Connect with Us

Aksident i rëndë në Devoll/ 43-vjeçari përplas për vdekje të moshuarin

Kronika

Aksident i rëndë në Devoll/ 43-vjeçari përplas për vdekje të moshuarin

Publikuar

-

Një aksident i rëndë në pasojë vdekjen e një të moshuara është regjitruar sot në aksin rrugor Bilisht-Miras, në afërsi të fshatit Ponçarë.

Sipas informacionit të policisë shtetasi me inicialet S. H., rreth 43 vjeç, duke drejtuar një mjet tip motor ka përplasur shtetasin T. S., rreth 72 vjeç, banues në fshatin Ponçarë, këmbësor në rrugë, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Drejtuesi i mjetit, është shoqëruar në Komisariatin e  Bilishtit për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Përgjaken sërish rrugët/ Një i vdekur në Vlorë

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Falsifikuan produkte ushqimore/ Prangoset një agjent marketingu i një kompanie

Publikuar

-

Nga

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 38 vjeçar, banues në Dërmënas, Fier, me detyrë agjent shitje në një kompani që tregton mallra ushqimorë.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi R.G., ndërsa arrestimi i tij sipas uniformave blu, është bërë pasi dyshohet se në bashkëpunim me shtetas të tjerë, ka prodhuar dhe falsifikuar produkte të ndryshme ushqimore dhe i ka hedhur në treg me emrin e kompanisë ku punonte.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi i kundraligjshëm i artikujve dhe mallrave industrial dhe ushqimorë”, “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”, “Fshehja e të ardhurave”, “Manipulimi i tregut” dhe “Falsifikimi i vulave, stampave dhe formularëve”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjashtë akuzat kundër pronarit të UET/ Henri Çili flet pas arrestimit

Publikuar

-

Nga

Pronari i UET, Henri Çili ka refuzuar të japë shpjegime ndaj Oficerëve të Policisë Gjyqësore të Gjirokastrës, duke mohuar çdo akuzë që bëhet ndaj tij.

Çili është marrë në pyetje gjatë orëve të vona të ditës së djeshme në Gjirokastër. Sipas Abcnews, seanca e marrjes në pyetje ka zgjatur një orë e gjysmë, por ai nuk ka pranuar asgjë gjatë saj.

Mësohet se ai është shprehur se nuk ka kryer asnjë shkelje ligjore dhe gjithçka sipas tij ishte bazuar mbi prova të manipuluara.

“Do t’i kundërshtoj të gjitha akuzat me fakte në një moment të duhur”, mësohet të jetë shprehur ai.

LEXO EDHE:  Makina bie 20 metra poshtë rrugës/I riu me urgjencë drejt Tiranës

LEXO EDHE:  Aksident masiv në autostradë/ Përplasen katër makina

Ai u arrestua për llogari të Prokurorisë së Përmetit pas hetimeve për një grup që merrej me trafikun e armëve dhe lëndëve narkotike, ndërsa ndaj tij rëndojnë akuza për veprat penale si, “Fshehja e të ardhurave”, “ Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Falsifikimi i dokumenteve”, “Mashtrimit”, “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave qe ushtrojnë funksione publike” dhe “Falsifikimi dokumenteve” në bashkëpunim.

Henri Çili u arrestua dje në kuadër të operacionit “Mezhgorani”, bashkë me një numër të madh personash të tjerë, përfshirë edhe biznesmenin Seit Fishta.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Çfarë nuk u pa në derbin Tirana-Partizani/ Dhunë, sende të forta në fushë dhe shkatërrim, ndëshkohen 11 tifozë  

Publikuar

-

Nga

Derbi i mbrëmshëm Tirana-Partizani në në stadiumin “Air Albania” është shoqëruar edhe me akte dhune.

Policia e Tiranës bën të ditur se 11 persona janë proçeduar penalisht, ku dy prej tyre janë arestuar, për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë dhe hedhje të sendeve të forta në fushë, gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipit të Tiranës dhe Partizanit, në stadiumin “Air Albania”.

“Më datë 28.02.2020, në orën 19:00, në stadiumin “Air Albania” u zhvillua ndeshja e futbollit ndërmjet skuadrave të Tiranës dhe Partizanit.

Gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit janë kryer veprime të dhunshme nga tifozët, janë hedhur sendet të forta në fushën e lojës, janë dëmtuar stolat, si dhe janë futur në fushën e lojës gjatë zhvillimit të ndeshjes.

Pas veprimeve të shpejta hetimore të kryera nga ana e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 Tiranë, janë identifikuar dhe arrestuar në flagrancë dy tifozë, për veprat penale “Veprime të dhunshme në aktivitetet sportive” dhe “Shkatërrimi i pronës”, konkretisht:

A.M., 24 vjeç dhe M.U, 27 vjeç, të dy banues në Tiranë.

LEXO EDHE:  Aksident me pasojë vdekje në autostradën Tiranë – Durrës

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë rrugor/ Humb jetën një person

Gjithashtu u proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Shkatërrim prone” dhe 9 tifozë të tjerë, konkretisht shtetasit: M.H, A.P, G.M, L.T, A.M, A.O, K.R, R.J dhe K.M

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe identifikimin e prsonave të tjerë të përfshirë në këto veprime të kundërligjshme.

Materialet hetimore do t’i referohen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.”-thuhet në njoftimin e policsë.

LEXO TE PLOTE