E mbani mend bllokun e zi?!!!!

LEXO EDHE:  Nga Nikoll Lesi/ Me sa duket nuk e njihkan mirë Ilir Metën

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ne që e kemi në b*** çfarë do të bëjmë”/ Gjokutaj debaton me gazetarin

Publikuar

-

Nga

Avokati Genc Gjokutaj ka debatuar mbrëmjen e sotme me gazetarin Denis Minga, teksa ishte duke folur për kryeministrin Edi Rama.

Gazetari tha se Rama do të shfrytëzojë çdo element të politikës ndërkombëtare, ndërsa avokati degjeneroi fjalorin në studion e emisonit “360gradë”.

Minga: Rama do të shfrytëzojë çdo element të politikës ndërkombëtare.

Gjokutaj: Kush do të shfrytëzojë?

LEXO EDHE:  Monitorimi dhe analiza-Beteja në media/Basha-Rama në garë, dështon Ilir Meta

LEXO EDHE:  Kundërshtari i Ilir Metës në krye të Ministrisë së Brendshme

Minga: Rama mo Rama.

Gjokutaj: Ne që e kemi në b*** çfarë do të bëjmë?/ CNA.al

LEXO TE PLOTE