Connect with Us

“Trupi i të miturit është gjetur nga fëmijët”/ Banorët apel për ndihmë

Kronika

“Trupi i të miturit është gjetur nga fëmijët”/ Banorët apel për ndihmë

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Tiranë, ku trupi i një fëmijë rreth 5 vjeç është gjetur i mbytur në një kanal në zonën e Shkozës.

Gzetari i ABC News Maksi Rama raporton se dyshohet se fëmija i gjëtur është i mituri i shpallur në kërkim me datë 17 shkurt, por deri më tani një gjë e tillë nuk është konfiirmuar nga familjarët priten rezultatet e ekspertizës mjeko ligjore.

Ndërkohë një banor i qendrave sociale në Shkozë ka bërë apel shtetit që të marrë masat se sipas tij fatin e këtij të mituri mund ta kenë dhe shumë të tjerë.

LEXO EDHE:  Kylie na prezanton me të voglën e saj, Stormy Webster

“Duke loz fëmijët kanë gjetur trupin e pajetë, sapo kemi marr vesh kemi dalë. Shteti duhet të kthejë kokën nga ne dhe të na rregullojë murin mbrojtës të lumit. Pa drita na kanë lënë por të paktën të na krijojë kushtet e tjera që të shmangim rrezikun e fëmijëve”,tha banori.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Nis me përplasje gjyqi ndaj Henri Çilit/ Shtyhet seanca për 30 të arrestuarit

Publikuar

-

Nga

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Pëmetit për Henri Çilin dhe 30 të aarrestuarit e tjerë ka nisur me përplasje.

Mësohet se në momentet e fundit është ndërruar gjyqtari për seancën ndaj 31 tëarrestuarve në operacionin “Mezhgorani”. Seancën do ta drejtojë Dritan Hasani, ndërsa gjyqtarja Yrvete Shkreli është përjashtuar me kërkesë të prokurorit Asllan Bajrami.

Por, pas prezantimit të 30 të arrestuarve, Gjyqtari Dritan Hasani ka shprehur rezerva për mënyrën e gjykimit, për t’i lënë radhën një gjyaktësi tjetër për të dhënë masën e arrestit, për shkak të lidhjes me Betim Shkupin, i cili është administratori i UET-së.

Prokurori i çështjes Asllan Bajrami ka kërkuar 30 minuta kohë dhe për të shqyrtuar nëse kemi të bëjmë me konflikt interesi apo jo.

LEXO EDHE:  VIDEO/ 11 fëmijët që java e kaluar i ka lodhur shumë

LEXO EDHE:  'Dëshironim të ishte djalë' / Eno Popi pozon pranë partneres me barkun rrumbullakosur

Betim Shkupi, i cili rezulton shok fakulteti me gjyqtarin, është personi që sipas dosjes së prokurorisë ka firmosur me prokurë nga Çili për kontratat e dhurimit të dy apartamenteve në Velipojë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përmbyset varka e peshkimit/ Nxirret i gjallë një peshkatar, vijojnë kërkimet në det për një tjetër

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durës, ku një varkë peshkimi është përmbysur në det.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth mesditës së pranë zonës së Currilave.

Brenda mjetit lundrues ndodheshin dy peshkatarë, njëri prej të cilëve ka mundur të dalë i gjallë në breg, dhe është transportuar me urgjencë drejt spitalit,

LEXO EDHE:  Kim dhe Kanye të shqetësuar për sigurinë e fëmijës pas publikimit të fotove online

LEXO EDHE:  Kylie na prezanton me të voglën e saj, Stormy Webster

Ndërkohë, vijojnë kërkimet në det për gjetjen e peshkatarit tjetër.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tragjike/ Gjendet i mbytur fëmija katër vjeç

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Shkozës, ku një fëmijë katër vjec është gjetur i mbytur në një përrua.

Mësohet se i mituri me inicialet K.H. ishte raportuar i zhdukur nga familjarët që prej datës 17 shkurt.

Sipas uniformave blu, trupi i pajetë i 4-vjeçarit është gjetur i dekompozuar në një kanal kullues, ngjitur me lumin e Lanës.

“Më datë 01.03.2020, rreth orës 12:15, në Shkozë, në një kanal kullues në afrësi të banesave sociale dhe ngjitur me lumin e Lanës është gjetur i dekompozuar fëmija K.H, 4 vjeç, i cili ishte denoncuar nga prindërit si i humbur mbrëmjen e datës 17 shkurt 2020.

LEXO EDHE:  STOP- Mjekimi i pakujdesshëm/ Historia ngjethëse e lindjes së fëmijës pa krah

LEXO EDHE:  Ja emri që Majk do donte ti vinte djalit

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet se është mbytur aksidentalisht.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE