Connect with Us

OFL i kërkoi deklarimin e pasurisë/ Avokati i Fatjon Lazes: S’ka asgjë, jeton me qera

Kronika

OFL i kërkoi deklarimin e pasurisë/ Avokati i Fatjon Lazes: S’ka asgjë, jeton me qera

Publikuar

-

Avokati i Fatjon Lazes ka reaguar në emër të klientit të tij pasi OFL i vuri ultimatum për plotësimin e formulatit për deklarimin e pasurisë brenda 48 orëve.

Avokati Alban Qafa thotë se Fatjon Laze nga Elbasani nuk ka asnjë pasuri të disponueshme madje jeton me qera momentalisht. Ai shprehet se Laze do e plotësojë dhe do e dorëzojë brenda afatit të caktuar formularin e deklarimit të pasurisë.

Kujtojmë se Fatjon Laze u kap në vitin 2008 pasi kishte dërguar një pako me 1 kilogram heroinë në Lushnje./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosi kushëririn me armë/ Arrestohet 25 vjeçari në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Policia e Vlorës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim, të dënuar me 3 vite burg.
Në pranga është vënë shtetasi K. D., 25 vjeç banues në Vlorë.

Shërbimet e Policisë së Vlorës, bazuar në informacione të marra në rrugë operative, kanë bërë kapjen dhe ndalimin e tij, pasi ky shtetas ka qenë i shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”, për të cilën Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me anë të vendimit të formës së prerë Nr. 532, datë 27.11.2018, e ka dënuar me 3 vite burg.

Ngjarja ka ndodhur në datën 20 mars 2017, në lagjen “Ujë i Ftohtë”, Vlorë, ku 25-vjeçari dyshohet të ketë kanosur me armë zjarri kushëririn e tij, për motive pronësie.

LEXO EDHE:  Bixhozxhinjtë e drejtësisë/ Gjyqtari i skedinave dhe prokurori i basteve

LEXO EDHE:  “Kam një sasi parash për të ndarë”/ Ish-gruaja e miliarderit do të dhurojë gjysmën e pasurisë

Materialet iu referuan Prokurorisë së Vlorës, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkatërroi stolat e stadiumit dhe hodhi sende të forta në fushë/ Arrestohet i riu në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka arrestuar një 19 vje çari pasi shkatërroi stolat e stadiumit “Air Albania” dhe hodhi sende të forta në fushë gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 Tiranë është bërë i mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi në kushtet e flagrancës, për veprat penale “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”, i shtetasit: F. Z., 19 vjeç, banues në Tiranë.

Nga tërësia e veprimeve procedurale të kryera nga ana e Policisë ka rezultuar se gjatë zhvillimit të ndeshjes Tirana – Kukësi, ky shtetas ka thyer stolat e stadiumit dhe ka hedhur sende të forta në fushën e stadiumit “Air Albania”, Tiranë.

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këto veprime të kundërligjshme.

LEXO EDHE:  Prona me paratë e prostitucionit/ Sekuestrohen 1.5 milion euro pasuri

LEXO EDHE:  OFL zhvendoset në Berat/ Ultimatum dy të dënuarve në Itali

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Shkatërrimi pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

OFL nuk ndalet/ Kush janë dy të fortët e radhës në “shënjestër”

Publikuar

-

Nga

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularin e vetëdeklarimit të pasurisë, dy të “fortëve” të radhës.

Mësohet se, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

– K. B., banues në Durrës, i dënuar në Spanjë për trafikim të lëndëve narkotike.

– F. L., banues në Elbasan, i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.

Brenda 48 orësh, këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim të gjitha pyetjeve të OFL-së.

LEXO EDHE:  OFL zhvendoset në Berat/ Ultimatum dy të dënuarve në Itali

LEXO EDHE:  “Kam një sasi parash për të ndarë”/ Ish-gruaja e miliarderit do të dhurojë gjysmën e pasurisë

Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Me qëllim evidentimin dhe dërgimin në SPAK, të të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special, OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse.

Për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë, OFL do të informojë publikun në vijimësi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE