Connect with Us

Të shtëna me armë zjarri në Rrëshen/ Plagoset një person

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Rrëshen/ Plagoset një person

Publikuar

-

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pak minuta më parë në Rrëshen.

Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si Kodër Rrëshen.

Ende nuk dihen rrethanat në të cilat ka ndodhur plagosja, ndërkohë që mësohet se policia dhe ambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U dërgua në gjendje të rëndë drejt Tiranës/ Ndërron jetë në QSUT pacienti nga Berati

Publikuar

-

Nga

Ka ndërruar jetë në QSUT pacienti i cili u transportua sot në gjendje të rëndë nga spitali i Beratit drejt Tiranës.

Ai u paraqit në spitalin e Beratit me insufiçencë respiratore dhe probleme pulmonare. Për shkak të gjendes së rëndë ai u nis menjëherë me urgjencë drejt Tiranës, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Mjekët nuk e kanë cilësuar rastin si një rast të thjeshtë viral sepse siç shprehen ata, analizat paraprake nxorën një problem të theksuar polmonar.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Konfirmohen në Berat/ 4 persona të prekur nga “gripi i derrit”

Publikuar

-

Nga

Në qytetin e Beratit janë regjistruar 4 raste të prekurish nga “gripi i derrit”.

Raportohet se një person nga Skrapari ka shkuar në spitalin e Beratit me insufiçensë respiratore dhe probleme pulmonare.

Ai është dërguar menjëherë drejt Tiranës për një mjekim më të specializuar, ndërsa mjekët infeksionistë njoftuan zyrtarisht se përveç këtij rasti të dyshuar, janë konfirmuar si të prekur me AH1N1.

LEXO EDHE:  Sherr me thika/ Arrestohet në flagrancë 57 vjeçari në Vlorë

LEXO EDHE:  “Shqipëria vritet, Xhafaj krihet”/ Bilanc i frikshëm vdekjesh

Mjekja infeksioniste në Spitalin Rajonal të Beratit, Etleva Vila tha se në bazë të analizave të ardhura nga ISHP-ja në Tiranë, u mësua se pacientët ishin me sëmundjen e “gripit të derrit”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet e pajetë në banesë një grua/ Çfarë dyshohet

Publikuar

-

Nga

Një grua është gjetur e pajetë në banesën e saj në Cerrik.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Xibrakë, ku shtetasja B.B., 45 vjeçe është gjetur pa shenja jete.

Policia bën me dije se nga këqyrja paraprake e kufomës  nuk janë konstatuar shenja dhune

Grupi hetimor po punon për  dokumentimin dhe zbardhjen  të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE