Connect with Us

Shpërthen tritol në një gurore në Krujë/ Ndërron jetë një person, një tjetër me urgjencë drejt Traumës

Kronika

Shpërthen tritol në një gurore në Krujë/ Ndërron jetë një person, një tjetër me urgjencë drejt Traumës

Publikuar

-

Një sasi tritoli ka shpërthyer në një gurore mbrëmjen e sotme në Krujë.

Mësohet se si pasojë ka humbur jetën shtetasi Asllan Jaupaj dhe është plagosur 48-vjeçari G.Demnushi.

Nga informacionet paraprake, raportohet se i plagosuri ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është dërguar me urgjencë drejt Spitalit të Traumës.

Demnushi kishte vetëm dy ditë që ishte punësuar dhe sot u plagos rëndë ku rrezikon të humbasë njërin sy.

LEXO EDHE:  Pronari u vra me tritol, bllokohet hoteli 7katësh me vlerë 1.5 mln euro

Ndërkaq, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet pë zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të plota./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjykata e liroi nga qelia/ Zbardhet mbrojtja e Henri Çilit në Gjykatë

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Përmetit dha pak më parë masën “detyrim paraqitje” për pronarin e UET, Henri Çili.
Ndërkohë, është zbardhur mbrojtja e Çilit në Gjykatë.

Ai ka thënë se ka në pronësi një studio ligjore për ndërmjetësime, përfaqësime lobuese dhe gjyqësore. Avokati mbrojtës i tij Ardian Visha është shprehur se çështja është ndërtuar mbi mungesë kompetence juridiksioni.

Sipas tij akuzat për mashtrim dhe ndikim të paligjshëm nuk qëndrojnë të dyja bashkë pasi kjo e dyta nuk mund t’i atribuohet Henri Çilit pasi është pronar i një studioje ligjore. Më tej Ardian Visha akuzon si të paligjshme veprimet e prokurorit dhe vendimet e Gjykatës së Përmetit.

LEXO EDHE:  Krujë/ Policia asgjëson 1270 rrënjë kanabis sativa

LEXO EDHE:  Denoncim-Qytetarët në panik / 15 agresorë qarkullojnë të lirë në Krujë

Henri Çili akuzohet nga Prokuroria e Përmetit për “Fshehja e të ardhurave”, “ Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Falsifikimi i dokumenteve”, “Mashtrimit”, “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave qe ushtrojnë funksione publike” dhe “Falsifikimi dokumenteve” në bashkëpunim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjykata jep vendimin për Henri Çilin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Përmetit ka dhënë vendimin për 31 të arrestuarit e operacionit të policisë “Mezhgorani”.

Mësohet se trupi gjykues ka liruar nga burgu pronarin e UET-së Henri Çilin, duke e çuar në “detyrim paraqitje”.

Çili akuzohet për 6 vepra të renda penale, ndërsa dyshohet se ai ka përfituar shuma të mëdha parash dhe akuzohet  se do ndërhynte pranë gjykatës për lirimin e vrasësist të oficerit të policisë, Ibrahim Basha, gjatë operacionit në Lazarat në vitin 2015.

Ndërkohë, Gjykata ka dhënë masën “arrest shtëpie” për drejtorin juridik të UET-së, Ilir Korbin, “detyrim paraqitje” për noteren Shpresa Gjocaj, për Kristina Bashin dhe Kejsi Meçon.

LEXO EDHE:  Balla: Militantët demokratë merren me vendosje tritoli

LEXO EDHE:  Balla: Militantët demokratë merren me vendosje tritoli

Disa nga masat e mara:

Henri Çili – Detyrim paraqitje

Shpresa Gjocaj – Detyrim paraqitje

Besnik Fishta – Arrest shtëpie

Ilir Korbi – Arrest shtepie

Liko Jazi – Detyrim paraqitje

Renato Toska – Detyrim paraqitje

Kejsi Meço – Detyrim paraqitje

Edmond Xaka – Detyrim paraqitje

Kristina Bashi – Detyrim paraqitje

Lisandër Alikollari – Detyrim paraqitje

Entilon Kamberaj -Detyrim paraqitje

Abaz Dani (Mesi) – Detyrim paraqitje

Daniel Yzeiraj -Detyrim paraqitje

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestimi i bujshëm i Henri Çilit/ Pronari i UET flet para gjykatës

Publikuar

-

Nga

Pronari i UET, Henri Çili ka mohuar akuzat gjatë seancës së mbrojtjes para Gjykatës së Përmetit ku tha se  arrestimi i tij është bërë pa prova.

Seanca e mbrojtjes zgjati vetëm 35  minuta. Mësohet se pronari i UET u mbrojt nga avokat Andi Duraj.

Kujtojmë se Çili dyshohet  se i ka premtuar Adil Alikos se do të mundësonte heqjen e dënimit me burg përjetë për djalin e tij, Arbionin, i cili akuzohet për vrasjen e Ibrahim Bashës, efektivit të RENEA-s, përkundrejt një përfitimi rreth 1 milionë euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE