Connect with Us

Ish-dhëndri i vrau vajzën dhe djalin/ Babai mes lotësh: Më thërriste me shaka “babush”

Kronika

Ish-dhëndri i vrau vajzën dhe djalin/ Babai mes lotësh: Më thërriste me shaka “babush”

Publikuar

-

Detaje tronditëse janë zbardhur nga vrasja e dyfishtë që ndodhi në Kodër Rrëshen të martën e kaluar.

Në një lidhje skype në emisionin “Zemër të Hapur”, Fran Filopati, babai i dy viktimave, Esmeralda dhe vëllai i saj, Vledison, tregoi se si ish-dhëndri i tij, Fatmir Kolecaj i vrau në derë të shtëpisë dy fëmijët e tij. Ai tha se ish-dhëndri, që dy ditë pas krimit të rëndë vrau dhe veten gjatë një përplasje me policinë, e kishte dhunuar prej kohësh vajzën e tij.

Por pavarësisht dhunës dhe dy urdhrave të mbrojtjes, babai i viktimave thekson se Kolecaj e kishte pranuar divorcin, madje shpesh herë kur fliste në telefon me të për takimet me vajzat, e thërriste me shaka ‘babush’, ndërsa shton se i kapi në befasi si familje.

“Në gjykatë ai ishte dakord, dhe firmosi letrën e divorcit. Ai tha se ishte fajtor vet dhe jo nusja e tij. Ai e pranoi këtë para gjykatës së Lezhës. Fatmiri nuk e ka përndjekur vajzën më pas takimit në gjykatë. Ai ka kërkuar të takonte fëmijët, ia kam çuar. Dhe pse duhej të sillte 220 mijë lekë, s’i ka sjellë. Duhet t’i takonte vajzat 1 herë në muaj. I merrte, pasi ja nisnim me furgon. I merrte, i sillte. I mbante nga 3 ditë. Më tha; shumë faleminderit që s’mi ndal fëmijët. Skam ndërmend t’i ndal fëmijët i thash të takojnë ty. E fus kokën në litar nëse vjen një njeri që e fakton këtë. Ai e pranoi divorcin pa asnjë gjysmë llafi. Ai e ka dhunuar, i kemi të gjitha me raporte. Mes tyre s’ka pasur kontakte, unë kështu e di. Ata nuk kishin kontakt. I ka thënë vajza; me mua s’ke kontakte. Me shkaka më thoshte; babush. Gjoja të më respektonte, por ma futi në tjetër anë. Nuk kam pasur asnjë grindje me atë njëri, vetëm ai ka pasur grindje me vajzën time. Unë kam pasur respekt për familjen e tij. i kam thënë një mijë herë; mos më ngacmo vajzën. ‘Ça të duash të jap, mos e ngacmo’. Të pafajshëm, është vajza dhe djali. Vajza më pa pak 3 gocat jetime 6 deri në 10 vjeçe. Vajza e madhe është klase e pestë. Ai nuk e ka ngacmuar fare, na ka goditur në befasi.”, pohoi i moshuari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Publikuar

-

Nga

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë mbrëmje disa ndërtesa të vjetra në qendër të qytetit të Durrësit.

Mësohet se zjarri ka rënë në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Zjarrfikësit dhe policia janë në vendngjarje. Ata kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak. Paraprakisht dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore.

“Në lagjen Partizani, Elbasan, në një garazh është gjetur pa shenja jete shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak.
U ngrit grupi hetimor dhe shkoi në vendngjarje dhe nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Vijon puna për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Kush e ‘vrau’ kinemanë?

LEXO EDHE:  Kasaphanë në Meksikë/ Autori i maskuar si mariaçi

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE