Connect with Us

Salianji harron Çilin/ Tani është me Metën

Politikë

Salianji harron Çilin/ Tani është me Metën

Publikuar

-

Pronari i UET, Henri Çili, i arrestuar tre ditë më parë nga policia, ndaj të cilit rëndojnë akuza të rënda, është një ndër suportuesit më të fortë të disa prej figurave të Republikës së re, të Lulzim Bashës.

Ndër personat më të suportuar dhe mbështetur nga Henri Çili janë ish-deputetët Ervin Salianji dhe Grida Duma.

Salianji është një nga produktet kryesore. Një njeri i dalë nga auditorët e UET, i suportuar nga Çili dhe i rekomanduar tek Lulzim Basha për tu bërë avokat i qytetit.

    Ervin Salianji, Henri Çili

Më pas i mbështetur sërish nga Çili për tu bërë kryetar i FRPD-së. Në atë kohë pati edhe disa takime dhe mediat e tij e mbronin e bënin propagandë për Salianjin. Për më tepër, Salianji shpesh edhe është fotografuar në ambientet e UET.

Por, çfarë ndodh.

LEXO EDHE:  PD: Droga e trafikantëve të qeverisë pushton Shqipërinë

Ndërkohë që Henri Çili është vënë në pranga, Ervin Salianji nuk ka thënë asnjë fjalë. As në profilin e tij në rrjetet sociale dhe as në media nuk ka thënë asnjë fjalë për Henri Çilin.

Ish-deputeti Ervin Salianji, ka harruar Çilin dhe tashmë është kthyer nga presidenti Ilir Meta.

Në një prononcim për News 24, Salianji ka thënë se do ta mbështesë manifestimin e presidentit Ilir Meta në 2 mars, sepse kauza që përfaqëson, sipas tij është e drejtë dhe asnjë nga maxhoranca nuk ka arritur deri më tani të kundërshtojë me fakte, provat e publikuara nga Kreu i Shtetit, në tentativën që ai e quan grusht shteti nga Partia Socialiste./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Qindra vëllezër dhe motra janë nisur nga Greqia”/ Meta publikon mesazhin e emigrantëve shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Një ditë para manifestimit në Tiranë, presidenti Ilir Meta ka publikuar mesazhin e disa emigrantëve shqiptarë në Athinë i cili shprehet se do të udhëtojë drejt Shqipërisë nesër për të mbrojtur Kushtetutën.

Meta thekson se qindra shqiptarë janë nisur nga Greqia për të marrë pjesë në manifestimin e tij në Bulevardin ”Dëshmorët e Kombit” .

“Përqafimet më të zjarrta për qindra vëllezër dhe motra që jetojnë në Greqi, të cilët kanë mbërritur dhe janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë nesër në ora 17:00 në Manifestimin madhështor Mbarëkombëtar! Mirësevini për Pranverën Kuqezi”, shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lista e plotë e anëtarëve të rinj të Asamblesë së PS/ Mes tyre dhe Vangjush Dako

Publikuar

-

Nga

Kongresi i Partisë Socialiste ka zgjedhur anëtarët e rinj, të Asamblesë Kombëtare së kësaj force politike.

Pas përfundimit të numërimit të votave, mësohet se pjesëmarrja në votim ka qenë  85.3% ose ndryshe votuan 1242 delegatë nga 1456 të tillë.

Ndërkohë, mësohet se ish-kreu i Bashkisë së Durësit, i shumë akuzuar nga opozita, Vangjush Dako, është rizgjedhur në Asamblenë e PS.

LEXO EDHE:  A kishte Presidenti Meta konflikt interesi në shtyrjen e 30 qershorit? Vjen përgjigja nga Presidenca pas 7 orësh

LEXO EDHE:  "Pamela" e PD që nervozohet me Ramën/ Ish deputetja në borxh dhe me shtëpi mbi 100 mijë euro

Po ashtu, mësohet se ka edhe rritje të përfaqësisë së vajzave/grave në strukturat e partisë, të cilat do të përbëjnë 45.2% të Asamblesë Kombëtare.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rama i pabesë”/ Si po tenton të përçajë Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me përplaasjen në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se Rama kërkon me çdo kusht të fusë përçarje në Kosovë.

“Palaçua Rama apo perçaresi i pabese antiKosove!!(FOTO).

Me kurajon qe vetem nje palaço i pabese mund te kete, Rama kerkon te fuse me çdo kusht percarjen ne Kosove.

Dje mbronte haptas taksen 100% ndersa sot ben sikur perkrah heqjen e takses.(FOTO).

Dje shtrengonte duart mbi flamur me Ramushin dhe shante Albinin.

Sot hedh ne gjyq dhe shan Ramushin dhe mburr Albinin.

Ka vetem nje bese ky.

Asaj po i qendron besnik, beses se dhene ne Beograd.

Ne emer te beses se dhene ne Beograd ky e shet Kosoven dhe gjithcka lidhet me Kosoven.”-shkruan Vasili.

LEXO EDHE:  “PD një organizatë mafioze”/ Reagon Paloka: Rama i suli palaçot …

LEXO EDHE:  "PD një organizatë mafioze"/ Reagon Paloka: Rama i suli palaçot ...

Më tej, ai thekson se Kosova ia ka kthyer përgjigjen “palaços percares”, sikurse cilëson ai Ramën.

“Por Kosova dhe burrat e saj, qe e qeverisin ja kane kthyer pergjigjen palaços percares.

Burrat e Kosoves i bejne zgjedhjet shembullore dhe jo si ky “idiot” politik, qe ben zgjedhje me nje parti qe as Milosheviçi i tij i dashur nuk i bente më.

Kosova mbulohet vetem nga bora e bardhe e maleve dhe jo si Rama qe e mbuloi anembane Shqiperine me te bardhen e droges.

Kosova e zhvillon bisnesin ndersa ky e ka lene Shqiperine ku e ku pas Kosoves.

Ndaj Kosoves i mbetet qe vetem te beje gjithmone te kunderten e saj, qe thote palaçua perçares dhe do te jete gjithmone ne rregull.

Shihni fotot dhe kuptoni vete sharlatanin qe dje mbronte taksen sot ne emer te percarjes thote te kunderten.”-përfundon postimin e tij Petrit Vasili.

LEXO TE PLOTE