Connect with Us

Aksidenti i trefishtë me 7 të plagosur/ Ndërron jetë 1 person

Kronika

Aksidenti i trefishtë me 7 të plagosur/ Ndërron jetë 1 person

Publikuar

-

Një person raportohet të ketë ndërruar jetë si pasojë e aksidentit të trefishtë të ndodhur në aksin Tiranë-Fushë Krujë.

Mësohet se ambulanca sapo ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ndërkohë që 6 të plagosurit e tjerë, janë trasportuar në spital ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Tre makina u përfshirë në një aksident masiv mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Fushë Krujë, në afërsi të fshatit Dritas.

Raportohet se në aksident janë përfshirë dy makina tip “Touran” dhe “Benz” me një autobus, ndërsa një nga të lënduarit është në gjendje të rëndë shëndetësore.

LEXO EDHE:  Lajm i fundit/ Aksident tek Komuna e Parisit (FOTO)

Nga përplasja është shkaktuar kaos në trafik, pasi automjetet kanë krijuar radhë kilometrike./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident masiv në Tiranë-Fushë Krujë/ Plagosen 7 persona

Publikuar

-

Nga

Tre makina janë përfshirë në një aksident masiv mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Fushë Krujë, në afërsi të fshatit Dritas.

Mësohet se si pasojë kanë mbetur të plagosur 7 persona, emrat e të cilëve ende nuk bëhen me dije.

Nga informacionet paraprake, raportohet se autoambulanca nuk ka mbërritur akoma në vendngjarje dhe të plagosurit janë ende në tokë.

Raportohet se në aksident janë përfshirë dy makina tip “Touran” dhe “Benz” me një autobus, ndërsa një nga të lënduarit është në gjendje të rëndë shëndetësore.

LEXO EDHE:  Aksident në rrugën Lezhë-Laç/ Përplasen 2 automjete

LEXO EDHE:  Aksident në aksin Fushë Krujë-Tiranë/ Të plagosurit me urgjencë drejt Traumës

Nga përplasja është shkaktuar kaos në trafik, pasi automjetet kanë krijuar radhë kilometrike. Sakaq, policia është nisur drejt vendngjarjes për të normalizuar situatën dhe për të zbardhur shkaqet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zbardhen detaje/ Si u dekonspirua aksioni për arrestimin e Henri Çilit dhe bashkëpuntorëve

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja janë zbardhur ga operacioni ku mes 31 të arrestuarve ishte edhe pronari i UET, Henri Çili.
Në 27 shkurt prokurori i ka kërkuar gjyqtares Yrvete Shkreli të lëshonte urdhërat e arrestit dhe për kontrollin e banesave.

Sipas Mapos, policia ka në dorë përgjimet e familjarëve të gjyqtares Yrvete Shkreli, të cilët kanë lajmëruar Henri Çilin se do të kishte urdhër-arresti ndaj tij. Nisur nga këto të dhëna është bërë përjashtimi i gjyqtares nga shqyrtimi i masave të arrestit si dhe ndaj saj është ngritur kallezim për “Shpërdorim detyre”.

Dyshohet se gjyqtarja mbrëmjen që ka firmosur urdhër-arrestet, i ka thënë një familjari për operacionin dhe ky i fundit ka lajmëruar Henri Çilin dhe disa persona të tjerë nga zona e Përmetit dhe Gjirokastrës, që i kanë shpëtuar arrestimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Patos/ Plagosen tre gra dhe një fëmijë 2 vjeç

Publikuar

-

Nga

Një makinë ka dalë nga rruga mesditën e sotme pranë stadiumit “Alush Noga”, në Patos.

Nga informacionet paraprake, raportohet se kanë mbetur të plagosur 4 persona, konkretisht tre gra dhe një fëmijë 2 vjeçar.

Mësohet se të plagosurit ishin pasagjerë në një makinë tip Mercedes Benz që drejtohej nga një grua. Ajo kishte tentuar t’i shmangej një automjeti tjetër dhe si pasojë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një parkim aty pranë.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Plagosen tetë persona

LEXO EDHE:  Aksident në Berat/ Përmbyset kamioni me pllaka guri, plagoset rëndë shoferi

Ndërkaq, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE