Connect with Us

Horoskopi javor, nga 2 mars deri në 8 mars 2020

Sociale

Horoskopi javor, nga 2 mars deri në 8 mars 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Jave plot diell ka për te qene kjo për gjithë te dashuruarit. Zemra do ndihet e qete dhe ne disa momente do rrahe fort nga emocionet pozitive qe do përjetojnë. Beqaret jo vetëm qe do fillojnë lidhje, por ajo mund te jete edhe lodhja e jetës qe do ua ndryshoje përgjithmonë. Situata financiare do stabilizohet me shume nga sa e kishit menduar. Do i shlyeni pa u munduar te gjitha borxhet qe kishit marre. Shëndeti mund te ketë probleme te vogla sidomos ne organin e tretjes. Gjithsesi me pak me shume përkujdes për ushqimin do ndiheni me mire. Ne pune mundohuni t’i mbani gjithë kohës këmbët ne toke sepse po e humbet realizmin do keni probleme. Familja pa asnjë problem.

DEMI 21. prill – 21. maj

Për çiftet qe kane kohe qe janë krijuar, pasioni do mbizotërojë gjate gjithë kohës. Keni për te qene shume te vëmendshëm edhe për detajet elementare dhe do mbani larg personat qe ju duan te keqen. Beqaret do i kenë idetë e qarta dhe do dine ke te joshin. Gjithçka për ta do ece për mrekulli dhe deri ne fund te javës do jene ne një lidhje. Ne planin financiar fati do vazhdoje te mbetet ne anën tuaj. Përfitoni për te hequr edhe disa para mënjanë ose për te bere investime ne disa fusha interesante. Gjendja fizike dhe morale do jene te shkëlqyera. Ne pune do jeni disi te pasigurte dhe do keni frike te filloni projektin e madh qe iu është sugjeruar. Me familjaret çdo gjë ka për te ecur me se miri.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Këtë jave ka rrezik te ketë shume fërkime dhe mosmarrëveshje ne çift. Do jeni te paqëndrueshëm ne mendime dhe nuk do e mbani fjalën. Mungesa e taktit dhe diplomacisë do jete një tjetër gabim. Beqarët do bëjnë çdo gjë për ta gjetur dashurinë e madhe, kështu qe jeta e tyre do marre drejtimin e shume ëndërruar. Ne planin financiar do jene te favorizuara edhe investimet pasi situata do jete gjithë kohës e mire. Për shëndetin nuk do keni perse te shqetësoheni. Jo vetëm qe nuk do keni me asnjë lloj shqetësimi, por do jeni edhe me energjike. Ne pune do jeni ambicioze dhe shume te vendosur për te realizuar te gjitha objektivat. Pa ndihmën e askujt ju do arrini majat. Ne familje do mbizotërojë ekuilibri.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Këtë jave do jeni shume te qarte ne mendime ju te dashuruarit dhe do i zgjidhni edhe problemet e vogla qe ju kishin dale se fundmi ne çift. Harmonia do mbizotërojë tej ju duke filluar nga e marta. Beqaret do kenë një jete përrallash. Ata do e gjejnë me shpejt nga sa mendonin princin e tyre te kaltër dhe do ndihen si mbi re. Surprizat nuk do ju ndalen për asnjë moment. Buxheti ka për te qene shume me i mire se disa kohe me pare, por gjithsesi ju duhet te tregoheni sa me realiste me shpenzimet qe gjendja mos ketë tronditje as me vone. Shëndeti do vije duke u përmirësuar dite pas dite dhe nuk do ndieni me as shqetësimet e kohëve te fundit. Ne pune do jeni te vendosur te bëni atë qe dëshironi dhe pa u munduar shume do ja arrini qëllimit. Edhe familja do jete e qete.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Gjate kësaj jave do keni surpriza te njëpasnjëshme ne jetën ne çift dhe ato do jene sa pozitive aq edhe negative. Për shume gjera mund te debatoni me partnerin, por nga ana tjetër edhe do falni dhe do kaloni çaste romantike. Beqaret do i kenë te gjitha kushtet për te joshur personin e tyre te ëndrrave vetëm se duhet t’i bëjnë sytë katër. Financat nuk do përmirësohen nga përkujdesi qe ju do tregoni, por nga një trashëgimi e majme qe do ju vije papritur. Gjendja shëndetësore nuk ka për te pasur aspak shqetësime serioze, përveç ndonjë dhimbjeje koke apo dhimbje trupore te lehta qe do vijnë nga lodhja. Ne pune do dini te përshtateni me projektet e reja qe do iu jepen dhe do arrini ku doni. Familja do jete mbështetëse.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Gjate kësaj jave, monotonia do largohet përfundimisht nga jeta juaj ne çift dhe pasioni do rikthehet fuqishëm. Do kaloni net te zjarrta me partnerin dhe shpesh nuk do e besoni as vete se jeni ne realitet. Për beqaret perspektivat do jene te mira, por duhet qe ata te përfitojnë sa me shume nga çdo rast qe do iu jepet. Financat nuk do jene te shkëlqyera, por ama as katastrofike. Po bëtë një menaxhim te mire çdo gjë do jete ne rregull. Shëndeti do ketë përmirësime te njëpasnjëshme. Edhe ata qe kane qene te sëmurë do ndihen me mire. Ne pune do arrini ta konsolidoni pozicionin qe keni dhe do arrini te gjitha rezultatet e menduara. Ne familja do mbizotërojë një klime shume e ngrohte.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jave mjaft intensive ka për te qene kjo për gjithë ata qe janë ne një lidhje. Asnjë dite nuk do jete si tjetra dhe emocione kane për te qene te paimagjinueshme. Shume do ju kenë zili, por as nuk do guxojnë t’ua prishin harmoninë. Beqaret do fillojnë nga mesi i javës lidhjen qe kane ëndërruar. Realizmi, maturia dhe largpamësia do i beje qe te mos gabojnë për asgjë. Ne planin financiar nuk do mbizotërojë ekuilibri. Do ju duhet here pas here te kryeni disa investime te domosdoshme dhe mund te ketë edhe ndonjë tronditje. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. Kujdesuni me shume për veten nëse nuk doni te vuani me pas. Ne pune do keni vullnet te hekur dhe do arrini ku doni. Ne familje do mbizotërojë alegria.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Për shkak te ndikimit negativ te Plutonit, jeta juaj ne çift do kaloje një periudhe delikate dhe te tensionuar këtë jave. Beni çmos te merrni masa sa me pare sepse nëse problemet zmadhohen me shume, nuk do ketë me kthim pas. Beqaret do fiksohen pas gjetjes se dashurisë dhe mund te bëjnë edhe sakrifica për këtë gjë. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë për te mos pasur vështirësi as me vone hiqni disa para mënjanë dhe kufizojini shpenzimet. Shëndeti do jete i mire ditët e para, por pas te mërkurës mund te keni ndonjë shqetësim te vogël tek pjesa e barkut, shpinës dhe tek këmbët. Ne pune do jeni kreative dhe di arrini me lart nga sa kishit menduar. Jeta familjare nuk do jete shume e mire.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jave e kënaqshme dhe shume harmonike do jete kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do entuziazmoheni nga një propozim qe do ju beje partneri dhe ndonjëherë nuk do ju besohet se jeni ne realitet. Beqaret duhet te bëjnë sa me shume durim ne mënyrë qe te gjejnë personin me te përshtatshëm. Po u nxituan mund te bëjnë edhe gabime. Buxheti do jete i mbrojtur ne çdo moment kështu qe mund t’i kryeni pa frike te gjitha investimet qe keni menduar. Shëndeti do jete i mire. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do ndihen me te qete sidomos pas te martës. Ne pune do iu jepet një detyre e re me e rëndësishme, por ju do i arrini te gjitha objektivat. Jeta familjare do jete plot shkëlqim.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Kjo jave do jete mjaft premtuese për ata qe janë ne një lidhje. Do i lini pas krahëve te gjitha problemet e se shkuarës dhe do ndiheni me te qete se asnjëherë me pare. Pas te mërkurës do mendoni te bëni edhe ndonjë çmenduri te vogël bashke me partnerin. Beqaret do takojnë papritur disa persona me te cilët do fillojnë sa hap e mbyll sytë lidhje serioze e afatgjata. Ne planin financiar do korrni ato qe keni mbjelle. Nëse jeni treguar te kujdesshëm dhe te matur se fundmi do dilni me te fituar. Gjendja shëndetësore do stabilizohet pas te mërkurës. Deri atëherë do ndieni disa shqetësime te vogla. Ne pune do keni goxha progres dhe do ndiheni krenare për veten. Ne familje here pas here do ketë tension.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do bëni shume përpjekje gjate kësaj jave për ta përforcuar lidhjen qe keni me partnerin. Vërtet mund te lodheni pak, por ne fund do ja dilni mbanë me sukses. Beqaret duhet te kenë kuraje t’ia shprehin ndjenjat atij qe pëlqejnë sepse po nuk e bene as këto dite do e humbin përgjithmonë. Buxheti do jete i qëndrueshëm ditët e para, ndërkohë qe pas te mërkurës situata do filloje te përmirësohet akoma me shume. Mund te blini edhe diçka për qejfin tuaj. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund te keni probleme me artikulacionet, me kockat dhe me dhembet. Ne pune do iu jepen mundësi te mira për ta treguar veten. Përfitoni dhe keni për te ecur përpara. Jeta familjare do mbetet e qete.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift nuk do jete për asnjë moment e tensionuar këtë jave. Me partnerin do merreni vesh edhe me shikime, prandaj gjithçka ka për te qene me e thjeshte. Mbrëmjet do jene romantike dhe drithëruese. Beqaret do ndihen si te bllokuar dhe nuk do mund t’i shprehin dot ndjenjat edhe kur te gjenden përballë atyre qe pëlqejnë. Për financat ka për te qene një dite e qete dhe pa asnjë lloj tronditjeje. Shëndeti here pas here mund te jete delikat, por ne tërësi do ndiheni ne forme dhe energjike. Kujdes me tepër duhet te bëjnë ata qe vuajnë nga diabeti. Ne pune do dini si te veproni ne çdo lloj situate dhe do ketë vetëm sukses e arritje. Me familjaret do merreni vesh për mrekulli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Moti vijon të na “surprizojë”/ Pranvera nis me rebeshe, bëhuni gati edhe për dëborë

