Connect with Us

Zbardhen detaje/ Si u dekonspirua aksioni për arrestimin e Henri Çilit dhe bashkëpuntorëve

Kronika

Zbardhen detaje/ Si u dekonspirua aksioni për arrestimin e Henri Çilit dhe bashkëpuntorëve

Publikuar

-

Detaje të reja janë zbardhur ga operacioni ku mes 31 të arrestuarve ishte edhe pronari i UET, Henri Çili.
Në 27 shkurt prokurori i ka kërkuar gjyqtares Yrvete Shkreli të lëshonte urdhërat e arrestit dhe për kontrollin e banesave.

Sipas Mapos, policia ka në dorë përgjimet e familjarëve të gjyqtares Yrvete Shkreli, të cilët kanë lajmëruar Henri Çilin se do të kishte urdhër-arresti ndaj tij. Nisur nga këto të dhëna është bërë përjashtimi i gjyqtares nga shqyrtimi i masave të arrestit si dhe ndaj saj është ngritur kallezim për “Shpërdorim detyre”.

Dyshohet se gjyqtarja mbrëmjen që ka firmosur urdhër-arrestet, i ka thënë një familjari për operacionin dhe ky i fundit ka lajmëruar Henri Çilin dhe disa persona të tjerë nga zona e Përmetit dhe Gjirokastrës, që i kanë shpëtuar arrestimit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në Patos/ Plagosen tre gra dhe një fëmijë 2 vjeç

Publikuar

-

Nga

Një makinë ka dalë nga rruga mesditën e sotme pranë stadiumit “Alush Noga”, në Patos.

Nga informacionet paraprake, raportohet se kanë mbetur të plagosur 4 persona, konkretisht tre gra dhe një fëmijë 2 vjeçar.

Mësohet se të plagosurit ishin pasagjerë në një makinë tip Mercedes Benz që drejtohej nga një grua. Ajo kishte tentuar t’i shmangej një automjeti tjetër dhe si pasojë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një parkim aty pranë.

LEXO EDHE:  U kapën me drogë në çantë/ Në pranga dy shtetas

LEXO EDHE:  Detaje të reja për arrestimin e gjykatësit

Ndërkaq, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Prokuroria kërkon burg për Henri Çilin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Përmetit ka kërkuar arrest me burg për pronarin e UET, Henri Çili dhe të gjithë të arrestuarit burra në opeacionin “Mezhgorani”.

Ndërkohë, për noteren Shpresa Gjoçaj është kërkuar masa “arest shtëpie”, ndërsa për një vajzë të arrestuar për moskallëzim krimi, u kërkua masa e sigurisë detyrim paraqitje.

Kështu, pritet të shihet nëse gjykata do të pranojë kërkesën e prokurorit dhe të vendosë arrest me burg për Henri Çilin dhe bashkëpunëtorët e tij.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Publikohen emrat dhe fotot/ Kush janë tre vrasësit e rrezikshëm në shënjestrën e policisë

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka publikuar sot emrat e tre personave të kërkuar për vrasje, të cilët do të jenë objekt i punës së Njësisë së Kërkimit.

Mësohet se bëhet fjalë për shtetasit: Dritan(Gramos) Rexhepi, Bledar Mneri dhe Gazment Nebiu.

Sipas uniformave blu, Dritan(Gramos) Rexhepi, në datën 6 janar 1999, në Krujë, ka vrarë me armë zjarri shtetasit D. K. dhe R. B. Dritan Rexhepi është dënuar me 25 vjet burg, nga Gjykata e Apelit për Krime të Rënda Tiranë, për veprat penale “Vrasja me dashje për shkak të cilësive të veçanta të viktimës”, “Plagosja e rëndë, me pasojë vdekjen” në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Ndërsa, Bledar Mneri, në datën 30.11.2015, në Tiranë, akuzohet se ka vrarë shtetasin V. B.  Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë i ka vendosur dënimin me 25 vjet burg, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

LEXO EDHE:  Kush është deputeti që Prokuroria pritet të kërkojë arrestimin

LEXO EDHE:  Spanjë/Arrestohen 8 shtetas, luftuan në krah të separatistëve

Po ashtu, Gazment Nebiu ka qenë pjesëtar i bandës së armatosur “Banda e Kakamit” dhe për këtë arsye  Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda e ka dënuar me 25 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” e kryer në bashkëpunim, “Krijimi i bandës së armatosur”, “Vrasja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, në kuadër të bandës së armatosur” (3 herë), “Vjedhja me dhunë, e kryer në bashkëpunim, në kuadër të bandës së armatosur” dhe “Armëmbajtja pa leje, në kuadrin e bandës së armatosur”.

LEXO TE PLOTE