Connect with Us

“Mezhgorani” fundos një tjetër person/ Arrestohet i riu në Gjirokastër

Kronika

“Mezhgorani” fundos një tjetër person/ Arrestohet i riu në Gjirokastër

Publikuar

-

Arrestohet një tjetër person i shpallur në kërkim, në sajë të operacionit “Mezhgorani”, që ka çuar edhe në ndalimin e pronarit të UET-së Henri Çilit.

Mësohet se policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga shtetasin me iniciale A. Ç., 25 vjeç, banues në Këlcyrë, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Përmet ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Organizim i lotarive të palejuara”.

Një ditë më parë, pas një hetimi 6-mujor, në funksion të procedimit penal të regjistruar në vitin 2019, për veprën penale “Falsifikimi i kartëmonedhave”, blutë arrestuan një sërë personash.

Ata akuzohen për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, ‘’Falsifikimi i dokumenteve dhe kartëmonedhave”, “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit dhe lëndëve plasëse”, “Organizimi i lotarive të palejuara”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale apo veprimtarisë kriminale”, “Fshehja e të ardhurave”, “Mashtrimi”, Moskallëzimi i krimit”, “Përkrahja e autorit të krimit” dhe “Shpërdorim detyre”.

LEXO EDHE:  Video-Kontrabandë e mospagim taksash/ Prangosen dy tregtarët

Gjatë operacionit që ka zgjatur 6 muaj janë arrestuar, ndaluar dhe proceduar 53 shtetas.

Këtyre personave u janë sekuestruar 3 pushkë automatike me silenciator, 2 kallashnikov, 10 kallëpe tritol, 620 fishekë, 2 granata difensive, 71 krehër fishekësh, 20 automjete te markave të ndryshme, 40 telefona celular, dokumente noteriale, kontrata, certifikata pronësie të ndryshme, rreth 130 kg kanabis, shuma prej 10 milion lekësh, 7500 euro, si dhe 3500 euro të dyshuara të falsifikuara.

Në këtë operacion u angazhuan 15 grupe të reparteve të FNSH Shkodër, Fier e Tiranë, Forca e Posaçme Operacionale në Policisë e Shtetit dhe shërbimet e DVP Gjirokastër, Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier e Shkodër.

Ndërkohë, policia deklaron se po vijon puna për kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Mezhgorani”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I bie shufra e hekurit në kokë gjatë punës/ Humb jetën në Itali emigranti shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një emigrant shqiptar, ka humbur jetën tragjikisht në Itali, pasi u aksidentua në vendin e punës.

Viktima është Bashkim Toska nga Elbasani. 59-vjeçar u godit nga një shufër hekuri teksa punontë në një ndërtimi.

Aksidenti ka ndodhur në Limone Piemonte rreth tre ditë më parë, por pas tre ditësh në spital gjendja e tij shëndetësorë është përkeqësuar duke ndërruar sot jetë.

Shqiptari la pas gruan dhe dy fëmijë, ndërsa autoritetet po vijojnë me procedurat për sjelljen e trupit të tij në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Policë kinezë patrullojnë rrugët e Serbisë

LEXO EDHE:  Ishin në kërkim/ Arrestohen serbi dhe rusi në Kukës

4 persona kanë humbur jetën në kushtet e këqija të punës në provincën e Cuneo, që nga fillimi i vitit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Devoll/ 43-vjeçari përplas për vdekje të moshuarin

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë në pasojë vdekjen e një të moshuara është regjitruar sot në aksin rrugor Bilisht-Miras, në afërsi të fshatit Ponçarë.

Sipas informacionit të policisë shtetasi me inicialet S. H., rreth 43 vjeç, duke drejtuar një mjet tip motor ka përplasur shtetasin T. S., rreth 72 vjeç, banues në fshatin Ponçarë, këmbësor në rrugë, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Drejtuesi i mjetit, është shoqëruar në Komisariatin e  Bilishtit për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Zbardhet krimi i rëndë në Korçë/ Djali masakroi nënën

LEXO EDHE:  Video-Kontrabandë e mospagim taksash/ Prangosen dy tregtarët

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Falsifikuan produkte ushqimore/ Prangoset një agjent marketingu i një kompanie

Publikuar

-

Nga

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 38 vjeçar, banues në Dërmënas, Fier, me detyrë agjent shitje në një kompani që tregton mallra ushqimorë.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi R.G., ndërsa arrestimi i tij sipas uniformave blu, është bërë pasi dyshohet se në bashkëpunim me shtetas të tjerë, ka prodhuar dhe falsifikuar produkte të ndryshme ushqimore dhe i ka hedhur në treg me emrin e kompanisë ku punonte.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi i kundraligjshëm i artikujve dhe mallrave industrial dhe ushqimorë”, “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”, “Fshehja e të ardhurave”, “Manipulimi i tregut” dhe “Falsifikimi i vulave, stampave dhe formularëve”.

LEXO TE PLOTE