Connect with Us

Të divorcuar dy vite më parë/ Si u ekzekutua në oborrin e shtëpisë nga ish bashkëshorti 36 vjeçarja bashkë me vëllanë

Kronika

Të divorcuar dy vite më parë/ Si u ekzekutua në oborrin e shtëpisë nga ish bashkëshorti 36 vjeçarja bashkë me vëllanë

Publikuar

-

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që tronditi Rreshenin mbrëmjen e sotme ku vëlla e motër u ekzekutuan në oborrin e shtëpisë.

Autor i krimit është ish bashkëshorti i Esmeralda Filopati, Fatmir Koleci, nga fshati Zejmen i Lezhës me të cilin kishte tre fëmijë.

Ndërkohë po kështu mësohet që vëllai i Esmeralda Filopatit e divorcuar prej disa kohësh, Vladjon Filopati sapo kishte ardhur nga Italia.

Esmeralad e kishte denoncuar për dhunë ish-bashkëshortin e saj, dhe më pas ishin divorcuar.

Gjykata ia kishte besuar fëmijët Esmeraldës e cila pas divorcit jetonte tek prindërit e saj.

LEXO EDHE:  Kreshnik Spahiu në zi/ Humb njeriun e tij më të afërt

Ndërkaq, mbrëmjen e sotme autori i krimit ka shkuar i armatosur pranë banesës së viktimave ku fillimisht është konfliktuar me të vëllain e Esmeraldës, dhe pasi ka qëlluar ndaj tij duke e lënë të vdekur ka ndërhyrë Esmeralda e cila po ashtu është qëlluar me armë nga ish bashkëshorti.

Pas ngjarjes ai është larguar në drejtim të paditur, ndërsa policia po punon për kapjen e tij./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Krimi i dyfishtë në Rrëshen/ Policia zbardh dianamikën e ngjarjes

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Rrëshen, ku motër e vëlla u ekzekutuan me armë zjarri.

Policia bën me dije se janë vrarë me armë zjarri Vladjon Filopati dhe motra e tij Esmeralda Filopati.

Sipas policisë dyshohet se ata janë qëlluar me armë zjarri nga shtetasi me inicialet F. Koleci nga fshati Zejmen Lezhë, ish bashkëshorti i shtetases E.F, i cili pas krimit është larguar menjehërë nga vendngjarja.

“Më datë 25.02.2020, në Kodër Rrëshen, Mirditë, rreth orës 20.40, në oborrin e banesës, janë vrarë me armë zjarri shtetasit V.F dhe motra e tij shtetasja E.F.  Nga informacionet e para dyshohet se  janë qëlluar me armë zjarri nga shtetasi F.K nga fshati Zejmen Lezhë, ish bashkëshorti i shtetases E.F, i cili pas krimit është larguar menjehërë nga vendngjarja.

Në drejtim të vendngjarjes kanë shkuar forca të shumta të Policisë dhe Grupi hetimor.

LEXO EDHE:  Video- Katastrofë në Rusi/ Përmbytet jugu i vendit, raportohet për viktima

LEXO EDHE:  Terror në Francë/ 70 vjeçari qëllon mbi turmë

Gjithashtu në vendngjarje kanë shkuar forcat speciale  Renea dhe FNSH e Shkodrës.

Shërbimet e Policisë  po krehin zonën pë të bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e autorit.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zbardhen detaje të reja/ Kush janë viktimat, vëlla e motër, që u ekzekutuan më armë zjarri

Publikuar

-

Nga

Rrësheni u trondit nga një ngjarje e rëndë mbrëmjen e sotme, ku vëlla e motër u ekzekutuan me armë zjarri.

Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën e njohur si Kodër Rrëshen ndërsa viktimat mësohet se janë Edison Filopati dhe e motra e tij Esmeralda.

Ata kanë qenë duke u kthyer me makinë në banesë kur janë qëlluar me breshëri plumbash duke bërë që të humbin jetën në vend.

Gjithashtu mësohet se Esmeralda ishte nënë e 3 fëmijëve dhe e divorcuar./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Rrëshen/ Vriten me armë vëlla e motër

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e para pak minutave në Kodër Rrëshen.

Fillimisht u raportua për një të plagosur me armë zjarri, por sipas informacioneve të fundit bëhet fjalë për dy viktima.

Viktimat mësohet se janë motër e vëlla, ndaj të cilëve është qëlluar me armë zjarri.

Trupat janë dërguar në morgun e spitalit të Rrëshenit, ndërkaq, policia ka nisur hetimet lidhur me këtë ngjarje të rëndë./CNA.al

LEXO TE PLOTE