Connect with Us

“Meta do krijojë parti të re”/ Deklarata e fortë e Pezës, gazetari zbulon emrin

Politikë

“Meta do krijojë parti të re”/ Deklarata e fortë e Pezës, gazetari zbulon emrin

Publikuar

-

Sekretari i Partisë Socialiste për mediat Alfred Peza deklaroi mbrëmjen e sotme se Meta do të krijojë një parti të re politike që do të quhet Besëlidhja Demokratike Shqiptare.

Sipas Pezës, kjo parti do të përfshijë LSI-në dhe disa subjekte të tjera politike.

“Ka zëra se lëvizja e re e Metës do ta ketë emrin Besëlidhja Demokratike Shqiptare dhe do të përfshijë LSI-në dhe disa parti të tjera dhe nga retorika dhe nga ajo çfarë u pa në diskursin publik të zotit Meta, është se ai po mundohet të pozicionohet pak djathtas ndryshe nga natyra e LSI-së duke pasur një fjalor nacionalist, sovranist dhe në natyrën e partive të djathta ekstreme”, nënvizoi ai./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Deklaratat për shpërndarjen e Parlamentit/ Avokati nxjerr blof Metën

Publikuar

-

Nga

Avokati Sokol Hazizi thotë se presidenti Ilir Meta nuk e ka tagrin ligjor që të shpërndajë Kuvendin.

Sipas Hazizit, çthënie e politikanëve, nëse nuk kolaudohet nga Gjykata Kushtetuese, nuk vlen.

“Presidenti në kompetenca nuk parashikohet që ka tagrin ligjor për të shpërndarë Kuvendin. Një president siç është Meta mbase e thotë në mënyrë simbolike, atë që do të konstatonte Gjykata Kushtetuese. Çdo thënie e politikanëve, nëse nuk kolaudohet nga Gjykata Kushtetuese, nuk vlen. Ne jemi në një kolaps kushtetues.

I drejtohet qytetarit, por çfarë kërkon nga qytetari sot? Të gjithë këta janë aktivë, qysh nga kryeministri, presidenti, qeveritë, situatat që kanë ardhur në këto 30 vite sollën Shqipërinë në mungesën e aksesit në gjykatë. Ne nuk jemi vetëm në çedim kushtetues, në mungesë të Gjykatës Kushtetuese, në jemi afër të mos funksionimit të gjykatave të rretheve gjyqësore. Kemi një mungesë efiçense të sistemit gjyqësor. Numri i dosjeve është i madh. Ne jemi përballë një situatë kur gjyqësori nuk ka kurajën që të japë një vendim të drejtë”, tha Hazizi në TV “Ora News”.

LEXO EDHE:  Pas mesazheve kërcënuese/ Meta takohet me Ylli Rakipin

LEXO EDHE:  Meta pret zyrtaren e DASH/ Shqipëria e vendosur në përmbushjen e detyrimeve

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ne që e kemi në b*** çfarë do të bëjmë”/ Gjokutaj debaton me gazetarin

Publikuar

-

Nga

Avokati Genc Gjokutaj ka debatuar mbrëmjen e sotme me gazetarin Denis Minga, teksa ishte duke folur për kryeministrin Edi Rama.

Gazetari tha se Rama do të shfrytëzojë çdo element të politikës ndërkombëtare, ndërsa avokati degjeneroi fjalorin në studion e emisonit “360gradë”.

Minga: Rama do të shfrytëzojë çdo element të politikës ndërkombëtare.

Gjokutaj: Kush do të shfrytëzojë?

LEXO EDHE:  Pas mesazheve kërcënuese/ Meta takohet me Ylli Rakipin

LEXO EDHE:  Ish-ambasadori sulmon Metën/ Letra për Trump anormale

Minga: Rama mo Rama.

Gjokutaj: Ne që e kemi në b*** çfarë do të bëjmë?/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Opinione

Nga Altin Goxhaj/ Rënia e Lylit dhe ngritja e Metës si kryetar opozite në sytë e militantëve të PD!

Publikuar

-

Nga

Lyli sot ishte në siklet të paparë!
Deri dje s’ka pas kush ta konkurojë dhe tallte trapin me protestat dhe protestuesit e vet!
Sot Meta ja joshi militantët Lylit të cilët filluan të shihnin te ai liderin e munguar dhe të shpresonin se ai mund t’i bënte ndonjë protestë të hajrit me rezultate shpresëdhënëse për të mundur Rilindjen për herë të parë në 7 vjet!

Në momentin kur Meta tha që do shpërndaj Parlamentin ns PS nuk respekton Dekretin e Metës për Gjykatën Kushtetuese, të gjithë militantët në krah të Lylit e harruan Kryetarin 7 vjecar të tyre dhe ulërisnin gjithë entuziazëm pro Metës!

Sot mund t’a themi me plot gojën se Lyli ndihet i rrezikuar për herë të parë nga brenda PDsë sps militantët e masakruar nga Rilindja si pasojë e shpërdorimit të qëllimtë që i ka bërë Lyli i Soros & Ramës, ata sot gjatë natës po mendojnë dhe fantazojnë të shohin Metën si lider që do mundi Ramën dhe jo Lylin!

LEXO EDHE:  Meta mesazh Kosovës dhe Serbisë/ “Është koha të zgjidhet problemi”

LEXO EDHE:  Vota në OKB/ Meta: Nuk pati asnjë konsultim nga MEPJ

Mos u habisni që nëse Meta shkon drejt aksionit të aktit të shpërndarjes së Parlamentit (destabilitet total) militantët dhe lidershipi të braktisin Lylin dhe t’i bashkohen Metës!

Pastaj do dëgjjojmë MBRETI VDIQ, RROFTË MBRETI 🙂

Në fakt sot Meta me një gurë goditi si Ramën dhe Lylin, sepse cdo gure qe godet njërin automatikisht godet dhe tjetrin sepse ata janë gjthm bashkë! Ndaj si Lyli dhe Rama duhet të luten që e gjitha kjo të jetë thjesht shantazh i Metës se po e pati seriozisht ata te 2 rrezikojnë të marrin njëri tjetrin me vete 🙂

Kjo turmë e dëshpëruar militantësh e tradhëtuar dhe e shtrënguar të braktisë Shqipërinë për të shpëtuar nga ferri i Rilindjes, nëse do drejtohej për herë të parë për përballje të vërtetë (dhe jo ortek të kontrolluar siç ka bërë Lyli në 7 vjet) mund t’ja dhjesin fare tepsinë e pushtetit Edit përfshirë edhe pjesën që i takon Lylit!

 

LEXO TE PLOTE