Connect with Us

Video-Finalizohet një tjetër operacion/ Prangosen katër persona, sekuestrohet drogë dhe armë

Kronika

Video-Finalizohet një tjetër operacion/ Prangosen katër persona, sekuestrohet drogë dhe armë

Publikuar

-

Policia e Tiranës ka finalizuar një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, në kuadër të të cilit janë vënë në pranga kaatër personaa, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

Po ashtu, mësohet se gjatë këtij operacioni janë sekuestruar tri armë zjarri, lëndë narkotike dhe një shumë parash, e përfituar nga shitja e lëndës narkotike.

Sipas uniformave blu në pranga kanë rënë shtetasit:

K.S., 30 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Përshtatja e lokalit për përdorim droge “dhe ”Moskallëzimi i krimit”.

E.K. 33 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim”.

E. K., 28 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim”.

R. T., 33 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasit M. Ç., 28 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Armëmbajte pa leje”, “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja e armëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO EDHE:  U kapën me 1 ton drogë në Greqi/ Zbulohen emrat e 4 shqiptarëve të arrestuar

Shërbimet e Policisë kanë marrë informacione në rrugë operative se këta shtetas shpërndanin lëndë narkotike kokainë e kanabis në doza të vogla, në zona të ndryshme në Tiranë.

Gjatë operacionit në zonën e Selitës, nga kontrolli i ushtruar në banesën e M. Ç., i cili është dhe personi organizator i kësaj veprimtarie kriminale, Policia gjeti dhe sekuestroi tri armë zjarri pistoletë, doza me lëndë narkotike kokainë, 19 aparate celular, 10 ora dore, 600.000 lekë dhe 5000 euro.

Gjithashtu, po gjatë kontrollit fizik të ushtruar në pakingun e lokalit të shtetasit K. S., shtetasve E. K., 28 vjeç dhe E. K., 33 vjeç, Policia u gjeti doza me lëndë narkotike kanabis.

Vijon puna për kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim, i cili ka mundur të largohet në momentin e ndërhyrjes nga Policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kontrolli në lokal “fundos” biznesmenët/ Ja çfarë gjeti policia

Publikuar

-

Nga

Dy vëllezër janë vënë në pranga nga policia e Fierit, pasi akuzohen se përdornin lokalin e tyre për përdorimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike.

Sipas uniformave blu në pranga kanë rënë shtetasin D. B. dhe E. B, ndërsa gjatë kontrollit në biznesin e tyre iu janë gjetur dhe sekuestruar një sasi kanabisi në formë çokollate dhe një sasi eurosh e lekësh.

“Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, specialistët për hetimin e narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit: D. B., 40 vjeç dhe E. B., 27 vjeç, banues në Fier.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e këtyre shtetasve, kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde narkotike në formë çokollate prej 122 gram e dyshuar kanabis sativa si edhe 1800 euro dhe 45 mijë lekë të reja të cilat dyshohet se janë përfituar nga shitja e lëndës narkotike.

LEXO EDHE:  Patrullimet e përbashkëta/ Drejtori i policisë së Kosovës inspekton efektivët

LEXO EDHE:  Azilkërkuesit/ Policia kthen mbi tre mijë shtetas

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Përshtatja e lokalit për përdorim droge” dhe “Nxitja për përdorim droge”.-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e grevistëve në Ballsh/ Dy prej tyre dërgohen në spital

Publikuar

-

Nga

Grevistët në Ballsh të cilët prej disa muajsh nuk kanë marrë pagat e tyre, vazhdojnë të qëndrojnë në grevë.

Ndërkohë, mësohet se gjendja shëndetësore e grevistëve sa vjen dhe rëndohet, e megjithatë ata shprehen të vendosur për të vazhduar sakrificën e tyre deri në marrjen e pagave.

Sipas ABCnews, dy grevistët Jonuz Muçaj dhe Hysni Agalliu kanë shfaqur probleme shëndetësore dhe për këtë arsye janë dërguar në spital.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Babai i katër fëmijëve i jep fund jetës tragjikisht/ Vëllai tregon detajet tronditëse

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të një dite më parë, ku 43-vjeçari Bilbil Hasani u dha fund jetës duke u vetëvarur në burgun 313.

Mësohet se 43-vjeçari ishte arrestuar disa muaj më parë dhe sipas ILD, po qëndronte me masë sigurie në burg, për shkak se kishte vjedhur 12 mijë lekë të vjetra.

Ndërkohë, ditën e sotme i vëllai i viktimës, Rajmond Hasani, në një prononcim për ABC news, bëri fajtore gjykatën për vetëvrasjen e Hasanit, ndërsa theksoi se ky i fundit kishte probleme depresioni. Sipas tij, viktima ishte me kartelë prej 18 vitesh.

Po ashtu, ai tha se Bilbil Hasani ishte baba i katër fëmijëve, ku më i vogli ishte vetëm 4 vjeç, ndërsa të tjerët janë 8, 10 dhe 13 vjeç.

“Vëllai im ka katër fëmijë, më i madhi është 13 vjeç, një është 10 vjeç, tjetri 8 vjeç dhe më i vogli 4 vjeç. Më parë ka qënë emigrant në Greqi.

Fajtore për këtë akt të vëllait tim sipas meje është gjykata dhe institucioni i burgut, i cili nuk e ka bërë detyrën e tij.

LEXO EDHE:  Mashtronte me lejet e ndërtimit/ 41 vjeçarit i vihen prangat

LEXO EDHE:  Kontrolli në banesë “fundos” ish-efektivin e policisë

Ky rast është shumë i rëndë, na ka shkatërruar plotësisht. Kërkoj që të kryhen hetime nga momenti i arrestimit e deri në aktin fatal, që i mori jeten. Vëllai im vuante nga depresioni. Ishte me kartelë prej 18 vitesh. Nuk ka qënë ky vendi i duhur për të.

Është paraqitur në Gjykatë me kartelën shëndetësore, por nuk është marrë në konsideratë.

Është shumë e padrejtë sepse ka qenë me mjekim  sa i përket shëndetit mendor, dhe ai nuk duhet të ishte mes të gjithë kriminelëve.”-tha vëllai i Bilbil Hasanit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE