Connect with Us

Gjendet i pajetë një i dënuar në burgun e Peqinit

Kronika

Gjendet i pajetë një i dënuar në burgun e Peqinit

Publikuar

-

Një i dënuar përjetë është gjetur i pajetë sot në burgun e Peqinit.

Sipas informacioneve paraprake shtetasi V.F., 40 vjeç ka varur veten. 40 vjeçari është gjetur i pajetë nga gardianët e burgut.

“Rreth orës 14:00, në ambjentet e IEVP Peqin, shtetasi Fatmir Veliaj 40 vjeç, banues në Mallakastër, dyshohet se ka varur veten, i cili ka qënë i dënur me burgim të përjetshëm.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Autorët “shqyejnë” qepenin/ Vidhet dyqani i celularëve në Urën Vajgurore

Publikuar

-

Nga

Një dyqan celularësh është vjedhur në zonën e Urës Vajgurore në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se autorët e grabitjes, kanë shqyer qepenin e dyqanit, kanë thyer xhamin dhe më pas kanë vjedhur disa telefona celularë.

Janë sekuestruar kamerat e sigurisë në bizneset përreth si dhe po merren në pyetje disa dëshmitarë, për të bërë të mundur identifikimin e autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përmbyset traktori teksa punonte tokën/ Plagoset rëndë i riu në Skrapar

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Dhores në Skrapar.

Mësohet se një 34-vjeçar është aksidentuar rëndë teksa drejtonte një traktor. Ai ka qenë duke punuar tokën dhe pasi ka humbur kontrollin e mjetit është përmbysur bashkë me të.
I plagosur A. Huska është nga spitali i Beratit, me urgjencë drejt Tiranës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

OFL nuk ndalet/ Kush janë dy “të fortët” e radhës në shënjestër

Publikuar

-

Nga

Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur sot formularin e vetdeklarimit të pasurisë, dy personave të radhës.
Mësohet se në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

A. H., banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Vrasja me paramendim, në bashkëpunim”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

E. K., banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Vrasja me paramendim, e kryer në bashkëpunim” dhe “Armëmbajtja pa leje”;

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Enno Bozdo: Gjiknurin do ta fusim në burg

LEXO EDHE:  Vrau aksidentalisht vëllain me armë zjarri/ Zbardhen detajet

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE