Connect with Us

Arrestohet lideri shpirtëror/ Basha shpall dy marsin “Ditë zie”

Satire Politike

Arrestohet lideri shpirtëror/ Basha shpall dy marsin “Ditë zie”

Publikuar

-

Në orët e para të mëngjeist të sotëm është vënë në pranga pronari i UET, Henri Çili, djaloshi nga Labinoti që ndryshoi emrin nga Naim, në Henri.

Arrestimi i Çilit, është bërë pas një urdhëri të lëshuar nga prokuroria, pasi dyshohet për një skemë korupsioni në sistemin e drejtësisë.

Por, pas këtij lajmi të “kobshëm”, duket se në selinë e SHQUP-it ka rënë zia.

Shumica e kryesisë së Republikës së Re, janë ose produkt ose të paguar nga UET i Henri Çilit, ku “shkëlqen” Grida Duma. Por, edhe sekretariati dhe Këshilli Kombëtar, po  ti shikosh me imtësi shumica e tyre janë njerëz pa kontribute në politkë dhe të suportuar nga Çili.

LEXO EDHE:  Kaosi i Lulzim Bashës/ Dy qëndrimet kontradiktore për Fatmir Xhafën

Edhe ata që kanë pak eksperiencë politike, janë zhytur tek Çili dhe UET. Nuk ka shpëtuar njeri pa u lagur dhe ndotur me të.

Kështu, duke parë arrestimin e liderit shpirtëror të partisë, Lulzim Basha ka vendosur që datën 2 mars ta shpallë “Ditë zie” në selinë e SHQUP-it.

Burime jozyrtare theksuan se Luli i ka propozuar me një komunikim urgjent Ilir Metës që gjatë protestës për Kushtetutën të mbahet edhe një minutë heshtje për arrestimin e Naimit të Labinotit./ CNA.al

Kush është Henri Çili dhe si denoncohej nga CNA.al

Ndikim tek gjyqtarët për të liruar të arrestuarit për drogë/ 11 persona në pranga, mes tyre edhe Henri Çili  

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. G.T.

    28 Shkurt, 2020 at 11:20 am

    E keni ule shume poshte, nivelin profesional te shkrimeve. Keni kaluar, si bisedat ne kafe.

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Blushi dhe Vjollca thërrasin në ndihmë koronavirusin

Publikuar

-

Nga

Pasi humbën shpresat tek gjykata për të bllokuar shkarkimin e Vjollca Hoxhës si administratore e “Digitalb”, Ben Blushi po e qetëson Vjollcën me gjetjen e fundit të tij:

“Të anullojmë mbledhjen e aksionerëve për shkak se Sandri është me koronavirus. E kërkojmë këtë në Asamble dhe po nuk e pranoi Asambleja anullimin e mbledhjes e çojmë në SPAK, pasi ky është një akt i rëndë korruptiv që të bëhet mbledhja me koronavirus dhe na sëmuret Vjollca që mezi e kemi dhe po na iku ajo mbetemi pa punë edhe unë, edhe Eva, vëllai i Evës, motra e Evës, burri i motrës së Evës dhe kunati i Evës. Dhe ata të SPAK-ut si seriozë që janë, do hapin çështje penale menjëherë dhe kështu anullojmë mbledhjen dhe bllokojmë shkarkimin e Vjollcës”.

LEXO EDHE:  Gazetari kap “mat” Lulzim Bashën/ Kreu i Republikës së re nuk di të përgjigjet

LEXO EDHE:  Lënë pas mëritë/ Rama publikon mesazhin e Lulzim Bashës në rrjetet sociale

Vjollca e trembur i thotë Blushit: “Po nëse nuk e anullojnë Asamblenë, çdo bëjmë pastaj?”

Blushi e ngushëllon: “E kam menduar dhe këtë, e çojmë në gjykatë si vendim i marrë në kushtet e presionit të koronavirusit dhe nëse gjyqtari nuk e rrëzon vendimin e shkarkimit tënd, e shpallim të korruptuar dhe e padisim në SPAK”.

Kështu Vjollca mori frymë lirisht dhe e lumtur i tha: “Sa i mençur je ti Blush!”

Qeshni mos qani!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Koronavirusi në Shqipëri desh vdiq nga uria / Viruset e hepatitit e hëngrën të shkretin”

Publikuar

-

Nga

Nga Armir Shkurti

Takohen në Wuhan të Kinës dy coronavirusë
– Hej Li! Të shoh në formë! Ç’na thua ndonjë gjë?
– Rehat vëlla! Sa në karantinë në laborator e prapë nëpër kinezë. Nuk ka më bukur.
– Po Vanin e ke takuar? Shkoi në Itali?
– Vani i lezetshëm! Kishte frikë nga avioni dhe ia shiti pasaportën një virusi të gripit të stinës. Ky hyri në Itali dhe aty janë dhjerë, se kujtojnë se është Vani!
– Hahaha! E madhe! Po Teni?
– Oh! I ndjeri Ten…! Mos ma kujto!
– Teni?! Nuk rron?! Mos më thuaj! Ku ndodhi gjëma?
– Në Shqipëri…
– Mos more! Kanë shpikur virusin atje?
– Ah jo mor vëlla! Si fillim desh vdiq nga uria! Viruset e hepatitit, stafilokoku, streptokoku e të tjerë bënin ligjin e s’kishin lënë gjë për Tenin e shkretë…..Pastaj e hëngrën edhe atë!

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha vijon serialin e telenoveles turke/ Rishfaqet “gjyshja” militante

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon serialin e tij të telenovelës turke.

Javën që lamë pas, Basha ka regjistruar disa nga seritë e kësaj telenovele, si kafja në lagje, pazari me gjyshen, ku vete mban një qese me domate, ndërsa asaj i lë katër, një xhiro nëpër Tiranë, ku pretendon se po takon njerëz të rastësishëm dhe një trokitje në dyert e qytetarëve.

Ndërsa sot, në serialin e Lulit është rishfaqur gjyshe Vera, me të cilën rreth një javë më parë, Basha dilte e bënte pazarin.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha ndërsa publikon një video me “gjyshe Veren”, bashkangjitur shkruan “Me gjyshe Verën kalova një paradite të gjatë duke e dëgjuar për hallet dhe problemet me të cilat ajo dhe familja e saj përballen çdo ditë.”.

LEXO EDHE:  Meta nuk heq dorë nga Referendumi/ Në 8 dhjetor të gjithë në shesh

LEXO EDHE:  Gazetari kap “mat” Lulzim Bashën/ Kreu i Republikës së re nuk di të përgjigjet

Në fakt gjyshe Vera, është veçse një militante e PD-së, të cilën Luli e “shet” dhe përdor si një qytetare të rastësishme.

Në një ndër seritë e serialit, Basha ndihmoi Verën për të bërë pazarin duke blerë perime në një nga tezgat e Tiranës, ndërsa sot i “troket” në shtëpi për të dëgjuar se çfarë hallesh ka gjyshja.

Me këtë ritëm duket se telenovela e Lulit do përfundojë shumë shpejt, dhe televizionet do të jenë në një “betejë” shumë të fortë për të blerë të drejtën e transmetimit. E sigurtë që audienca do “shpërthejë” me këtë serial turk, që po realizon Lulzim Basha./ CNA.al

A do ti zëvëndësojë Sandri telenovelat turke me serialin e Lulit?

LEXO TE PLOTE