Connect with Us

“Ne që e kemi në b*** çfarë do të bëjmë”/ Gjokutaj debaton me gazetarin

Politikë

“Ne që e kemi në b*** çfarë do të bëjmë”/ Gjokutaj debaton me gazetarin

Publikuar

-

Avokati Genc Gjokutaj ka debatuar mbrëmjen e sotme me gazetarin Denis Minga, teksa ishte duke folur për kryeministrin Edi Rama.

Gazetari tha se Rama do të shfrytëzojë çdo element të politikës ndërkombëtare, ndërsa avokati degjeneroi fjalorin në studion e emisonit “360gradë”.

Minga: Rama do të shfrytëzojë çdo element të politikës ndërkombëtare.

Gjokutaj: Kush do të shfrytëzojë?

Minga: Rama mo Rama.

Gjokutaj: Ne që e kemi në b*** çfarë do të bëjmë?/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Opinione

Nga Altin Goxhaj/ Rënia e Lylit dhe ngritja e Metës si kryetar opozite në sytë e militantëve të PD!

Publikuar

-

Nga

Lyli sot ishte në siklet të paparë!
Deri dje s’ka pas kush ta konkurojë dhe tallte trapin me protestat dhe protestuesit e vet!
Sot Meta ja joshi militantët Lylit të cilët filluan të shihnin te ai liderin e munguar dhe të shpresonin se ai mund t’i bënte ndonjë protestë të hajrit me rezultate shpresëdhënëse për të mundur Rilindjen për herë të parë në 7 vjet!

Në momentin kur Meta tha që do shpërndaj Parlamentin ns PS nuk respekton Dekretin e Metës për Gjykatën Kushtetuese, të gjithë militantët në krah të Lylit e harruan Kryetarin 7 vjecar të tyre dhe ulërisnin gjithë entuziazëm pro Metës!

Sot mund t’a themi me plot gojën se Lyli ndihet i rrezikuar për herë të parë nga brenda PDsë sps militantët e masakruar nga Rilindja si pasojë e shpërdorimit të qëllimtë që i ka bërë Lyli i Soros & Ramës, ata sot gjatë natës po mendojnë dhe fantazojnë të shohin Metën si lider që do mundi Ramën dhe jo Lylin!

Mos u habisni që nëse Meta shkon drejt aksionit të aktit të shpërndarjes së Parlamentit (destabilitet total) militantët dhe lidershipi të braktisin Lylin dhe t’i bashkohen Metës!

Pastaj do dëgjjojmë MBRETI VDIQ, RROFTË MBRETI 🙂

Në fakt sot Meta me një gurë goditi si Ramën dhe Lylin, sepse cdo gure qe godet njërin automatikisht godet dhe tjetrin sepse ata janë gjthm bashkë! Ndaj si Lyli dhe Rama duhet të luten që e gjitha kjo të jetë thjesht shantazh i Metës se po e pati seriozisht ata te 2 rrezikojnë të marrin njëri tjetrin me vete 🙂

Kjo turmë e dëshpëruar militantësh e tradhëtuar dhe e shtrënguar të braktisë Shqipërinë për të shpëtuar nga ferri i Rilindjes, nëse do drejtohej për herë të parë për përballje të vërtetë (dhe jo ortek të kontrolluar siç ka bërë Lyli në 7 vjet) mund t’ja dhjesin fare tepsinë e pushtetit Edit përfshirë edhe pjesën që i takon Lylit!

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Spahiu rendit arsyet/ Ja pse Meta nuk mund ta shpërndajë Parlamentin

Publikuar

-

Nga

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se

Ish kryetari i Aleancës “Kuq e Zi”, Kreshnik Spahiu, pretendon se presidenti Ilir Meta nuk mund ta shpërndajë dot Parlamentin.

Spahiu renditi arsyet që, sipas tij, e pengojnë Metën të realizoj këtë akt. Politikani thotë se Kreun e Shtetit nuk e lejon Kushtetuta dhe nuk ka mbështetjen e ndërkombëtarëve.

“Ilir Meta nuk mund të shpërndajë Parlamentin. Në radhe të parë kjo pasi atij nuk ia lejon Kushtetuta. Presidenti nuk e ka kompetencën kushtetuese për të shpërndarë Parlamentin. E dyta është se Meta nuk ka mbështetjen e ndërkombëtarëve. Meta nuk mbështetet as nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian”, deklaroi Spahiu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Protesta e Metës/ Kreshnik Spahiu përplaset me ish deputeten e LSI: Jeni bijë komunistësh

Publikuar

-

Nga

Ish kreu i Aleancës “Kuq e Zi”, Kreshnik Spahiu, është përplasur ashpër me ish deputeten e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, lidhur me manifestimin  e iniciuar nga presidenti Ilir Meta.

Dua ti them se ky miting nuk ishte kuq e zi, por ishte një miting i mbushur nga Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Erdhën autobusat e PD-së, nga e gjithë Shqipëria. Më gjeni një vend në botë që burri është President  dhe gruaja kryetare opozite, tha Spahiu.

E dimë të gjithë se cilat janë arsyet pse flisni kështu ju. Me çfarë i pe autobusat, me skype! Nuk mund ta lejoj të thoni këto për ata shqiptarë që dolën me këtë flamur në shesh. Bëtë dhe ju fushatë por pa sukses”, iu kthye Mehmetaj.

“Pranvera shqiptare nisi pas 21 janarit për të arrestuar Ilir Metën që vodhi 700 mijë euro me zv-ministrin e tij. Ju jemi bij e bija komunistësh, jeni bij e bija të Nexhmijes”, vijoi Spahiu në një lidhje on line me emisionin “Open”./CNA.al

LEXO TE PLOTE