Connect with Us

Zbulohen detajet/ Pse u prangos Henri Çili

Kronika

Zbulohen detajet/ Pse u prangos Henri Çili

Publikuar

-

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Henri Çili është shoqëruar në ambientet e policisë së Tiranës.

Burime zyrtare bënë të ditur për CNA.al se shoqërimi i Çilit është bërë pas një hetimi të gjatë dhe një kontrolli të zhvilluar në UET.

Të njëjtat burime, theksuan se Henri Çili u shoqërua në polici, pasi dyshohet për mashtrim në shuma të mëdha parash, për shkak edhe të kredive.

Policia ka kryer një hetim të gjatë i cili është finalizuar me shoqërimin e tij sot në mëngjes dhe Henri Cili po merret në pyetje në ambientet e policisë së Tiranës./ CNA.al

Prangoset Henri Çili/ Policia kontrolle të shumta në UET

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Prangoset Henri Çili/ Policia kontrolle të shumta në UET

Publikuar

-

Nga

Gjatë mbrëmjes të së enjtes, Policia e Shtetit, pas një kontrolli në UET, ka shoqëruar Henri Çilin.

Burime për CNA.al bëjnë të ditur Çili bashkë me një bashkëpunëtor të tijin, janë shoqëruar nën forca të shumta policore në ambientet e Policisë së Tiranës.

Kujtojmë këtu se Çili është pronari i UET, për të cilin CNA.al shpesh ka raportuar për problematika të shumta./Cna.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia aksion në Lazarat/ Sekuestrohen armë dhe municione

Publikuar

-

Nga

Tre grupe efektivësh të DVP në Gjirokastër kanë zhvillluar kontrolle në banesat e fshatit në Lazarat.

Sipas abcneës.al, janë realizuar kontrolle në banesën e Amarildo Aliko, ku i janë gjetur tre armë automatike model “56”, një grenatë pushkë 20-tëshe dhe mijëra fishekë.

Mësohet se operacioni ka filluar orën 05:00 të mëngjesit dhe po vazhdon në banesa të tjera.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U plagos nga autori i vrasjes së dyfishtë/ Policia tregon gjendjen e efektivit të FNSH Shkodër

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me gjendjen e efektivit të FNSH Shkodër, që u plagos në detyrë gjatë një operacioni policor për kapjen e autorit të vrasjes së dyfishtë 2 ditë më parë, është dërguar për ndihmë mjekësore më të specializuar në Spitalin Ushtarak, në Tiranë.

Sipas policisë, ai është plagosur me një plumb në këmbë dhe po i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale për nxjerrjen e plumbit.

“Gjendja e tij shëndetësore paraqitet e stabilizuar për fat të mirë, pa rrezik për jetën. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, dhe Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale, Tonin Vocaj, vizituan punonjësin e Policisë në spital dhe i uruan shërim të shpejtë.
Operacioni për kapjen e të dyshuarit për vrasjen në Mirditë zgjati 45 orë pa ndërprerje. Autori i gjendur në rrethim e parrugëdalje, vrau veten”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE