Connect with Us

Horoskopi i ditës, 2 mars 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 2 mars 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Dielli do jetë sërish planeti që do e mbrojë edhe jetën tuaj në çift sot. Priten momente fantastike dhe të mbushura me emocione të forta. Beqarët le t’i marrin më mirë gjërat shtruar dhe le t’ia lënë kohës gjithçka. Me shpenzimet duhet të jeni paksa të kursyer nëse doni që gjendja e te ardhurave të jetë e mirë. Po e lëshuat dorën shume shpejt do fillojnë problemet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do e vini ne prove partnerin tuaj për te pare mënyrën sesi ai do reagoje. Sjellja e tij do përcaktojë gjithë te ardhmen. Beqaret do kërkojnë me çdo kusht ta ndryshojnë statusin e tyre dhe mund te bëjnë edhe sakrifica për këtë gjë. Pasditja do jete me e favorshmja. Ne planin financuar planetët do kenë ndikim negativ dhe do ju shtyjnë drejt gabimeve te mëdha.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Partneri juaj nuk do jetë i gatshëm të bëjë asnjë lloj lëshimi gjatë kësaj dite dhe herë pas here mund të keni edhe kontradikta me të. Beqarët do kenë një dëshirë të papërmbajtshme për lidhje të qëndrueshme, por nuk do ja arrijnë dot qëllimit. Buxheti ka për të qenë shumë më i mirë kështu që do ndiheni të lirë të bëni çdo shpenzim të nevojshëm pa u stresuar.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse jeni në një lidhje sot do rigjeni paqen shpirtërore dhe do ndiheni mrekullisht mirë. Ekuilibri, qetësia dhe mirëkuptimi do mbizotërojnë gjithë kohës. Beqarët ka mundësi që të takojnë persona interesantë në ambientin e punës. Ndonjëherë gjërat ndodhin ashti si nuk mund ta kesh imagjinuar kurrë. Për financat pritet një ditë e mirë dhe pa asnjë problem serioz.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ndikimi i njëhershëm i disa planetëve do bëjë që atmosfera në çift të ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj dite. Do jeni më tolerantë dhe do bëni atë që është më e mira për të dyja palët. Beqarët do kenë një ditë delikate dhe jo të përshtatshme për takime. Paratë nuk do jenë shumë të mira deri ne mesditë, por më pas do fillojnë të përmirësohen pak pas një shpërblimi që do merrni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dita e sotme do jetë e mbushur me debate dhe probleme për ju të dashuruarit. Shumicën e kohës do ndiheni keq, por nuk do arrini dot ta qetësoni situatën. Beqarët, falë mbështetjes së Marsit, planetit të dëshirës, do arrijnë të gjejnë personin e duhur. Për financat nuk do jetë ditë perfektë megjithatë me pak përkujdes do arrini t’i mbani ato te stabilizuara.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë sot. Dojeni te vetëdijshëm për gabimet që keni bërë dhe do gjeni mënyrat e duhura për të kërkuar falje. Beqarët do kenë një ditë të veçantë dhe të mbushur me emocione. Një takim i ndodhur fare rastësisht do i bëjnë ta shohin botën ndryshe. Financat nuk do jenë të këqija, por duhet të bëni ekonomi në mënyrë që mos keni probleme as më vonë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ditë shumë euforike ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do dashuroheni pa dorashka gjatë kësaj dite dhe nuk do i vini vetes kufizime. Beqarët do jenë kampionë të joshjes dhe do bëjnë shumë persona pas vetes. Sektori i financave do jetë tej mase i mirë. I gjithë përkujdesi që keni treguar së fundmi do japë rezultatet e veta.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Nëse jeni në një lidhje trajtojeni partnerin me dashuri dhe ëmbëlsi, pasi arroganca mund të çojë në shkatërrim të gjithckaje që keni ndërtuar. Beqaret do preferojnë të kenë vetëm aventura kalimtare dhe do shmangin propozimet që do iu bëhen për lidhje serioze. Plutoni ka për të sjellë probleme të mëdha financiare. Më shumë do humbisni sot sesa do fitoni.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dita pritet të jetë shumë premtuese sot. Do ndiheni të plotësuar pranë partnerit dhe nuk do tundoheni aspak nga disa persona që do flirtojnë gjithë kohës me ju. Beqarët do ndihen shumë mirë edhe ashtu si janë kështu që nuk do bëjnë asgjë që ta ndryshojnë me çdo kusht statusin e tyre. Në planin financiar do merrni masa dhe situata do vihet nën kontroll.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Mos bëni gabim t’i premtoni partnerit tuaj sot diçka duke mos qenë të sigurt se do ta mbani fjalën. Marrëdhënia juaj mundet edhe të përkeqësohet në këtë mënyrë. Beqarët do e testojnë aftësinë e tyre joshëse sot dhe do arrijnë të bëjnë për vete disa persona. Me shpenzimet do jeni shumë të logjikshëm dhe nuk do përballeni me vështirësi.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Venusi dhe Marsi do bëjnë që dita e sotme të jetë shumë e këndshme për sektorin e dashurisë. Do jeni më bashkëpunues me partnerin dhe nuk do fiksoheni pas të metave të vogla të njëri-tjetrit. Beqarët do jenë oratorë të shkëlqyer dhe me anë të kësaj cilësie do bëjnë për vete më shumë persona. Sektori financiar do ketë nevojë për pak më shumë përkujdes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Punonjësja rezulton pozitive ndaj Covid-19/ Mbyllet kopështi në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Punonjësja rezulton pozitive ndaj Covid-19/ Mbyllet kopështi në Tiranë

