Connect with Us

Greqi/ Gjendet i vdekur një 55-vjeçar shqiptar

Kronika

Greqi/ Gjendet i vdekur një 55-vjeçar shqiptar

Publikuar

-

Një 55 vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në një depo në Greqi.

Mësohet se trupi i 55 vjeçarit, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është gjetur ditën e shtunë në fshatin Shën Seraphim, ndërkohë që lajmi është bërë i ditur sot.

Provat tregojnë se trupi ka qene i gjakosur në fytyrë.

Policia po kryen hetimet për të zbardhur shkakun e vdekjes./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

GJKKO rikthen sekuestron për pasurinë/ Llalla rekurs në Gjykatën e Lartë

Publikuar

-

Nga

GJKKO rikthen sekuestron për pasurinë/ Llalla rekurs në Gjykatën e Lartë

Gjykata kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit rikthen sekuestron e pasurive të ish kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Ky i fundit ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë kundër venedimt të GJKKO.

Më 11 janar, Gjykata e Posaçme e Apelit i riktheu masën e sekuestros së pasurive të ish-prokurorit.

Hetimi ndaj Llallës u regjistrua fillimisht nga Prokuroria e Durrësit më 15 mars 2018 me akuzat e fshehjes së pasurisë, shpërdorimit të detyrës dhe pastrimit të parave.

LEXO EDHE:  Qytetarët zbulojnë një kufomë në lum

LEXO EDHE:  Marijuanë në dhomën e gjumit/ Shqiptari e pëson keq

Ai u hetua edhe për veprën penale të “mosdeklarimit të shumave monetare në kufi”.

Më pas, dosja u dërgua në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe në korrik 2018, kjo gjykate vendosi sekuestron e pronave të ish-prokurorit të Përgjithshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bëri për spital të miturin/ Arrestohet 19 vjeçari në Fier

Publikuar

-

Nga

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. R., 19 vjeç, banues në Strum, Roskovec.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë pasdites së djeshme, në fshatin Strum, është konfliktuar fizikisht për motive të dobëta me shtetasin e mitur Sh. M., 13 vjeç, banues në Strum, Roskovec, duke i shkaktuar dëmtime të rënda në kokë. Shtetasi i mitur ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve në gjendje të rëndë shëndetësore.

Materialet i kalouan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasi për vdekje këmbësorin dhe u largua/ Arrestohet 22-vjeçari në Pogradec

Publikuar

-

Nga

Zbardhen detajet e para/ Kush është i riu që u ekzekutua me kallashnikov në mes të Durrësit

Policia e Pogradecit ka identifikuar dhe arrestuar drejtuesin e mjetit, i cili mbrëmjen e djeshme, pasi aksidentoi për vdekje një shtetas në fshatin Buçimas.

Në përfundim të veprimeve, u arrestua në flagrancë për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, shtetasi E. J., 22 vjeç, banues në fshatin Rëmenj, Pogradec.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE