Connect with Us

CNA.al zbuloi pasurinë e vjehrrit të Ben Blushit/ Berisha: Lumturon familjen e Evës me 5 milionë euro!

Politikë

CNA.al zbuloi pasurinë e vjehrrit të Ben Blushit/ Berisha: Lumturon familjen e Evës me 5 milionë euro!

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas publikimit nga CNA.al të detajeve të reja në lidhje me pasurinë e familjarëve dhe të afërmve të Ben Blushit të cilët janë bërë të pasur, me prona dhe pasuri të paluajtshme, të cilat kapin vlera disa miliona dollarë.

Berisha shprehet se Arben Malavita, siç ai e cilëson, “këtë herë ja ka kaluar edhe dy lepirësve famozë të Edvin Mafisë; Karlo Malaviten dhe Ymer Çorapen”.

Ish kryeministri shkruan se “për meritlëpirjen e tij Arben Malavita është shpërblyer me ortakeri në njërën prej aferave më të mëdha korruptive, atë të djegesave të plehrave”.

“Arben Malavita lumturon familjen e Evës me 5 milion euro!

Miq, një portal ka publikuar hetimet e tij lidhur me njërën prej figurave më të rrezikshme të mafies shqiptare, Arben Malavitën. Ky mafioz i rrezikshëm kryeson me teleblushin e tij lëpirësit Edvin Mafisë. Ai ka tejkaluar në këtë aspekt edhe dy lepirësit famoz të Edvin Mafise; Karlo Malaviten dhe Ymer Çorapen.

LEXO EDHE:   Denar Biba fyen Blushin: Viktimë!/ Kreu i LIBRA i zbulon emrin e ri

Për meritlëpirjen e tij Arben Malavita është shpërblyer me ortakeri në njërën prej aferave më të mëdha korruptive, atë të djegësave të plehrave. Ai ka regjistruar në emra minorensh prona fabuloze në zemër të Korçës dhe për pak se nuk la me gisht në gojë pronarët, aksioneret kryesor të Digjitalb siç bëri me dy bashkëpronarët kryesore të teleblushit.

Arben Malavita për veprimet e tij mafioze është zhdepur fizikisht publikisht në njërin prej restoranteve me luksoze të Tiranës “Padam” sepse duke përdorur pushtetin e krimit e largoi nga Dixhitalb dhe po i grabiste edhe aksionet. Në këtë rast koska mafioze që thirret tashmë gjerësisht Arben Malavita, shkurtimisht Kumbar Beni, i dërgoi pas mesnate bandat me uniformë për të terrorizuar fëmijët e Alban Jahos.

Në këtë shkrim gazetari hetues tregon historinë se si Arben Malavita lumturoi vjehrrin me pallatin 3 milionë euro”, shkruan Berisha në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Ben Blushi bën vjehrrin miliarder/ CNA.al zbulon pasurinë 5 milionë dollarë

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Duhet të japë llogari para drejtësisë”/ Bardhi “këshillon” Gjonajn: Bën mirë të gjesh avokat

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar pas deklaratës së minitres së drejtësisë Etilda Gjonaj e cila tha se akuzat e Metës janë shoë presidencial.

Sipas Bardhit, Gjonaj bën mirë të gjejë një avokat pasi ajo Drejtësisë ka shkelur Kushtetutën, ka shpërdoruar detyrën dhe ka marrë pjesë në një akt mafioz për asgjesimin e Gjykatës Kushtetuese.

Bardhi thekson se provat e paraqitura nga Presidenti për grabitjen e një anëtari të Gjykatës Kushtetuese nga ana e qeverisë, edhe përmes veprimeve të paligjshme të Ministres së Drejtësisë, janë të qarta dhe të pakundërshtueshme.

“Në vend që të mashtrojë qytetarët, Etilda Gjonaj bën mirë të gjejë një avokat. Sikur Edi Rama vetë të drejtojë personalisht mbledhjet e SPAK-ut, ajo është e pambrojtshme. Ministrja e Drejtësisë ka shkelur Kushtetutën, ka shpërdoruar detyrën dhe ka marrë pjesë në një akt mafioz për asgjesimin e Gjykatës Kushtetuese. Provat e paraqitura nga Presidenti për grabitjen e një anëtari të Gjykatës Kushtetuese nga ana e qeverisë, edhe përmes veprimeve të paligjshme të Ministres së Drejtësisë, janë të qarta dhe të pakundërshtueshme. Etilda Gjonaj duhet të japë llogari para drejtësisë! Është një test i rëndësishëm për SPAK-un, i cili do të tregojë, nëse reforma në drejtësi ka dështuar me gjithçka apo jo”, shkruan Bardhi në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Del e kakaris si gjeli mbi pleh”/ Vasili i kthehet Gjonajt: Ik sa s’është vonë!

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cila i quajti akuzat e Metës, spektakël presidencial.

Vasili e quan Gjonajn, “mashtruse e ministrisë e cila sipas tij fallsifikon shkresat ditëne diell dhe del e kakaris si gjeli mbi pleh”.

“Nuk e mori SPAK-u akoma këtë mashtruesen e ministrisë së drejtësisë!
Akoma pret SPAK- U për ta marre këtë. Akoma s’ka ikur kjo nga sytë këmbët.
Mashtruesja ministre fallsifikon shkresat me mafiozet e ministrisë së Drejtësisë ditën për diell dhe del e kakaris si gjeli mbi pleh. Mashtruesja firmos rrugaçërira shtetërore si e marre se ja kërkon i marri.
Mbahu mashtruese mbahu, nuk ke parë gjë akoma….. Është shumë e rëndë kjo histori, nuk është punë golash…. Shihi mashtruese edhe një herë fallsifikimet dhe ik sa s’është vonë!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gara për kreun e BKH/ Përzgjidhen katër nga tetë kandidatët

Publikuar

-

Nga

Përzgjidhen katër nga tetë kandidatët për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.
Mësohet se katër kandidatët e përzgjedhur janë Ervin Hoxhaj, Aida Veziaj, Artur Beu, Idajet Faskaj.

Kandidatët e përzgjedhur pritet t’i nënshtrohen fazës përfundimtare të verifikimit.

Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, në datat 26 dhe 27 shkurt 2020, zhvilloi intervistat e strukturuara me 8 kandidatët e përzgjedhur deri në ketë fazë, në praninë e Komisionit të Pavarur të Rishikimit

LEXO TE PLOTE