Connect with Us

Kapen 800 kg kanabis në Igumenicë/ Arrestohet çifti i bashkëshortëve

Kronika

Kapen 800 kg kanabis në Igumenicë/ Arrestohet çifti i bashkëshortëve

Publikuar

-

Policia greke ka sekuestruar një sasi prej 800 kg kanabis, mëngjesin e sotëm në Igumenicë.

Mësohet se aksioni është zhvilluar rreth orës 06:00 në afërsi të Qafë Botës, ndërsa droga, e cila dyshohet se vinte nga Shqipëria ishte fshehur në një kamion frigoriferik.

Po ashtu policia ka vënë në pranga burrë e grua, përkatësisht shoferin dhe pasagjeren e mjetit, ku u gjet droga./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplaset me motoçikletën/ Plagosen burrë e grua

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur në hyrje të qytetit të Lezhës ku një makinë është përplasur me një motoçikletë.

Si pasojë e aksidentit një burrë e një grua kanë mbetur të plagosur.
Dy të lënduarit janë nisur me urgjencë drejt spitalit të Lezhës.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngajrjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me armë pa leje dhe makinë të blinduar/ Lirohet nga qelia Edmond Voga

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia Edmond Vogën.

Apeli i Tiranës ka caktuar masën “arrest shtëpie” për Vogën i cili u arrestua në 14 janar të këtij viti pasi u kap me pistoletë pa leje me vete dhe me një makinë të blinduar me fenelina policie, pa lejen përkatëse.

Në çantën e dorës që 44 vjeçari mbante me vete i është gjetur dhe një armë zjarri pistoletë pa leje, model TT.

LEXO EDHE:  Korçë/ Arrestohet kultivonte marjuane me ndricim

LEXO EDHE:  Droga e Maltës/ Zbulohen pronarët në Shqipëri

Edmond Voga, ish-shofer dhe mik i prokurorit Arjan Ndoja i është tërhequr patenta për përdorim të sistemeve shtesë dhe mungesë të dokumentacionit të automjetit të blinduar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitet një banesë/ Dhunohen burrë dhe grua

Publikuar

-

Nga

Nja banesë në Dibër ka rënë pre e grabitjes gjatë natës, nga persona ende të paidentifikuar.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Maqellarë, ku autorët kanë arritur që të marrin florinj dhe lekë.

Po ashtu mësohet se autorët kanë dhunuar çiftin e bashkëshortëve, të cilët ndodheshin në banesë..

LEXO TE PLOTE