Connect with Us

“Pranverë” në shkurt/ Mësoni si do jetë moti në vijim

Sociale

“Pranverë” në shkurt/ Mësoni si do jetë moti në vijim

Publikuar

-

Edhe për ditën e sotme, ndikimi i erërave të ngrohta jugore do të sjellë mot me diell e vranësira si dhe temperatura pranverore.

Po ashtu të njëjtat kushte atmosferike pritet të na shoqërojnë edhe nesër, ndërsa nga dita e enjtte moti do të pësojë luhatje të forta.

Për ditën e sotme, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 7 / 18 °C
në vendet e ulëta: 5 / 18 °C
në vendet malore: 3 / 15 °C

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Horoskopi i ditës, 25 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi

Kjo ditë do të jetë nën ritmin e duhur në dashuri, por nga mesjava situata do të ndryshojë. Në punë mund të ketë probleme gjë që mund t’iu bëjë nervoz.

Demi

Ju pret një e martë mjaft pozitive sa i takon ndjenjave, ku mund të ketë diçka interesante, ndaj mundohuni që t’i shfrytëzoni mundësitë. Sa i takon punës, do të ketë zhvillime në vijim. Nëse keni probleme ligjore në vijim, mund të ketë të reja të rëndësishme në favorin tuaj.

Binjakët

Ky është një moment shumë i mirë për të nisur projekte të reja, pasi Marsi nuk ndikon më negativisht. Në punë, pritet të ketë përmirësime dhe me gjasë shumë shpejtë do të merrni një telefonatë të rëndësishme.

Gaforrja

Më në fund nuk do e keni më Hënën kundër dhe në dashuri do të ketë një fazë rikuperimi. Përfitoni, pasi kjo situatë nuk do të zgjasë shumë. Në punë, duhet të mundoheni që të zgjidhni një problem duke shmangur debatet.

Luani

Ju pret një ditë pozitive dhe interesante në çdo drejtim. Mundohuni që të mos mbingarkoheni dhe shijoni emocionet në sferën sentimentale. Në punë mund të ketë tensione me një koleg të shenjës së Virgjëreshës, ndoshta për shkak të ndonjë konkurrence.

Virgjëresha

Kjo e martë duhet kapur mirë, ku duhet treguar kujdes, pasi jeni shumë të acaruar. Mundohuni që të mos bini pre e provokimeve. Në punë nëse ka probleme bëni durim, pasi rikuperimi do të nisë vetëm në fundjavë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Ju pret një ditë e mbushur me tensione në dashuri, ndaj mundohui që të rrethoheni vetëm nga njerëz pozitiv të cilët ju dhurojnë qetësi. Në punë do të nisë një periudhë më e mirë, ku shumë probleme do të kalojnë.

Akrepi

Mund të hasni në ndonjë problem në dashuri, ku do të ketë vështirësi të cilat duhen kaluar. Edhe në punë do të ketë ngadalësime, por asgjë të pazgjidhshme.

Shigjetari

Mundohuni që të mos bëni zgjedhje të guximshme, pasi gjatë kësaj të marte bëni mirë që ti smangni situata kompromentuese. Edhe në punë, mund të ketë vonesa dhe të papritura.

Bricjapi

Keni nevojë që të hapeni me një njeri të afërt, të flisni për problemet tuaja në dashuri, për të parë më qartë brenda vetes dhe në raportin në çift. Sfera profesionale do të jetë e mbrojtur nga Marsi, i cili garanton sukses.

Ujori

Ndjeni nevojën që të ndryshoni diëka në jetën tuaj edhe në mënyrë drastike, shkruan noa.al. Në punë, do të përballeni me mundësi interesante, të cilat duhen kapur fluturimthi.

Peshqit

Mos i nënvlerësoni ndjenjat, pasi në këtë ditë dashuria do të jetë protagoniste. Kush është vetëm, mund të bëjë një takim të rëndësishëm. Nëse një punë nuk ju pëlqen, do të keni mudnësi që ta ndryshoni dhe të shikoni përreth.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Përhapja e koronavirusit/ Thirrja e mjekut: Kujdes nga baret dhe lokalet

Publikuar

-

Nga

Në studion e emisonit “Opinion” po diskutohet përhapja e koronavirusit dhe sa të rrezikuar jemi.

Duke qenë se një nga elementët e përhapjes së virusit, përveç spërklave është dhe ajo me anë të prekjes, moderatori Blendi Fevziu ngriti shqetësimin sa sa na rrezikojnë lokalet, një gotë me ujë apo një filxhan kafeje që mund ta ketë prekur para nesh një person i infektuar.

Sipas Dr.Petrit Vargu, ky është një nga komponentët që sot baret dhe lokalet në Itali janë mbyllur. Pra duhet të kemi kujdes edhe në këtë pjesë.

Por shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino, u kujdes të theksonte se nëse tregohet kujdesi i duhur me larjen, me ujë të nxehtë dhe sapun me patjetër, nuk ka rrezik për transmetim të virusit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Manastirliu flet për koronavirusin/ Do ashpërsohen masat në bazë të riskut

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, deklaroi se nëse risku nga “koronavirusi” do të rritet, atëherë do të merren masa më të rrepta.

Teksa u pyet në emisionin “Opinion” për mbylljen e shkollave, Manastirliu tha se masat po merren në çdo moment në ndryshim të situatës.

“Ka një element që dua ta them, ne do të vlerësojmë në çdo moment shkallën e riskut dhe në bazë të riskut do të marim  të gjitha vendimet që kanë të bëjnë me sigurinë e shëndetit të qytetarëve. Do merren të gjitha masat në varësi të riskut. Në çdo moment ne do jemi në ndryshim të situatës”, theksoi ministrja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE