Connect with Us

Veliu urdhëron ndryshime/ Levizje nëpër shefat e komisariateve të disa qyteteve

Lajme

Veliu urdhëron ndryshime/ Levizje nëpër shefat e komisariateve të disa qyteteve

Publikuar

-

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka urdhëruar sot lëvizjen e disa shefave të komisariateve të rëndësishme në Shqipëri.

Sipas News 24, janë ndryshuar shefat e komisariateve të Durrësit, Elbasanit, Vlorës dhe Shijakut.
Në Vlorë deri tani mësohet se Olti Zeqo do të zëvendësohet nga Edmond Pjetri. Kurse në Elbasan emërohet shef komisariati Ermal Lila.

Emiliano Pashai nga Elbasani do të emërohet shef në Shijak dhe zëvendëson Arben Alikon i cili ka shkuar shef Sektori ne Drejtorinë e Policisë Durrës. Në Durrës nuk do të jetë më shef komisariati Saimir Duro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Përhapja e koronavirusit/ Ish ministri tregon ndryshimin mes Gjermanisë dhe Italisë

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sqaruar ndryshimin mes Gjermanisë dhe Italisë pas përhapjes së koronavirusit.

Manjani thekson se kur gjermanët zbuluan një person të infektuar, reagimi ishte i menjëhershëm duke bërë që të mos dëgjonim më raste të tjera të Gjermani.

Sipas ish ministrit, tashmë që koronavirusi mbërriti në Itali, kryeministri italian ngre supet.

“Çfarë ndryshimi! Kur shpërtheu coronavirusi në Kinë, po ato ditë gjermanët zbuluan një person të infektuar. Ishte i menjëhershëm reagimi dhe nuk dëgjuam më raste të tjera në Gjermani.
Gati një muaj e gjysëm nga pandemia në Kinë, Italia shfaqet krejt pa pritur me të paktën 250 raste të infektuarish, plus 7 mortalitete. Kryeministri i Italisë ngre supet. “Si na ndodhi kjo gjë”- shprehet. Bash si me qenë Shqiptar… E pra të dy shtetet si Gjermania ashtu dhe Italia janë BE, janë vende leader e industrive dhe ekonomive të botës.
Por përgjegjshmëria ka tjetër kuptim këtej nga jugu i Europës”, shkruan Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Sekuestrohen 25 ton mbetje të rrezikshme në Itali/ Do niseshin drejt Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Policia e Ankonas së bashku me personelin e Agjencisë së doganave të zonës së portit kanë sekuestruar rreth 25 ton mbetje aparaturash elektrike dhe elektronike, të rrezikshme për shëndetin.

Lajmi bëhet i ditur nga mediet italiane, sipas të cilave mbetjet se do të dërgoheshin në Shqipëri.
Mbetjet janë sekuestruar nga agjentët e policisë në Ankonas së bashku me personelin e Agjencisë së doganave të zonës së portit dhe për këtë transport janë denoncuar katër persona.

Kujtojmë se 6 persona u arrestuan në Shqipëri për mbetjet që u gjetën në një traget në Vlorë disa ditë më parë, të cilat kishin ardhur nga Italia për t’u groposur në Shqipëri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Arrestimi i biznesmenit/ Dhoma e Tregtisë Lezhë: U thirr për takim dhe i vunë prangat

Publikuar

-

Nga

Dhoma e Tregtisë në Lezhë ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për arrestimin e kryetarit Pashk Palokaj.

Ndërsa shpreh indinjatën për mënyrën sesi po abuzohet me biznesmenët e ndershëm, ajo thotë se për rastin për të cilin akuzohet Palokaj ka një zinxhir hallkash përgjegjëse deri te Palokaj.
Dhoma e Tregtisë Lezhë e cilëson arrestimin e Palokaj një kurth. Sipas saj, sipërmarrësi ishte ftuar për takim dhe më pas i janë vënë prangat.

“Dhoma e Tregtisë Lezhë shpreh indiniatën më të thellë për menyrën si po abuzohet me sipërmarrësit e ndershëm. Ngjarja e ndodhur në datë.16.06.2019 mbi rënien nga skela të ndjerit M.Sh nuk i përket përgjegjësisë ligjore të ndërtuesit por të nënkontraktorit. Edhe në rast se do të ishte e tillë, shoqëria gëzon drejtues teknik dhe të tjerë përgjegjës të drejtpërdrejtë të kësaj ngjarje.
Pa njoftim, pa vendim të komunikuar, në mënyrë kurthi (ftohet për takim), dhe i vënë prangat ndërtuesit, sipërmarrësit, Kryetarit të Dhomës së Lezhës në pabesi dhe në thyerje të drejtpërdrejtë të të drejtave të njeriut dhe të drejtes që i ofron ligji. Ku po shkojmë o Shteti i së drejtës që çdo ditë e më shumë nuk je i tillë. U rrëzuan pallatet si të ishin kështjella prej rërë në Durrës dhe kush e pësoi???(disa fatkeq) Kjo eshte reformation ne drejtesi”, thuhet në reagimin e Dhomës së Tregtisë, Lezhë.

LEXO EDHE:  Sandër Lleshaj takim me drejtues të policisë së Korçës

LEXO EDHE:  Vishet me mister deklarata e “dëshmitarit X”/ Zbulohen faktet kompromentuese 

Biznesmeni Palokaj u arrestua sot me urdhër të Prokurorisë pas hetimeve të kryera për vdekjen e një punëtori në muajin gusht 2019 tek pallati që ai po ndërtonte në lagjen “Bësëlidhja” të Lezhës.
Ai akuzohet për ndërtim pa leje, mos zbatimi i rregullave të sigurisë në punë dhe punësim i paligjshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE