Connect with Us

Përplasja e trageteve në Portin e Durrësit/ Reagon menjëherë Drejtoria Detare

Kronika

Përplasja e trageteve në Portin e Durrësit/ Reagon menjëherë Drejtoria Detare

Publikuar

-

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë informacion zyrtarë, pas lajmit se në portin e Durrësit dy tragete janë përplasur me njëri tjetrin.

Në njofim sqarohet se gjatë manovrave për të dalë nga porti, trageti A/F CLAUDIA pasi ka tërhequr spirancën është shtyrë nga era e fortë dhe ka prekur me fërkim tragetin BARI dhe AF MARINA.

Menjëherë kanë hyrë ne veprim dy rimorkiatorët të cilët kanë shmang përplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dalë nga porti dhe ka vazhduar lundrimin për në Ankona.

“Sot ne oren 19:30 ne portin e Durresit ka ndodhur nje incident. Gjate manovrave per te dale nga porti trageti A/F CLAUDIA pasi ka terhequr spirancen eshte shtyrë nga era e forte dhe ka prekur me ferkim tragetin BARI dhe AF MARINA. Menjehere kane hyre ne veprim dy rimorkiatoret te cilet kane shmang perplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dale nga porti dhe ka vazhduar rrugen per Ankona.

LEXO EDHE:  Basha shkatërron përsëri garën për kreun e PD/ Ja si i eleminoi kundërshtarët

Ju bejme me dije se nuk ka asnje demtim te anijeve dhe te pasagjereve te cilet udhetonin me linjen e Ankones.”/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Po transportonin drejt Tiranës emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen dy persona në Korçë

Publikuar

-

Nga

Dy persona janë arrestuar mbrëmjen e sotme nga Policia e Korçës në afërsi të Maliqit.

Personat janë kapur nga Policia Kufitare teksa po transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës.

Ata kanë qenë duke udhëtuar me 3 automjete, të cilët janë përpjekur të shmangen nga policia.

Nga ana tjetër, policia ende nuk ka dalë në një komunikatë për këtë rast./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Përplasen dy tragete me pasagjerë në portin e Durrësit

Publikuar

-

Nga

Dy tragete janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit.

Një prej trageteve bën linjën Ankona-Durrës dhe në momentin që ka qënë duke u nisur, është përplasur me tragetin tjetër që po ankorohej.

Shkak i përplasjes mësohet të jetë bërë era e fortë që ka përfshirë zonën e Durrësit mbrëmjen e sotme.

LEXO EDHE:  Përplasje në PD-në e Durrësit/ Drejtuesit e grupseksioneve braktisin Oerd Bylykbashin

Rimojkiatorët po punojnë për zhvendosjen e tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tragjike/ 58-vjeçari i jep fund jetës, gjendet i varur në banesë

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Pogradecit, ku një 58-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në banesë.

Sipas informacioneve nga policia, 58-vjeçar është gjetur nga familjarët dhe me gjithë ndërhyrjen e tyre për ta shpëtuar nuk ka mundur të mbijetojë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 1 në Pogradec ndërsa ende nuk dihen shkaqet që çuan 58-vjeçarin drejt aktit ekstrem./CNA.al

LEXO TE PLOTE