Connect with Us

Pranga doganierit në Qafë Botë/ Niset drejt Greqisë me drogë me vete

Kronika

Pranga doganierit në Qafë Botë/ Niset drejt Greqisë me drogë me vete

Publikuar

-

Një doganier dhe një vajzë 23 vjeçare janë arrestuar nga policia kufitare e Qafë Botës.

Në pranga ka rënë 36-vjeçari Artan Ibrahimi nga Përmeti dhe e dashura e tij Konstandina Meci.

Arrestimi i tyre bë pasi po tentonin të kalonin kufirin me 33 pako kanabis sativa.

Mësohet se destinacioni final ishte Greqia, ku lënda narkotike do të shitej.

LEXO EDHE:  Kryemadhi ndez turmën/ Rebelohen protestuesit

Artan Ibrahimi mësohet se është doganies në pikën kufitare ‘Tre urat’ në Përmet dhe jo në pikën kufitare ku u kap droga.

Policia nuk e ka përcaktuar ende sasina e drogës që ndodhej në automjetin tip ”Toyota” me targë AA 040 TY, ndërsa vijojnë hetimet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Berisha publikon videon/ Polici dhunon qytetarin në mes të qytetit

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku një efektiv policie ka dhunuar një qytetar në Librazhd.

Në videon e publikuar nga Berisha duket ku qytetari konfliktohet me policing dhe kyi fundt përdor dhunë ndaj tij.

“Shikoni se si godet qytetarin në mes të qytetit të Librazhdit narkorimineli Kalemi, mik i ngushtë i Taulant Bego Yaris. Dënoj me ashpërsinë më të madhe dhunën banditeske të narkohorrave me uniform”, shkruan Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohen 80 mijë paketa kontrabandë në Doganën e Hanit të Hotit

Publikuar

-

Nga

Strukturat e Administratës Doganore kanë sekuestruar një sasi prej 80 mijë paketa cigare në Pikën e kalimit Kufitar të Hanit të Hotit.

Pas një analize risku dhe dyshimeve të arsyeshme, mbi të dhënat e dokumentacionit shoqërues të një ngarkese, strukturat doganore ushtruan kontroll në mjetin e dyshuar, ku rezultoi një ngarkesë prej 80 mijë paketa cigare të markës “REGINA RED”.

E gjithë ngarkesa me cigare ishte e papajisur me pulle fiskale të Shqipërisë apo të ndonjë vendi tjetër.
Rasti u referua në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për vepren penale, “Kontrabandë me mallra që paguajnë akcizë ose me pezullim të plotë apo të pjesshëm nga detyrimet doganore ose të akcizës” dhe “ falsifikimi i vulave, stampave ose i formularve” të parashikuar nga neni 172 dhe 190/3 të Kodit Penal.

LEXO EDHE:  Elbasan/ Tentoi ti jepte rryshfet policit, arrestohet në flagrancë shtetasi Valter Feizullai

LEXO EDHE:  Kryemadhi ndez turmën/ Rebelohen protestuesit

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, po kryhen veprimet e mëtejshme hetimore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Drejtonte motoçikletën në gjendjen të dehur/ Kapet në Sarandë francezi me 105 mijë euro në çantë

Publikuar

-

Nga

Një shtetas francez është arrestuar sot nga policia e Sarandës.

Ai është kapur duke drejtuar motoçikletën  në gjendje të dehur.

Në momentin e ndalimit atij i janë gjetur me vete në çantë 105 mijë euro.

Motoçikleta e cila drejtohej prej tij rezulton në pronësi të një tjetër shtetasi francez Peter Ivan, banues në lagjen 3 në Sarandë. Ai e kishte blerë këtë mjet 9 ditë më parë.

LEXO EDHE:  “Çmendet” 43-vjeçari/ Dhunon ish-gruan dhe djalin e mitur

LEXO EDHE:  Elbasan/ Tentoi ti jepte rryshfet policit, arrestohet në flagrancë shtetasi Valter Feizullai

Ndërkaq, policia  ka  nisur hetimet për zbardhjen e lidhjes mes tyre dhe burimin e parave të gjetura në çantën e shtetasit francez./CNA.al

LEXO TE PLOTE