Publikuar

-

Nga

Dita e sotme shënon ditën e parë të pranverës meteorologjike, por kjo nuk do të përkojë me motin gjatë kësaj jave.

Sipas SHMU, edhe pse na pret një fillim javë me temperatura pranverore, nxitur nga era e vrullshme jugore, nuk do të jetë kështu deri në ditën e premte.

Ashtu sikundër shihet në tabelën e mëposhtme, reshjet e shiut do të prekin vendin përkohësisht deri të martën pasdite.

Në mbrëmje e në mesnatë vendi pritet të përfshihet nga reshje intensive, në formën e rrebesheve me rrufe.

Më tej, reshjet e shiut do të rikthehen herëpashere deri ditën e premte. Përsëri në mesditën e të premtes, reshjet do të rikthehen me intensitet, kësaj here në jugperëndim të vendit.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, nga 25 mars deri në 31 mars 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, nga 11 qershor deri në 17 qershor 2018

Me rënien e temperaturave sipas tabelës, në lartësitë mbi 800 m në të gjitha zonat malore, reshjet do të jenë kryesisht dëbore.

Hera herës gjatë kësaj jave, parashikohet përveç erës së vrullshme dhe shtim i dallgëzimit.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 2 mars 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Dielli do jetë sërish planeti që do e mbrojë edhe jetën tuaj në çift sot. Priten momente fantastike dhe të mbushura me emocione të forta. Beqarët le t’i marrin më mirë gjërat shtruar dhe le t’ia lënë kohës gjithçka. Me shpenzimet duhet të jeni paksa të kursyer nëse doni që gjendja e te ardhurave të jetë e mirë. Po e lëshuat dorën shume shpejt do fillojnë problemet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do e vini ne prove partnerin tuaj për te pare mënyrën sesi ai do reagoje. Sjellja e tij do përcaktojë gjithë te ardhmen. Beqaret do kërkojnë me çdo kusht ta ndryshojnë statusin e tyre dhe mund te bëjnë edhe sakrifica për këtë gjë. Pasditja do jete me e favorshmja. Ne planin financuar planetët do kenë ndikim negativ dhe do ju shtyjnë drejt gabimeve te mëdha.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Partneri juaj nuk do jetë i gatshëm të bëjë asnjë lloj lëshimi gjatë kësaj dite dhe herë pas here mund të keni edhe kontradikta me të. Beqarët do kenë një dëshirë të papërmbajtshme për lidhje të qëndrueshme, por nuk do ja arrijnë dot qëllimit. Buxheti ka për të qenë shumë më i mirë kështu që do ndiheni të lirë të bëni çdo shpenzim të nevojshëm pa u stresuar.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse jeni në një lidhje sot do rigjeni paqen shpirtërore dhe do ndiheni mrekullisht mirë. Ekuilibri, qetësia dhe mirëkuptimi do mbizotërojnë gjithë kohës. Beqarët ka mundësi që të takojnë persona interesantë në ambientin e punës. Ndonjëherë gjërat ndodhin ashti si nuk mund ta kesh imagjinuar kurrë. Për financat pritet një ditë e mirë dhe pa asnjë problem serioz.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ndikimi i njëhershëm i disa planetëve do bëjë që atmosfera në çift të ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj dite. Do jeni më tolerantë dhe do bëni atë që është më e mira për të dyja palët. Beqarët do kenë një ditë delikate dhe jo të përshtatshme për takime. Paratë nuk do jenë shumë të mira deri ne mesditë, por më pas do fillojnë të përmirësohen pak pas një shpërblimi që do merrni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dita e sotme do jetë e mbushur me debate dhe probleme për ju të dashuruarit. Shumicën e kohës do ndiheni keq, por nuk do arrini dot ta qetësoni situatën. Beqarët, falë mbështetjes së Marsit, planetit të dëshirës, do arrijnë të gjejnë personin e duhur. Për financat nuk do jetë ditë perfektë megjithatë me pak përkujdes do arrini t’i mbani ato te stabilizuara.