Connect with Us

“Me qetësi dhe dashuri”/ Meta ndryshon “moton” e tij

Politikë

“Me qetësi dhe dashuri”/ Meta ndryshon “moton” e tij

Publikuar

-

“Me qetësi dhe dashuri” ka qenë “motoja” e presidentit Ilit Meta.

Teksa ishte i ftuar në studion e Opinion, një nga komentuesit ka pyetur Metën se “ku vajti shprehja e tij me qetësi dhe dashuri” dhe se “nëse është e nevojshme do t’ja vendosni gjoksin topit si Mic Sokoli”.

Presidenti tha se shprehja e tij “me qetësi dhe dashuri” përdorej nga ai kur ishte kreu i Kuvendit kur sipas tij institucionet ekzistonin ende.

LEXO EDHE:  Sot afati i fundit/ Çfarë do të vendosë Meta për Sandër Lleshin

“I lavdishëm kujtimi i Mic Sokolit se ai jeton ende. Me qetësi dhe dashuri ishte në parlament sepse unë përpiqesha ti qetësoja të gjithë aty. Institucionet ishin, kishte gjykatë kushtetuese kishte gjykatë të lartë madje bëmë edhe nja dy punë të mira aty. Tani duhet me qetësi dhe drejtësi sepse situata është katastrofike sepse po shpopullohet Shqipëria”, tha Presidenti Meta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kemi përgjegjësi se e votuam ne”/ Balla për Metën: Të kthehet te partia e vet ose të krijojë tjetër

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla pretendon se gjithçka ka bërë mazhoranca për emërimet në Gjykatën Kushtetuese është në përputhje me Kushtetutën.

Sipas tij kjo është e qartë si drita e diellit, ndërsa ia hedh të gjithë fajin presidentit Ilir Meta për situatën aktuale. Ballla pretendon se Meta po përpiqet të pengojë Reformën në Drejtësis pa argumenta.

“Ai mbetet një aktor brenda opozitës. E ka bërë këtë erdhe gjatë vitit të kaluar kur kërkoi të pengonte shqiptarët në të drejtën e tyre për të zgjedhur. Në aspektin e së drejtës së Metës për t’u sjellë si opozitar s’kam gjë. Në aspektin e presidentit të republikës ka disa kosto. Edhe ne si mazhorancë që e kemi votuar kemi përgjegjësinë tonë. Ilir Meta e ka humbur prej kohës funksionalitetin”, u shpreh ai në studion e Euro News.

Balla deklaroi me bindje se Meta nuk e justifikon më besimin për të qenë President i Republikës.

LEXO EDHE:  Të pranosh që dikush nuk të do, është njëlloj si të kesh varësi

LEXO EDHE:  10 shenjat që tregojnë se keni gjetur të dashurën ideale

“Një president në republikë që bën këto veprime, ka këtë retorikë politike, unë mendoj që nuk mund të qëndrojë më president në republikë, por del në fushën, në lëmin e partive politike. Se kthehet te partia e vet, se krijon parti tjetër, se bashkohet me Partinë Demokratike, është çështje që i takon zotit Meta, por në këndvështrimin e shtetarit, presidenti i republikës, me këtë retorikë politike, nuk mund të jetë më president i republikës”, nënvizoi numri 2 i socialistëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më ka humbur interesi për Monikën”/ Meta: Do tregoj mesazhin që i dërgova kur më gënjeu

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se i ka humbur interesi për LSI-në dhe kryetaren e saj Monika Kryemadhi.

Taksa është pyetur se më kë mendon që LSI do hyjë në koalicion, Meta tha se ka zero interes.
Ai tha se i ka humbur interesi për Kryemadhin, që kur la mandatet duke e gënjyer.

“Zero interes, interesi im është vetëm Kushtetuta!  Për Monikën më ka humb interesi që kur  la mandatet duke më gënjyer mua. Do ua tregoj shqiptarëve mesazhet që i kam dërguar Monikës dhe Vasilit siç tregova edhe atë të Edi Ramë”, tha Meta në studion e emisionit “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Neritan Ceka mohon Ramën/ “Nuk është Kryeministri im”

Publikuar

-

Nga

Ish kryetari i Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka i ftuar në emisionin “360gradë” ka shpërthyer në akuza ndaj Edi Ramës, duke e mohuar dhe si kryeministër.

 “Ky është një popull që nuk lexon programe, që u tha ky më jepni timonin, kur nuk di të ngasë makinën dhe këta ia dhanë. Pjesa më e madhe e tyre janë votues të PS-së, pa program, pa ide. E tha edhe ai, u kujtua që të na thotë ne që ky është Kryeministri i gjithë shqiptarëve.

LEXO EDHE:  Të pranosh që dikush nuk të do, është njëlloj si të kesh varësi

LEXO EDHE:  Sot afati i fundit/ Çfarë do të vendosë Meta për Sandër Lleshin

 

Mos e thuaj këtë për mua, se ai nuk është kryeministri im, harroje./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE