Connect with Us

“Do shkoj se më ka ardhur në shtëpi”/ Protestës së Metës i bashkohet Ija e Besit

Lajme

“Do shkoj se më ka ardhur në shtëpi”/ Protestës së Metës i bashkohet Ija e Besit

Publikuar

-

Protestës së thirrur nesër nga presidenti Ilir Meta pritet t’i bashkohet “gjyshja më e famshme”, Ija e Bes Kallakut.

Në një video të publikuar vetë nga Meta, Ija shprehet se do shkojë pasi Meta i ka shkuar në shtëpi.

“Do i shkoj se më ka ardhur në shtëpi, më ka respektuar, edhe unë do e respektoj. Plakë jam unë s’ ka gajle”, shprehet Ija në video.

LEXO EDHE:  Zbulohet pse Meta nuk e dekretoi Lleshin/ Ja argumenti

Kujtojmë se nesër në orën 17:00 pritet të mbahet protesta e thirrur nga Meta i cili ka thënë se ky është një manifestim në mbrojtje të Kushtetutës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. fteri

    2 Mars, 2020 at 8:25 am

    Edhe ti Ije qënke me dy bythë !,,,,,

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Nuk dua të qëlloj e të më qëllojnë”/ Bujar Kapexhiu tregon dy vendimet që e sollën në Bulevard

Publikuar

-

Nga

Aktori i njohur Bujar Kapexhiu ka mbajtur fjalën e tij në podiumin e ngritur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” , ku po mbahet manifestimi i thirrur nga presidenti Ilir Meta.

Kapexhiu ka theksuar se nuk ka qenë kurrë anëtar i ndonje partie dhe nuk ka për t qenë.
Aktori tha se janë mbledhur në Bulevard për dy vendime: Të mbrojmë dhe të mos pranojmë.

“Në këto çaste jam me të gjithe ju që jeni në mbrojtje të ligjit të Kushtetutës.
Jam kundër atye që tentojnë ta prekin ta shkelin për interesa te ngushta personale.
Në morëm më të keqet e diktaturës e po shpikim më të keqen e demokracisë.
Jemi vend pluralist, jemi një vend i varfër, i rrënuar në braktijse çdo ditë.
Politika është e veshur me gënjeshtër.

LEXO EDHE:  “Ligji për Teatrin”/ Regjisori paralajmëron Ramën: Do të vijmë në shtëpi

LEXO EDHE:  Zbulohet pse Meta nuk e dekretoi Lleshin/ Ja argumenti

Sot këtë podium e ka ngritur presidenti Meta, herë tjetër ka qenë Basha, Berisha apo Rama. Po ç’ rëndësi ka se podiumi i kujt është, kur ajo që dua është ajo se unë dua, e kam një ëndërr kur njërëzit nuk i japin shuplakë njeri tjeterit kur zgjedhin të ardhmen e tyre. Nuk dua të qëlloj e të më qëllojnë”, u shpreh Kapexhiu gjatë fjalës së tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Kujtim Gjuzin e përze gruaja nga shtëpia/ E kthen zyrën e Kuvendit në hotel

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi është larguar nga shtëpia e tij pasi bashkëshortja e tij e ka denoncuar në polici për dhunë ndaj saj dhe djalit të tyre 16 vjeçar.

Sot në media u bë i ditur lajmi se Kujtim Gjuzi është urdhëruar nga gjykata t’i qëndrojë 200 metra larg bashkëshortes dhe djalit të tij, 16-vjeçar.

Si pasojë e një konflikti në familje, Kujtim Gjuzi, besohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij 16, vjeçar të cilët më pas e kanë denoncuar në polici dhe më pas i janë drejtuar gjykatës së Tiranës, duke kërkuar një Urdhër-Mbrojtje.

Ngjarja ka ndodhur në muajin nëntor 2019, ku gruaja, së bashku me djalin e saj, kanë kërkuar Urdhër-Mbrojtje në gjykatën e Tiranës, ku gjyqtarja Kaçe Agolli, ka pranuar kërkesën e nënë e bir, duke i pajisur me urdhrin e mbrojtjes.

Një tjetër pikë e vendimit është dhe një urdhëresë që i lëshohet komisariatit nr. 1 në Tiranë, të cilës sipas vendimit të gjykatës duhet të shoqërojnë deputetin Kujtim Gjuzi për të tërhequr sendet personale nga apartament në pronësi të gruas.
Një burim zyrtar nga Garda e Republikës tha për CNA.al se Gjuzi tashmë është strehuar në zyrën e tij në Kuvend.

LEXO EDHE:  Bardhi “braktis” Bashën/ Shfaqet në protestën e Durrësit

LEXO EDHE:  “Kur rrëzohen institucionet, ngrihet populli”/ Meta bën tjetër paralajmërim të fortë

Forcat e Gardës kanë trokitur në zyrë për të bërë kontrollin rutinë në orët e vona të natës, ndërkohë që Gjuzi ndodhej në zyrë dhe është justifikuar se ka qenë duke punuar.
Por çfarë mund të bëjë një deputet në orën 01:00 pas mesnate në zyrën e Kuvendit?
Ka gjasa që Gjuzi të jetë strehuar në zyrën e Kuvendit pas vendimit të Gjykatës për t’i qendruar larg banesës ku jeton bashkëshortja dhe djali i tij dhe zyrën e tij në Kuvend e ka kthyer në hotel për të kaluar natën.

Ndërkohë pak më herët, Gjuzi ka mohuar dhunën ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij, por nuk ka mohuar në asnjë moment dovorcin./CNA.al

Deputeti Gjuzi dhunon gruan e djalin/ Gjykata urdhëron të largohet nga shtëpia

Dhuna ndaj bashkëshortes dhe djalit/ Kujtim Gjuzi sqaron situatën

LEXO TE PLOTE

Lajme

Dhuna ndaj bashkëshortes dhe djalit/ Kujtim Gjuzi sqaron situatën

Publikuar

-

Nga

Pas lajmit të publikuar në media ku thuhej se deputeti Kujtim Gjuzi ka dhunuar bashkëshorten dhe djalin ka ardhur edhe reagimi i këtij të fundit.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Gjuzi shkruan se nuk i ka dhunuar kurrë bashkëshorten dhe djalin e tij.

Deputeti e cilëson denoncimin një nxitje nga motra e bashkëshortes e cila, sipas tij, është denoncuar në polici prej tij.

“Kujtim Gjuzi deklaroj me përgjegjësi: S’kam dhunuar kurrë djalin e bashkëshorten që ndikohet nga motra e kallëzuar në polici nga unë”, shkruan Gjuzi./CNA.al

Deputeti Gjuzi dhunon gruan e djalin/ Gjykata urdhëron të largohet nga shtëpia

LEXO TE PLOTE