Connect with Us

Tronditet Durrësi/ Vritet gruaja brenda byrektores

Kronika

Tronditet Durrësi/ Vritet gruaja brenda byrektores

Publikuar

-

Një grua është vrarë në mes të rrugës pranë sheshit “Hazem Hajdari” në Durrës.

Mësohet se gruaja është masakruar me thikë brenda një byrektoreje.

Mësohet së burri ka qëlluar me thikë gruan pas një konflikti mes tyre.

Nuk duhet ende identiteti i viktimës si dhe rrethanat e kësaj ngjarje që ka tronditur vendin.

LEXO EDHE:  Investimet elektorale/ Në Durrës injoranca kap kulmin

Autoritetet kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të krimit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksioni i OFL/ Gjykata i sekuestron një automjet Durim Bamit

Publikuar

-

Nga

Pas Operacionit Forca e Ligjit, mësohet se Gjykata e Posaçme ka vendosur sekuestro për një automjet të blinduar të Durim Bamit.

Kujtojmë këtu se Prokuroria e Posaçme i dërgoi kërkesën Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për sekuestrimin e makinës së Durim Bamit. Më pas ishte Gjykata ajo që dha ‘OK’ duke miratuar kërkesën për sekuestrimin e makinës, tip “Audi” ngjyrë të zezë.

Durim Bami nga Kruja është një tjetër emër i njohur nga drejtësia, por sidomos nga publiku dhe politika shqiptare. Ai ka qenë dënuar më parë për vjedhje me armë. Bami është i njohur për atentatin e pretenduar nga Tom Doshi.

LEXO EDHE:  Basha shkatërron përsëri garën për kreun e PD/ Ja si i eleminoi kundërshtarët

LEXO EDHE:  Kavajë/ Vrau kushëririn nga pakujdesia me armë, arrestohet 17 vjeçari

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me thika në lokal/ Plagoset një person në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Një sherr me thika ka ndodhur në një lokal në qytetin e Vlorës.

Mësohet se një 70 vjeçar ka mbetur i plagosur pas një konflikti me një person tjetër.

Sherri ka ndodhur në një lokal në rrugën Transballkanike në lagjen “Bashkimi”. Forcat e policisë kanë mbërritur ne vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e dyfishtë në Rrëshen/ Kontrolle me dron për lokalizimin e autorit

Publikuar

-

Nga

Vijon krehja e zonës për lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorit të dyshuar të vrasjes së dyfishtë të ndodhur mbrëmjen e djeshme, në Kodër Rrëshen, Fatmir Kolecajt.

Forcat RENEA, FNSH dhe strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë kanë vijuar pa ndërprerë kontrollin e territorit dhe të vendeve të dyshuara ku mund të fshihej autori i dyshuar i ngjarjes.

Gjithashtu, mësohet se kanë filluar edhe kontrollet me dron për të lokalizuar vendndodhejne eKolecajt.
Kujtojmë se për të bërë të mundur kapjen sa më parë të autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje, Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë vë në dispozicion 5 milion lekë për këdo që jep informacion të saktë mbi vendndodhjen e autorit.

LEXO EDHE:  Basha shkatërron përsëri garën për kreun e PD/ Ja si i eleminoi kundërshtarët

LEXO EDHE:  Shoqërohen në polici 17 punonjës së Kadastrës së Durrësit

“Cilido që disponon informacion të vlefshëm për autorin e dyshuar, shtetasin Fatmir Kolecaj, 47 vjeç, banues në fshatin Zejmen, Lezhë, të telefonojnë në numrin 069 41 06 449 dhe në numrin pa pagesë 112 apo në Komisariatin Dixhital, duke i siguruar anonimat të plotë dhe të sigurt”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE