Connect with Us

Konfirmohen në Berat/ 4 persona të prekur nga “gripi i derrit”

Kronika

Konfirmohen në Berat/ 4 persona të prekur nga “gripi i derrit”

Publikuar

-

Në qytetin e Beratit janë regjistruar 4 raste të prekurish nga “gripi i derrit”.

Raportohet se një person nga Skrapari ka shkuar në spitalin e Beratit me insufiçensë respiratore dhe probleme pulmonare.

Ai është dërguar menjëherë drejt Tiranës për një mjekim më të specializuar, ndërsa mjekët infeksionistë njoftuan zyrtarisht se përveç këtij rasti të dyshuar, janë konfirmuar si të prekur me AH1N1.

LEXO EDHE:  E rëndë/ 45-vjeçari shkel në mina, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

Mjekja infeksioniste në Spitalin Rajonal të Beratit, Etleva Vila tha se në bazë të analizave të ardhura nga ISHP-ja në Tiranë, u mësua se pacientët ishin me sëmundjen e “gripit të derrit”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjendet e pajetë në banesë një grua/ Çfarë dyshohet

Publikuar

-

Nga

Një grua është gjetur e pajetë në banesën e saj në Cerrik.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Xibrakë, ku shtetasja B.B., 45 vjeçe është gjetur pa shenja jete.

Policia bën me dije se nga këqyrja paraprake e kufomës  nuk janë konstatuar shenja dhune

Grupi hetimor po punon për  dokumentimin dhe zbardhjen  të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I arrestuar për atentatin ndaj Ndojës/ Redjan Rraja bën rekurs nga burgu në Gjykatën e Lartë

Publikuar

-

Nga

Redjan Rraja, personi i arrestuar si i dyshuar kryesor për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji, ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë kundër masës së sigurisë “arrest me burg”.

Sipas News 24, rekursi nuk do të shqyrtohet, pasi në Gjykatën e Lartë është gjyqtar vetëm Ardian Dvorani.

Ndërkohë, kujtojmë se i afërmi i deputetit socialist, Rrahman Rraja akuzohet për veprat penale të “vrasjes së funksionarëve publike” dhe “vrasjes së dy ose më shumë personave mbetur në tentative” dhe “armëmbajtjes pa leje”.

LEXO EDHE:  Përplas 90 vjeçaren me makinë, vihet në pranga i riu

LEXO EDHE:  Publikohen pamjet nga Pediatria në QSUT/ Fëmijët e sëmurë presin radhë në oborr për tu mjekuar

Prova kryesore e prokurorisë kundër Rrajës ishin shenjta e gishtave të 34 vjeçarit, në një palë syze të gjetura në mjetin që dyshohet të jetë përdorur nga autorët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina luksoze, vila dhe toka/ SPAK kërkon “dritën jeshile”nga Gjykata e Posaçme për sekuestrimin e pasurive

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Posaçme (SPAK) i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar “dritën jeshile” për 7 raste të goditura nga operacioni “Forca e Ligjit”, në disa qytete të vendit.

Në një njoftim publik, SPAK i kërkon Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e pasurive, siç janë vila, automjete luksoze dhe sipërfaqe të mëdha toke, që iu përkasin personazheve të njohur të botës së krimit.

Prokuroria e Posaçme, nga data 21.02.2020 deri me datën 24.02.2020 ka dërguar aktet për 7 (shtatë) raste, për miratim sekuestroje në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, për pasuritë e mëposhtme :

Ndërtesë katër kate me pishinë, e ndodhur në Shkodër.

Automjeti, marka “Jeep”, vit i prodhimit 2008.

Automjet, marka “Audi A8”.

Vilë katërkatëshe e ndodhur në Pjezë, Durrës.

Kompleksi “Golden Resort”, i ndodhur në Pjezë, Durrës.

Karburanti “ALT OIL 2008”, i ndodhur në Pjezë, Durrës.

Vilë dykatëshe, e ndodhur në Pjezë, Durrës.

Pasuria tokë arë, me sipërfaqe 3280 m2, e ndodhur në Pjezë, Durrës.

LEXO EDHE:  Itali/ Ndërron jetë në spital vogëlushja shqiptare

LEXO EDHE:  E rëndë/ 45-vjeçari shkel në mina, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

Pasuria tokë arë, me sipërfaqe 398 m2, e ndodhur në Pjezë, Durrës.

Pasuria tokë arë, me sipërfaqe 561 m2, e ndodhur në Pjezë, Durrës.

Pasuria, me sipërfaqe 700 m2, nga të cilat truall nën objekt 478 m2, godinë ekonomike 2 kate dhe ambiente shërbimi (Shoqëria “SABA-Taullau 3” shpk), e ndodhur në Lushnjë.

Pasuria me sipërfaqe 595 m2, nga të cilat truall nën objekt 418.72 m2, godinë ekonomike 2 (dy) kate, karburant dhe ambiente shërbimi, e ndodhur në Lushnjë.

Pasuria me sipërfaqe 235 m2, nga të cilat truall nën objekt 104.7 m2, godinë banimi 2 (dy) kate, e ndodhur në Lushnjë.

Pasuria me sipërfaqe 465 m2, nga të cilat truall nën objekt 155 m2, godinë ekonomike 1(një) kat dhe podrum, e ndodhur në Lushnjë.

Automjet tip “Nisan Pathfinder”, ngjyrë gri.

Automjeti tip “JEEP”, me ngjyrë të errët

LEXO TE PLOTE