Connect with Us

Neritan Ceka mohon Ramën/ “Nuk është Kryeministri im”

Politikë

Neritan Ceka mohon Ramën/ “Nuk është Kryeministri im”

Publikuar

-

Ish kryetari i Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka i ftuar në emisionin “360gradë” ka shpërthyer në akuza ndaj Edi Ramës, duke e mohuar dhe si kryeministër.

 “Ky është një popull që nuk lexon programe, që u tha ky më jepni timonin, kur nuk di të ngasë makinën dhe këta ia dhanë. Pjesa më e madhe e tyre janë votues të PS-së, pa program, pa ide. E tha edhe ai, u kujtua që të na thotë ne që ky është Kryeministri i gjithë shqiptarëve.

LEXO EDHE:  Në sfond të Mini Shengenit, qumështi serb “përmbyt” Shqipërinë

 

Mos e thuaj këtë për mua, se ai nuk është kryeministri im, harroje./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Më ka humbur interesi për Monikën”/ Meta: Do tregoj mesazhin që i dërgova kur më gënjeu

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se i ka humbur interesi për LSI-në dhe kryetaren e saj Monika Kryemadhi.

Taksa është pyetur se më kë mendon që LSI do hyjë në koalicion, Meta tha se ka zero interes.
Ai tha se i ka humbur interesi për Kryemadhin që kur la mandatet duke e gënjyer.

“Zero interes, interesi im është vetëm Kushtetuta!
Për Monikën më ka humb interesi që kur  la mandatet duke më gënjyer mua. Do ua tregoj shqiptarëve mesazhet që i kam dërguar Monikës dhe Vasilit siç tregova edhe atë të Edi Ramë”, tha Meta në studion e Opinion./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta i vendosur të mos lëshojë karrigen/ Zbulon emrin e “zëvendësuesit” që ka gati mazhoranca

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta deklaroi se nuk do ta japë dorëheqjen pavarësisht përpjekjeve të mazhorancës për ta shkarkuar.

Meta tha në emisionin “Opinion” se nuk do lejojë t’ia zërë vendin Baton Haxhiu, duke ngritur kështu aludimet se mazhoranca mund të propozojë emrin e këtij të fundit pas shkarkimit të tij.

“Unë të jap dorëheqjen që të zgjidhen ca tipa? Të iki unë dhe të bëhet Batoni President i Shqipërisë? Unë e dua shumë Batonin por jo”, deklaroi Kreu i Shtetit.

LEXO EDHE:  Rama vijon betejën për Teatrin/ Citon një tjetër aktore

LEXO EDHE:  Rama dhe Basha në një takim të dytë/Ja kur do të mbahet

Ndërkohë, përmendim këtu se Baton Haxhiu njihet si një ndër analistët kosovarë që mbështet më së shumti mazhorancën qeverisëse në Shqipëri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Manifestimi më i mrekullueshëm”/ Meta zbulon skenarin e 2 Marsit, fton edhe Ramën

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka zbuluar disa detaje lidhur me tubimin e thirrur në 2 mars në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Meta thotë se ky do të jetë manifestimi më i mrekullueshëm për liri dhe demokraci.

“Nëse qytetarë mendojnë që duke pritur, e duke fjetur e duke parë telenovela, e duke thënë që ky vend s’bëhet, unë jam i bindur që populli shqiptar e ka të qartë që tani është një betejë finale për të mbrojtur republikën dhe për të rivendosur rendin kushtetues demokratik . Nuk detyroj njeri të vijë në shesh, unë në shesh do dëgjoj popullin. I shfrytëzova gjithë instrumetat e mi, apelin mesazhin dhe dekretin.
Më 2 mars, do ndodhë manifestimi më i mrekullueshëm për liri për demokraci”, tha Meta në studion e Opinion.

Gjithashtu Presidenti ka ftuar edhe kryeministrin Edi Rama të marrë pjesë në këtë manifestim.

LEXO EDHE:  Mega-skandali/ Gazetarët kërcënohen me vrasje

LEXO EDHE:  Deklarata bombë/ Zbulohet kodi i fshehtë, me të cilin Rama shantazhon Bashën

“Edhe Rama mund të vijë si qytetar, do protestojmë ndaj puçistëve”, tha Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE