Connect with Us

Armëmbajtje pa leje, dhunë në familje dhe përndjekje/ Tre të arrestuar në Tiranë

Kronika

Armëmbajtje pa leje, dhunë në familje dhe përndjekje/ Tre të arrestuar në Tiranë

Publikuar

-

Policia e Tiranës bën të ditur se ka vënë në pranga tre persona, ndaj të cilëve rëndojnë akuza të ndryshme.

Kështu, uniformat blu kanë vënë në pranga 26-vjeçarin V.M, pasi gjatë kontrolit në banesën e tij policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë.

Në pranga ka rënë edhe shtetasi E. J., 37 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas ka ushtruar presion psikologjik ndaj ish-bashkëjetueses së tij.

Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Dhunë në familje” i shtetasit K. H., 37 vjeç, banues në Laknas.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo që mbajnë në banesë sende të kundraligjshme, mbi bazën dhe të informacioneve të marra në rrugë operative se një i ri mbante armë zjarri në banesë, organizuan punën për arrestimin e këtij shtetasi.

Si rezultat i ushtrimit kontrollit të befasishëm në banesën e shtetasit V. M., 26 vjeç, në rrugën “Frosina Plaku”, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë. Në përfundim të veprimeve të para hetimore ky shtetas u arrestua në flagrancë për veprën penale ” Mbajtja pa leje e armëve luftarake”, për të cilën parashikohet dënim deri në 7 vite burg.

LEXO EDHE:  Arrestimi i shefit të Hetimit të Aksidenteve në Vlorë/ Policia publikon detajet

Po nga shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Përndjekja”, i shtetasit E. J., 37 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas ka ushtruar presion psikologjik ndaj ish-bashkëjetueses së tij.

Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Dhunë në familje” i shtetasit K. H., 37 vjeç, banues në Laknas. Ky shtetas ka kërcënuar me fjalë ish-bashkëshorten.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina godet automjetin e policisë/ Plagosen dy efektivë

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur rreth orës 02:20 tek Ura e Dajlanit.

Mësohet se një makinë ka goditur një automjet të patrullës së policisë, dhe si pasojë dy efektivë kanë mbetur të lënduar.

Dy efektivët, identiteti të cilëve ende nuk është bërë i ditur, ndodhen në spital jashtë rezikut për jetën.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë dhe të dehur në timon/ Policia bën “kërdinë”

Publikuar

-

Nga

Policia rrugore, vijon kontrollet me radar në rrugën Tiranë-Durës-Tiranë, për të parandaluar aksidentet.

Por, pavarësisht kontrolleve, Policia Rrugore bën të ditur se gjatë natës që lamë pas, në 250 minuta kontroll në të dyja kahet e lëvizjes, u evidentuan shumë drejtues mjetesh që shpejtonin për të fituar vetem disa minuta me shumë, duke qarkulluar gati me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, pa konsideruar edhe lagështirën dhe erresirën në rrugë.

Gjithashtu, polica bën të ditur se janë tërhequr 14 Leje Drejtimi dhe drejtuesit e mjeteve jane percjelle per ne Organin Administrativ Shteteror per gjykim, për shpejtësi nga 148 km/h deri në 171 km/h,çka tregon papërgjegjshmëri ndaj jetës.

Po ashtu, janë marrë edhe 11 masa administrative shpejtësi mbi normat e lejuara, jo me shume se 20 km/h dhe 8 masa administrative për manovra të rrezikshmë në rrugë duke kërkuar parakalim.

“Shpejtësia në rrugë dhe alkooli në timon, destinacioni 🏡???🚑.

171 km/h nuk qarkullon në rrugë por je duke fluturuar✈ për të arritur aksidentin dhe jo për të shijuar fundjavën.

Si çdo fundjavë vijojnë kontrollet parandaluese me Radar në rrugën Tiranë- Durrës-Tiranë, për të parandaluar ngjarjet rrugore dhe per te siguruar rruget e perdoruesit e saje pergjate udhetimit.

Megjithëse kontrollet janë shumëfishuar, sensibilizmi është rritur në maksimum, përsëri shumë drejtues mjetesh në fundjavë abuzojnë me shpjetësinë dhe alkoolin në timon.

250 minuta kontroll në të dyja kahet e lëvizjes, u evidentuan shumë drejtues mjetesh që shpejtonin për të fituar vetem disa minuta me shumë, duke qarkulluar gati me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, pa konsideruar edhe lagështirën dhe erresirën në rrugë.

LEXO EDHE:  Grabiti me armë pasagjerët e autobusit dhe vrau policin/ Ekstradohet nga Kroacia 35-vjeçari shqiptar

LEXO EDHE:  Arrestohet i “forti” i Tiranës/ Ja për çfarë akuzohet

14 Leje Drejtimi të tërhequra dhe drejtuesit e mjeteve jane percjelle per ne Organin Administrativ Shteteror per gjykim, për shpejtësi nga 148 km/h deri në 171 km/h,çka tregon papërgjegjshmëri ndaj jetës.

11 masa administrative shpejtësi mbi normat e lejuara, jo me shume se 20 km/h dhe 8 masa administrative për manovra të rrezikshmë në rrugë duke kërkuar parakalim

KUJDES! Viti 2020, Viti i Sigurisë Rrugore.

Mos nxito të arrish fundin, trego durim në drejtim🚙, respekto normat e sjelljes në rrugë, mos tejkalo kufizimet e shpejtësisë, mos drejto mjetin pas përdorimit të pijeve alkoolike, vendos rripin e sigurimit, kaskën mbrojtëse, mos përdor në asnjë mënyrë celularin gjatë drejtimit të mjetit, ndalo makinën në xhep rruge dhe fol në telefon, mos rreziko veten dhe përdoruesit e tjerë të rrugës, mos mbaj fëmijët në vend të parë dhe pa serxholin, ndiq udhëzimet dhe këshillat e👉👮🏻♀, për sigurinë tuaj dhe të tjereve.

Ndryshimet po ndodhin në Kodin Rrugor, me qëllimin e vetëm, për të rritur parametrat e sigurisë së jetës në rrugë. Kontribuo edhe ti në rritjen e sigurisë në rrugë, duke manifestuar rregull dhe disiplinë, në raport me rregullat e qarkullimit rrugore.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shfaqi simptoma të koronavirusit/ Humb jetën rrugës për në spital shqiptari në Greqi, zbulohet e vërteta

Publikuar

-

Nga

Një shqiptar ka humbur jetën ditën e sotme në Greqi, teksa po transportohej për në spitalin e Nafplios.

Mësohet se 32-vjeçari, emri i të cilit ende nuk bëhet me dije, kishte shfaqur simptoma të njëjta me ato të koronavirusit.

Të afërmit kishin njoftuar ambulancën, por fatkeqësisht i riu nuk ka mundur të jetojë.

LEXO EDHE:  Bie nga ballkoni/ Humb jetën 55 vjeçarja

Pas ekzaminimeve, doktorët kanë treguar se shqiptari nuk ka humbur jetën nga virusi që ka marë qindra jetë njerëzish, por nga encefaliti i rëndë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE