Connect with Us

Zjarr i përmasve të mëdha në Memaliaj/ Flakët shumë pranë banesave

Kronika

Zjarr i përmasve të mëdha në Memaliaj/ Flakët shumë pranë banesave

Publikuar

-

Një zjarr i përmasave të mëdha është regjistruar mbrëmjen e sotme në pyllin me pisha pranë fshatit Martalloz në Memaliaj.

Zjarri ka shkaktuar panik tek banorët, pasi banesat ndodhen vetëm 300 metra larg vatrës së zjarrit.

Forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes, por terreni i vështirë e bën të pamundur ndërhyrjen me automjet.

Aktualisht po punohet me pompa dore dhe mjete rrethanore për vënien nën kotroll të flakëve të cilat duhet se po përhapen me shpejtësi si sipasojë e erës së fortë./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Operacion masiv kundër mbjelljes së bimëve narkotike

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion policor masiv, në të gjithë vendin me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Kontrollet janë kryer në sera tunele, ish-reparte ushtarake, zona të pyllëzuara, banesa të braktisura, ambiente të mbyllura, magazina, banesa të dyshuara.

Operacioni masiv, pas detyrave të dhëna një ditë më parë nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ka nisur sot prej orëve të para të mëngjesit dhe është në vijim duke kryer kontrolle në terren, me 34 grupe kontrolli, ku janë angazhuar 170 punonjës policie të strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë dhe të Policisë Kufitare.

Gjatë kontrolleve të territorit dhe ambienteve, deri tani nuk është konstatuar ndonjë rast i kultivimit të bimëve narkotike.

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Lezhë/ Rrezikohen banesat

LEXO EDHE:  Panik në Durrës/ Shtëpia përfshihet nga flakët

Kontrollet masive do vazhdojnë edhe në javët e muajt në vijim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Greqi/ Gjendet i vdekur një 55-vjeçar shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një 55-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në një depo në Geqi.

Mësohet se trupi i 55-vjeçarit, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është gjetur ditën e shtunë në fshatin Shën Seraphim, ndërkohë që lajmi është bërë i ditur sot.

Provat tregojnë se trupi ka qene i gjakosur në fytyrë.

Policia po kryen hetimet për të zbardhur shkakun e vdekjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasjet e dy grave brenda 24 orëve/ Hajdari: Ligjet janë pavlerë, të merren masa të rrepta

Publikuar

-

Nga

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me vrasjet e ndodhura gjatë 24 orëve të fundit në vend.

Hajdari bën thirrje se duhet të denoncojmë këto akte barbare dhe të detyrojmë shtetin të marrë masa të rrepta për raste të tilla.

“Për aq kohë sa burrat ushtrojnë dhunë tek gratë e tyre, nënat e tyre, motrat e tyre, ligjet janë pavlerë sepse nuk zbatohen. Për sa kohë ne nuk reagojmë si institucione, si ligjvënës, si OJQ, si media dhe si shoqëri, ne jemi bashkëfajtorë në forcimin e këtij mentaliteti dhe kjo do të shkaktojë pasoja shumë të rënda afatgjata”, shkruan Hajdari në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE