Connect with Us

Kontrolli i policisë “fundos” 26-vjeçarin/ Ja çfarë iu gjet në banesë

Kronika

Kontrolli i policisë “fundos” 26-vjeçarin/ Ja çfarë iu gjet në banesë

Publikuar

-

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi G. M., 26 vjeç, banues në Durrës.

Sipas uniformave blu, pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në banesën e tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip “TT”, disa fishekë, si dhe 2 kapele me mbishkrimin policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet, “Mbajtja pa të drejtë e uniformës” dhe “Prodhimi i mjeteve për falsifikm të dokumenteve”.

LEXO EDHE:  Video-Shkojnë për të xhiruar videoklipin në Durrës/ Çifti përballet me një të papritur

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Goditet një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike/ Prangosen tre shtetas, sekuestrohet drogë dhe dy automjete 

Publikuar

-

Nga

Policia E Elbasanit, ka goditur një tjetër rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Mësohet se në kuadër të këtij operacioni janë vënë në pranga tre shtetas, si dhe janë sekuestruar rreth 13 kg lëndë narkotike kanabis dhe automjetet me të cilat udhëtonin.

Uniformat blu bëjnë të ditur se në pranga kanë rënë shtetasit: V. P., 31 vjeç, N. B., 44 vjeç dhe Xh. K., 29 vjeç, lindur në Gramsh.

Sipas policsë, arrestimi i tyre u bë pasi në aksin rrugor Gramsh-Kodovjat, shërbimet e Policisë gjatë kontrollit të ushtruar në automjetitn tip “Opel” kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike cannabis sativa.

Në vijim të operacionit, specialistët për Hetimin e Narkotikëve kanë bërë të mundur gjetjen edhe të sasisë tjetër të lëndës narkotike, të fshehur nga këta persona në aksin rrugor Gramsh-Kodovjat, ku në total u gjetën dhe u sekuestruan rreth 13 kg lëndë narkotike kanabis dhe dy automjete.

LEXO EDHE:  Video/ Policia, kontroll mjeteve që transportojnë nxënës

LEXO EDHE:  Aksioni i Policisë Rrugore/ Ndëshkohen 67 drejtues mjetesh, pezullohet 320 patenta

Policia vijon punën për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë që janë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasja e trageteve në Portin e Durrësit/ Reagon menjëherë Drejtoria Detare

Publikuar

-

Nga

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë informacion zyrtarë, pas lajmit se në portin e Durrësit dy tragete janë përplasur me njëri tjetrin.

Në njofim sqarohet se gjatë manovrave për të dalë nga porti, trageti A/F CLAUDIA pasi ka tërhequr spirancën është shtyrë nga era e fortë dhe ka prekur me fërkim tragetin BARI dhe AF MARINA.

Menjëherë kanë hyrë ne veprim dy rimorkiatorët të cilët kanë shmang përplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dalë nga porti dhe ka vazhduar lundrimin për në Ankona.

“Sot ne oren 19:30 ne portin e Durresit ka ndodhur nje incident. Gjate manovrave per te dale nga porti trageti A/F CLAUDIA pasi ka terhequr spirancen eshte shtyrë nga era e forte dhe ka prekur me ferkim tragetin BARI dhe AF MARINA. Menjehere kane hyre ne veprim dy rimorkiatoret te cilet kane shmang perplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dale nga porti dhe ka vazhduar rrugen per Ankona.

LEXO EDHE:  Vodhi 10 milionë lekë në Durrës/ Policia arreston autorin

LEXO EDHE:  Krimi i trefishtë në Tiranë/ Zbardhen emrat e viktimave

Ju bejme me dije se nuk ka asnje demtim te anijeve dhe te pasagjereve te cilet udhetonin me linjen e Ankones.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po transportonin drejt Tiranës emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen dy persona në Korçë

Publikuar

-

Nga

Dy persona janë arrestuar mbrëmjen e sotme nga Policia e Korçës në afërsi të Maliqit.

Personat janë kapur nga Policia Kufitare teksa po transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës.

Ata kanë qenë duke udhëtuar me 3 automjete, të cilët janë përpjekur të shmangen nga policia.

Nga ana tjetër, policia ende nuk ka dalë në një komunikatë për këtë rast./CNA.al

LEXO TE PLOTE