Connect with Us

Video – Deklarata që na habiti/ Kryemadhi qahet se s’ka para të shkollojë fëmijët

Politikë

Video – Deklarata që na habiti/ Kryemadhi qahet se s’ka para të shkollojë fëmijët

Publikuar

-

Dje kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi na tha nga Shkodra se “nuk i dalin paratë për të ushqyer fëmijët dhe jo më për t’i shkolluar që të garantojnë jetën e tyre në të ardhmen”.

Ajo na ka çuditur shpesh me ato të sajat, por Mona na thse s’ka para, edhe pse ka tre fëmijët qe i ka cuar per ti shkolluar në Londër në gjimnazet dhe universitetet më të shtrenjta të botës.

I ka çuar në universitete, në gjimnaze private  që të bëjnë nja 8 vite shkollë, duhet të paktën nga 250  deri në 300 mijë euro secili.

LEXO EDHE:  Vjen një tjetër reagim urgjent nga LSI/Kryemadhi: Lista e Ramës, gjueti shtrigash!

Femijët e saj duan 1 milionë euro për shkollim.

Mona dhe Iliri justifikohen si gjithmonë me një pronë nga babai, por kjo pronë nuk vlen 10 mln euro, por me pak  se vila në Gjirin e Lalzit.

Edhe sikur ta ketë pasur për familjet shqiptare, Mona do bënte mirë që garderobën e saj ta falte, se kushedi sa shkolla do ndërtoheshin apo sa fëmijë do studioheshin.

Të dëgjosh Monën që flet për parime e varfëri, është njësoj si të flasë Rama për ndershmëri, apo Basha për burrëri.

Për më tepër dëgjoni videon e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. adriatik

    24 Shkurt, 2020 at 12:16 pm

    Mona ka hall te madh?
    Mendoj te bejme nje fushate sensibilizimi e ta ndihmojme ose te shofim a ka mbete gje tjeter nga Krrabi a nga gjiri i LALZIT e tja japim, gjynah

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Masat për koronavirusin/ Basha mbledh ekspertët dhe ish-deputetët në PD

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur sot një grup ekspertësh ku po diskuton lidhur me masat e marra në vendin tonë kundër koronavirusit.

Basha ka mbledhur në takim eskpertë të mjekësisë, si dhe ish-deputetë me profesion mjekë, të cilët mund të ndajnë opinione për menaxhimin e situatës në vendin tonë.

Mësohet se mes personave të pranishëm në takim janë: Halim Kosova, Tritan Shehu, Orjola Pampuri, Albana Vokshi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta nuk humbet kohë/ Depoziton sot kallëzimin penal për Gjonajn

Publikuar

-

Nga

Presidenca ka njoftuar se sot presidenti Ilir Meta do të depozitojë personalisht në ora 13:00, në  Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë të Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe funksionarë të tjerë të lartë.

“Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të depozitojë sot personalisht në ora 13:00, në Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë të Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe funksionarë të tjerë të lartë të përfshirë në veprimtari të rëndë kriminale, në funksion të grushtit të shtetit”, thuhet në njoftimin e zëdhënësit të Metës, Tedi Blushi.

Kujtojmë se tre ditë më parë, Meta akuzoi ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj e cila sipas tij, ka konsumuar disa vepra penale në tentativën për një grusht shteti.

LEXO EDHE:  Foto/ Qentë më të shtrenjtë në botë

LEXO EDHE:  Shkërmoqet LSI/ Kryemadhi drejt “rrëzimit”

Sipas Metës, në këtë tentativë për grusht shteti bazuar mbi provat e bëra publike, të cilat do të dorëzohen SPAK, rezulton të jetë përfshirë ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj por dhe funksionarë të lartë për llogari të kapjes së Gykatës Kushtetuese./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto- Boshatiset Italia/ Coronavirusi zbraz metrotë dhe trenat në Milano

Publikuar

-

Nga

Italia po kalon ditë të vështira për shkak të përhapjes së koronavirusit.
Deri tani katër persona kanë humbur jetën dhe mbi 210 janë prekur nga

Përhapja e coronavirusit në Itali ka bërë që njerëzit të izolohen nëpër shtëpitë e tyre dhe rrugët e qyteteve të jene boshatisur.
Metrotë dhe trenat në Milano janë bosh nga frika e coronavirusit.

Gjithashtu raportohet, se në Milano janë mbyllur edhe shkollat, palestrat, muzetë, kinematë etj.
Deri më tani në Itali janë të prekura 7 rajone ku kryeson Lombardia me 165 të prekur nga virusi i tmerrshëm dhe Veneto me 27 të prekur./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE