Connect with Us

Një ditë pas lirimit të Çilit/ Gjykata jep masën e sigurisë për administratorin e UET

Kronika

Një ditë pas lirimit të Çilit/ Gjykata jep masën e sigurisë për administratorin e UET

Publikuar

-

Gjykata e Përmetit ka vendosur masën “arrest shtëpie” për administratorin e UET, Betim Shkupi.

Masa për administratorin e UET është dhënë nga gjyqtari Pëllumb Vehbiu.
Kujtojmë se Shkupi u arrestua në operacionin “Mezhgorani” ku u arrestua edhe pronari i UET, Henri Çili.

Shkupi mban postin e administratorit të “European Education Initiative Holding” dhe ka pasur kontroll 100% mbi aksionet e Universitetit Europian të Tiranës, ku Çili është pronar.

LEXO EDHE:  Skandal/ Prokuroria fsheh provat për arrestimin e Dakos

Një ditë më parë Gjykata liroi nga burgu Çilin për të cilin vendosi masën “detyrim paraqitje”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjendet i pajetë një i dënuar në burgun e Peqinit

Publikuar

-

Nga

Një i dënuar përjetë është gjetur i pajetë sot në burgun e Peqinit.

Sipas informacioneve paraprake shtetasi V.F., 40 vjeç ka varur veten. 40 vjeçari është gjetur i pajetë nga gardianët e burgut.

“Rreth orës 14:00, në ambjentet e IEVP Peqin, shtetasi Fatmir Veliaj 40 vjeç, banues në Mallakastër, dyshohet se ka varur veten, i cili ka qënë i dënur me burgim të përjetshëm.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Autorët “shqyejnë” qepenin/ Vidhet dyqani i celularëve në Urën Vajgurore

Publikuar

-

Nga

Një dyqan celularësh është vjedhur në zonën e Urës Vajgurore në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se autorët e grabitjes, kanë shqyer qepenin e dyqanit, kanë thyer xhamin dhe më pas kanë vjedhur disa telefona celularë.

Janë sekuestruar kamerat e sigurisë në bizneset përreth si dhe po merren në pyetje disa dëshmitarë, për të bërë të mundur identifikimin e autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përmbyset traktori teksa punonte tokën/ Plagoset rëndë i riu në Skrapar

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Dhores në Skrapar.

Mësohet se një 34-vjeçar është aksidentuar rëndë teksa drejtonte një traktor. Ai ka qenë duke punuar tokën dhe pasi ka humbur kontrollin e mjetit është përmbysur bashkë me të.
I plagosur A. Huska është nga spitali i Beratit, me urgjencë drejt Tiranës./CNA.al

LEXO TE PLOTE