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë sot. Dojeni te vetëdijshëm për gabimet që keni bërë dhe do gjeni mënyrat e duhura për të kërkuar falje. Beqarët do kenë një ditë të veçantë dhe të mbushur me emocione. Një takim i ndodhur fare rastësisht do i bëjnë ta shohin botën ndryshe. Financat nuk do jenë të këqija, por duhet të bëni ekonomi në mënyrë që mos keni probleme as më vonë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ditë shumë euforike ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do dashuroheni pa dorashka gjatë kësaj dite dhe nuk do i vini vetes kufizime. Beqarët do jenë kampionë të joshjes dhe do bëjnë shumë persona pas vetes. Sektori i financave do jetë tej mase i mirë. I gjithë përkujdesi që keni treguar së fundmi do japë rezultatet e veta.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Nëse jeni në një lidhje trajtojeni partnerin me dashuri dhe ëmbëlsi, pasi arroganca mund të çojë në shkatërrim të gjithckaje që keni ndërtuar. Beqaret do preferojnë të kenë vetëm aventura kalimtare dhe do shmangin propozimet që do iu bëhen për lidhje serioze. Plutoni ka për të sjellë probleme të mëdha financiare. Më shumë do humbisni sot sesa do fitoni.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dita pritet të jetë shumë premtuese sot. Do ndiheni të plotësuar pranë partnerit dhe nuk do tundoheni aspak nga disa persona që do flirtojnë gjithë kohës me ju. Beqarët do ndihen shumë mirë edhe ashtu si janë kështu që nuk do bëjnë asgjë që ta ndryshojnë me çdo kusht statusin e tyre. Në planin financiar do merrni masa dhe situata do vihet nën kontroll.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Mos bëni gabim t’i premtoni partnerit tuaj sot diçka duke mos qenë të sigurt se do ta mbani fjalën. Marrëdhënia juaj mundet edhe të përkeqësohet në këtë mënyrë. Beqarët do e testojnë aftësinë e tyre joshëse sot dhe do arrijnë të bëjnë për vete disa persona. Me shpenzimet do jeni shumë të logjikshëm dhe nuk do përballeni me vështirësi.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Venusi dhe Marsi do bëjnë që dita e sotme të jetë shumë e këndshme për sektorin e dashurisë. Do jeni më bashkëpunues me partnerin dhe nuk do fiksoheni pas të metave të vogla të njëri-tjetrit. Beqarët do jenë oratorë të shkëlqyer dhe me anë të kësaj cilësie do bëjnë për vete më shumë persona. Sektori financiar do ketë nevojë për pak më shumë përkujdes.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Muaji filloi me diell/ Zbuloni surprizat e motit për këtë jave

Publikuar

-

Nga

Edhe pse dita e sotme shënoi ditën e parë të pranverës me diell dhe temperature mesatare për këtë stinë, kjo nuk do të përkojë me motin gjatë kësaj jave.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, fillimi i javës pritet të ketë temperatura pranverore, nxitur nga era e vrullshme jugore, por nuk do të jetë kështu deri në ditën e premte.
Ashtu sikundër shihet në tabelën e mëposhtme, reshjet e shiut do të prekin vendin përkohësisht deri të martën pasdite. Në mbrëmje e në mesnatë vendi pritet të përfshihet nga reshje intensive, në formën e rrebesheve me rrufe.

Më tej, reshjet e shiut do të rikthehen herëpashere deri ditën e premte. Përsëri në mesditën e të premtes, reshjet do të rikthehen me intensitet, kësaj here në jugperëndim të vendit.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 6-12 mars 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, nga 4 dhjetor deri 10 dhjetor 2017

Me rënien e temperaturave sipas tabelës, në lartësitë mbi 800 m në të gjitha zonat malore, reshjet do të jenë kryesisht dëbore.
Hera herës gjatë kësaj jave, parashikohet përveç erës së vrullshme dhe shtim i dallgëzimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE