Connect with Us

Bardhi nxjerr foton e Dakos/ “Non grata në SHBA dhe bashkëpunëtor i trafikantëve të drogës merr ende vendime në PS”

Politikë

Bardhi nxjerr foton e Dakos/ “Non grata në SHBA dhe bashkëpunëtor i trafikantëve të drogës merr ende vendime në PS”

Publikuar

-

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka shpërndarë një foto në rrjetet sociale nga Kongresi i Partisë Socialiste, ku duket qartë edhe Vangjush Dako.

Bardhi thekson se i shpalluri non grata nga SHBA-të, vazhdon dhe merr vendime në PS.

Sipas tij, pavarësisht fasadës dhe ngjyrave, Partia Socialiste me Edi Ramën mbetet një parti e kriminalizuar.

“Vangjush Dako non grata në SHBA dhe nën hetim për vjedhjen e zgjedhjeve në bashkëpunim me bandën e trafikantëve nderkombëtare të drogës dhe qënieve njerëzore, vazhdon dhe merr vendime në PS e Edi Ramës dhe është në krye të vendit. Pavarësisht fasadës dhe ngjyrave, Partia Socialiste me Edi Ramën mbetet një parti e kriminalizuar, që ka në drejtim dhunuesit e grave!”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ngjela nuk kursen Çilin/ “Po e ka bërë, ta pësojë!”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar për arrestimin e pronarit të UET-së Henri Çili, i cili akuzohet për konsumin e pesë veprave të renda penale, midis të cilave dhe “Mashtrim”,“Ndikim të organeve të drejtësisë”, “Fshehje të ardhurash”, “Falsifikim dokumentesh”…

Ngjela sulmoi Çilin, teksa tha se akuzat që Policia e Shtetit dhe Prokuroria ka ngritur ndaj tij janë shumë të rënda. Avokati deklaroi se Çili duhet ta pësojë dhe të përballet me drejtësinë për krimet që ka bërë.

“Ato që dëgjova ishin të rënda. Unë dëgjova provat që dha Prokuroria me policinë në radio me makinë. Po i ka bërë është mendjelehtë, po qe se ka bërë gabim ta pësojë! Në kapitalizëm krime të tilla janë gjëra që ndodhin. Mirë është të mos shkelen ligjet, por ata që i shkelin duhet të përballen”, u shpreh Ngjela në studion e Rtv Ora, ndërsa theksoi se një mendim më të plotë do të japë kur të mbarojë hetimi gjyqësor.

LEXO EDHE:  Nikoll Lesi tregon Edi Ramën e vërtetë, jo atë të vitit të mbrapshtë ’97!

LEXO EDHE:  Basha sulmon Ramën nga Berati/I papërgjegjshëm që jeton në flluskën e tij

Megjithëse Çili është dhe botuesi i njërës prej veprave të fundit të avokatit “Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare”, me shtëpinë botuese “UET Press”, Ngjela ka vënë përpara profesionin dhe nuk është kursyer ndaj tij. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ngjela lëshon “bombën”/ “Meta është kërcënuar”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një dekaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ishte duke komentuar protestën e paralajmëruar nga presidenti Ilir Meta më 2 mars.

Ngjela tha se këto çështje për të cilat ka ngritur akuza Meta i takojnë gjykatës që t’i zgjidhë dhe jo Kreut të Shtetit.

Sipas Ngjelës, Meta është kërcënuar, ndaj dhe sot deklaroi se në 2 mars do të zhvillohet një manifestim i qetë për 2 orë.

“Lufta e Presidentit është me mullinjtë e erës. Nuk ka asgjë në dorë. Sot deklaroi se nuk do të ketë dhunë, e kanë kërcënuar! Ky është nën akuzë dhe i falet. Ka humbur ekuilibrin”, theksoi Ngjela në studion e lajmeve të Rtv Ora.

LEXO EDHE:  Nikoll Lesi tregon Edi Ramën e vërtetë, jo atë të vitit të mbrapshtë ’97!

LEXO EDHE:  Nikoll Lesi tregon Edi Ramën e vërtetë, jo atë të vitit të mbrapshtë '97!

Avokati pretendon se Presidenti nuk do ta rrrëzojë kryeministrin Edi Rama, pasi tha se pushteti merret vetëm me vota.

“Qytetarët le të dalin, çfarë do të bëjnë që do dalin dhe do ikin. Pushteti merret me vota. Ata të tjerët përdorën edhe shashka dhe nuk morën gjë. Meta të përballet me ligjin. Kjo e fundit do ta dënojë, është tërhequr sot e dëgjova këtë fakt. Do të bëjë paradë e të ikë”, nënvizoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“E kam paralajmëruar që në vitin 2008”/ Bamir Topi zbulon paradoksin e protestës së Metës

Publikuar

-

Nga

Ish presidenti Bamir Topi, ka komentuar tubimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars dhe situatën politike në vend.

Topi u shpreh se është pranuar nga të gjithë sikurse edhe nga ndërkombëtarët që kriza në Shqipëri fillon me krizën e votës, aty ndërtohet parlamentarizmi dhe aty rrënohet.

“Kam paralajmëruar me 15 prill të 2008 gjithçka që do të ndodhte. Dhe e shoh të çuditshme që askush nuk i referohet më. Dhe paradoksi më i madh është që në protestën e 2 marsit, bëhet thirrje për strukturat politike të një partie e cila në 2008 dhunoi Kushtetutën.

Pra unë do ta mirëkuptoja një apel, por kur aty thirren për të marrë pjesë struktura politike atëherë ky tubim merr konotacionin e një tubimi politik. Në rast se duhet parë se ku fillon historia, duhet parë të burimi, te origjina.

LEXO EDHE:  Zbardhet e plotë/Çfarë diskutoi Meta në 60 minuta takim me zyrtarin e lartë të DASH

LEXO EDHE:  Rama lodhet nga intervista/Kur e mbyll klubin, do rrimë deri në mëngjes?!

Fizionomia e Metës është një fizionomi politike dhe nuk shikon vetëm ditën e sotme, por edhe të nesërme. Në këtë rrugë ai bën kontestimin mbi bazën e fakteve kushtetuese, por patjetër kërkon edhe një aleat politik dhe mesa duket aleatin politik sot e ka në krahun e PD-së”, theksoi Topi në “Top Talk”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE