Connect with Us

Detaje shokuese nga krimi në Durrës/ Burri e qëlloi gruan 6 herë në kokë, zbardhet dëshmia në gjyq

Kronika

Detaje shokuese nga krimi në Durrës/ Burri e qëlloi gruan 6 herë në kokë, zbardhet dëshmia në gjyq

Publikuar

-

Gjykata e Durrësit ka caktuar sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Ruzhdi Tosunin, i cli vrau pak ditë më parë në mënyrë tragjike bashkëshorten e tij, Hajdie Tosuni, brenda biznesit të tyre.

Sipas BW, në seancën e sotme gjyqësore, vrasësi është paraqitur i qetë dhe i penduar për krimin e rëndë, që la jetime tre vajzat e tij.

“Ishte një konflikt i çastit. Ofenduam njëri-tjetrin për ca borxhe që kishim. Jam shumë i penduar. I kërkoj familje fëmijëve, nuk duhet të kisha arritur këtu”, ka thënë Tosuni para togave të zeza.

LEXO EDHE:  *Nga Arben SKENDERI/MAFIA E BETONIT DHE IDENTITETI I GROPOSUR…

Ndërkohë, i pranishëm në seancë, prokurori i çështjes është shprehur se viktima është qëlluar gjashtë herë në kokë me një metal 70 cm, me ganxhe, që shërbente për të ulur qepenin e dyqanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Trupi i të miturit është gjetur nga fëmijët”/ Banorët apel për ndihmë

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Tiranë, ku trupi i një fëmijë rreth 5 vjeç është gjetur i mbytur në një kanal në zonën e Shkozës.

Gzetari i ABC News Maksi Rama raporton se dyshohet se fëmija i gjëtur është i mituri i shpallur në kërkim me datë 17 shkurt, por deri më tani një gjë e tillë nuk është konfiirmuar nga familjarët priten rezultatet e ekspertizës mjeko ligjore.

Ndërkohë një banor i qendrave sociale në Shkozë ka bërë apel shtetit që të marrë masat se sipas tij fatin e këtij të mituri mund ta kenë dhe shumë të tjerë.

LEXO EDHE:  Foto-“Spitali i Durrësit shkrumbohet i gjithi/ Një person hidhet nga dritarja”

LEXO EDHE:  Sherr me thika në tragetin Ankona-Durrës/ Plagoset rëndë një 34 vjeçar, kapet kosovari

“Duke loz fëmijët kanë gjetur trupin e pajetë, sapo kemi marr vesh kemi dalë. Shteti duhet të kthejë kokën nga ne dhe të na rregullojë murin mbrojtës të lumit. Pa drita na kanë lënë por të paktën të na krijojë kushtet e tjera që të shmangim rrezikun e fëmijëve”,tha banori.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Nis me përplasje gjyqi ndaj Henri Çilit/ Shtyhet seanca për 30 të arrestuarit

Publikuar

-

Nga

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Pëmetit për Henri Çilin dhe 30 të aarrestuarit e tjerë ka nisur me përplasje.

Mësohet se në momentet e fundit është ndërruar gjyqtari për seancën ndaj 31 tëarrestuarve në operacionin “Mezhgorani”. Seancën do ta drejtojë Dritan Hasani, ndërsa gjyqtarja Yrvete Shkreli është përjashtuar me kërkesë të prokurorit Asllan Bajrami.

Por, pas prezantimit të 30 të arrestuarve, Gjyqtari Dritan Hasani ka shprehur rezerva për mënyrën e gjykimit, për t’i lënë radhën një gjyaktësi tjetër për të dhënë masën e arrestit, për shkak të lidhjes me Betim Shkupin, i cili është administratori i UET-së.

Prokurori i çështjes Asllan Bajrami ka kërkuar 30 minuta kohë dhe për të shqyrtuar nëse kemi të bëjmë me konflikt interesi apo jo.

LEXO EDHE:  Foto-“Spitali i Durrësit shkrumbohet i gjithi/ Një person hidhet nga dritarja”

LEXO EDHE:  Sherri mes të rinjve/Bylykbashi: Ja kush i rrahu protestuesit

Betim Shkupi, i cili rezulton shok fakulteti me gjyqtarin, është personi që sipas dosjes së prokurorisë ka firmosur me prokurë nga Çili për kontratat e dhurimit të dy apartamenteve në Velipojë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përmbyset varka e peshkimit/ Nxirret i gjallë një peshkatar, vijojnë kërkimet në det për një tjetër

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durës, ku një varkë peshkimi është përmbysur në det.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth mesditës së pranë zonës së Currilave.

Brenda mjetit lundrues ndodheshin dy peshkatarë, njëri prej të cilëve ka mundur të dalë i gjallë në breg, dhe është transportuar me urgjencë drejt spitalit,

LEXO EDHE:  Procesi i Berlinit – motori për transformimin rrënjësor europian të Ballkanit

LEXO EDHE:  Foto-“Spitali i Durrësit shkrumbohet i gjithi/ Një person hidhet nga dritarja”

Ndërkohë, vijojnë kërkimet në det për gjetjen e peshkatarit tjetër.

LEXO TE PLOTE