Një kopësht publik në Tiranë është mbyllur pasi një ndër punonjëset rezultoi pozitive ndaj Covid-19.

Sipas Abcnews bëhet fjalë për kopshtin publik, “4 stinët”, në kryeqytet.

Ky është kopshti i dytë në Tiranë i raportuar i mbyllur, pasi pak kohë më parë u mbyll edhe një tjetër institucion i ngjashëm në zonën e ish-Bllokut, duke qenë se një prej punonjësve rezultoi pozitiv me koronavirus.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Spartak Ngjela: Begeti, ishte një bandit, vagabond edhe unë do ta kisha nxjerrë fishek nga Shqipëria

Publikuar

-

Nga

Shqipëria po bëhet gati të paguajë në arbitrazh 109 milion euro për një vendim të gabuar për mbylljen në mënyrë arbitrare të një televizioni.

Para këto që në vend se të shkojnë për investitorin Françesko Begeti, do të mund të injektoheshin fare mirë në ekonomi.

Por avokati Spartak Ngjela për Rtv Ora thotë se 109 milion euro janë një fluskë sapuni për ekonominë shqiptare dhe madje edhe ai si Rama do të kishte bërë të njëjtën gjë.

Ngjela: 109 milion euro janë një fluskë sapuni për ekonominë shqiptare, GDP e Shqipërisë është 27 miliardë euro. Mirë bëri se ai ishte një bandit, vagabond, nuk e di kush e kishte sjellë. Edhe unë do ta kisha nxjerrë fishek nga Shqipëria, asgjë nuk bëri. Edhe firmën Serenisima që kishte mbikalimin e Fierit, e parë sa ndenji pa e bërë, është firmë që e kanë sjellë skraparlinjtë.Do ta kapin atë. Edhe ajo me prishje kontrate ka ndodhur, po pse nuk po e bënte mbikalimin e Fierit. Këto ishin banda që i ka sjellë korrupsioni. Rama nuk i hoqi të gjithë, duhet ti kishte hequr të gjitha. Për çfarë i donim këtu? Begetin e konsideroj rrezik kombëtar, shteti nuk ka kontratë me një bandit. Kontrata do të prishej në mënyrë të njëjashme por ti do të shpëtosh kombin. Ata që e kanë sjellë nuk do të shpëtojnë.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Publikuar

-

Nga

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i ka bërë thirrje kamarierëve të mos mbajnë doreza.

Sipas Bratajt, mbajtja e dorezave është burim hepatitesh pasi ato nuk ndryshohen sa herë i shërbehet klientëve të ndryshëm.

“Kamarierët mos përdorin dorezat sepse nuk i ndërrojnë sa herë i shërbejnë klientëve. Nuk kanë qenë asnjëherë të detyruara, kanë qenë të rekomanduara. Dorezat janë burim hepatitsh për vetë njerëzit, sepse t’i mbash 8 ore krijojnë problem”, tha Brataj më “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE