Connect with Us

“Kushtetuta është shkruar nga Sorosi”/ Goxhaj: Janë kërcënuar deputetët që ta votojnë

Politikë

“Kushtetuta është shkruar nga Sorosi”/ Goxhaj: Janë kërcënuar deputetët që ta votojnë

Publikuar

-

“Qytetarët e shohin policinë si armike”/ Goxhaj: Blutë nuk duhet të qarkullojnë me armë

Avokati Altin Goxhaj ka bërë deklarata të forta lidhur me protestën e organizuar nga presidenti Ilir Meta, i cili pretendon se po bëhet një grusht shteti.

Goxhaj kritikoi Metën për puthjen e Kushtetutës, pasi sipas tij Kushtetuta e Shqipërisë është shkruar nga Sorosi.

Aio tha në studion e Fax News se për të votuar këtë Kushtetutë janë kërcënuar deputetët.

“Kjo është Kushtetuta e Sorosit, askush nuk e thotë që Kushtetuta është shkruar nga Sorosi. Kjo është kushtetutë e vitit 2016 e marrë me vota peng. Janë kërcënuar deputetët që ta votojnë. Kush është grushti i shtetit, grushti i shtetit është pikërisht votimi i kësaj kushtetute. Thelbi i grushtit të shtetit është në vitin 2017, por fillon në 2016-ën, më 21 korrik kur është miratuar kjo Kushtetutë”, theksoi avokati, ndërsa akuzoi politikanët si njerëz të George Sorosit.

LEXO EDHE:  Protesta e PD/ Basha: Qeveri teknike për zgjedhje të lira

“Këta janë të gjithë peng të Sorosit, këta janë të gjithë të kapur nga Sorosi, punojnë të gjithë për Sorosin dhe janë të gjithë bashkëpunëtorë për shpopullimin e Shqipërisë”, deklaroi ai më tej./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Përgjimet e ‘Ndrangheta’/ Biberaj: Rama, mesazh SPAK-ut të mos hetojë!

Publikuar

-

Nga

Përgjimet e 'Ndrangheta'/ Biberaj: Rama, mesazh SPAK-ut të mos hetojë!

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj ishte i ftuar pasditen e sotme në “Opinion” ku ka komentuar çështjen e përgjigmeve të antimafias italiane.

Sipas Biberaj, Rama me deklaratën e tij të sotme i dërgoi mesazh SPAK-ut të mos e hetojë çështjen.

“Është fatkeqësi që dalin fakte, argumente për përfshirje dhe lidhje të qeverisë me këto përgjime, aq më tepër kur ato vijnë nga një vend i BE.

Fatkeqësisht nuk kemi sistem drejtësie. Kryeministri doli në një prononcim si një fajtor tha se nuk është i gatshëm për hetime, i dha mesazh SPAK të mos e hetojë çështjen. Nuk kemi respektim të demokracisë dhe ndarje të pushteteve”, tha ai./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Denoncim/ Veliaj kërcënon avokatin Altin Goxhaj

LEXO EDHE:  Noka: Nuk kemi kërkuar qeveri me LSI-në/ Duam qeveri teknike!

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lajm i trishtë për demokratët/ Humb jetën kandidatja për deputete

Publikuar

-

Nga

Padia për Dumën/ PD i përgjigjet Veliajt: Rama e buratini i tij të frikësuar

Është ndarë sot nga jeta para kohe kandidatja për deputete e PD-së në Lushnje, Ardita Gjyla.

Dega e Partisë Demokratike në Lushnje i ka dedikuar një postim, ka ka përshkruar edhe kontributin e saj në shoqëri dhe në PD.

Ardita Gjyla ka qenë anëtare e Këshillit Bashkiak me siglën e PD-së, anëtare e Kryesisë së degës së PD-së Lushnje, kandidate për deputete, drejtuese në Arsim dhe nivele të tjera vendore.

Postimi i plotë:

Lamtumire Ardita Gjyla!

Largohet nga kjo jete nje nene, grua, mesuese, bashkeshorte dhe aktiviste e PD. Dhimbje per humbjen e parakoheshme te Ardita Gjyles, e cila ka dhene kontributin e saj prinderor, qytetar,  edukativ e politik, drejtuese ne disa institucione ne karrieren e saj.  Anetare e Keshillit Bashkiak me siglen e PD-se, anetare e Kryesise se deges se PD-se Lushnje, kandidate per deputete, drejtuese ne Arsim dhe nivele te tjera vendore, sot Ardita Gjyla merr lamtumiren e fundit nga te gjithe familjaret, bashkeqytetaret, anetaret dhe simpatizantet e PD Lushnje.

LEXO EDHE:  Noka: Nuk kemi kërkuar qeveri me LSI-në/ Duam qeveri teknike!

LEXO EDHE:  Goxhaj hedh dritë mbi planin e Ramës dhe Bashës/ Ja pse i shiti Luli zgjedhjet

Ne ato kohe te veshtira politike e shoqerore kur roli i gruas shihej me dyshim dhe mungese besimi, Ardita ka mare pergjegjesi duke perfaqesuar denjesisht gruan dhe PD-ne Lushnje.

PD Lushnje shpreh ngushellimet me te thella e te sinqerta familjes per kete nene, grua, arsimtare, aktiviste dhe kontribuese ne jeten politike e sociale te qytetit te Lushnjes duke dhene kontributin e saj te cmuar.

I paharruar roli dhe kontributi i saj per qytetin e Lushnjes dhe per PD-ne Lushnje.

PD Dega Lushnje

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka i kthehet Veliajt/ Po për Ardit Gjoklajn do mbjellësh ndonjë pemë o fëlliqsirë?!

Publikuar

-

Nga

Paloka i ‘përvishet’ Ramës/ Nuk është koha të bësh gaztorin!

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pasi kryebashkiaku Erion veliaj dhe babai i Klodian Rashës mbollën sot një pemë në kujtim të të riut që u vra një një punonjës policie.

thotë se pasi ei vrasin djalin e detyrojnë dhe t’ju thote “faleminderit” ndërsa thekson se veliaj e mbolli atë pemë për të tërhequr vëmendjen nga skandali me mafina italiane.

“Prind i shkrete!!! I vrasin djalin dhe pastaj e detyrojne dhe t’ju thote “faleminderit”…O baba i shkrete dije qe dhe ate peme nuk e mbolli ne kujtim te birit tend po se kerkon me cdo menyre te terheqi vemendjen nga skandali i lidhjeve te tij me mafien!
Po per Ardit Gjoklajn do mbjellesh ndonje peme o felliqsire?!”, shkruan Paloka./CNA.al

LEXO TE PLOTE