Connect with Us

“Po të dëgjoj”/ Basha i bashkohet të rinjvë: E nisa ditën me plot ide

Politikë

“Po të dëgjoj”/ Basha i bashkohet të rinjvë: E nisa ditën me plot ide

Publikuar

-

Kreu i PD, Lulzim Basha ka takuar sot një grup të rinjsh nën sloganin e tij “Po të dëgjoj”.

Basha shprehet se po punojnë parreshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta.

“Sot në mëngjes me disa nga të rinjtë që një javë më parë ju përgjigjën pyetjes time në Instagram se “ç’vendim do të merrnin nëse do të ishin për një ditë ministër i arsimit”.
Frymëzim ta nisësh ditën me të rinj energjikë dhe plot ide për ta bërë Shqipërinë më të mirë”, shkruan Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Ilir Meta do të eliminojë fizikisht Edi Ramën”/ Nuk përmbahet Manjani: Na ndotët trutë!

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me zhurmën mediatike që po bëhet për presidentin Meta për sjelljen dhe deklarimet e tij publike.

Sipas Manjanit të gjithë ata që e kritikojnë, në thelb e pranojnë që Kushtetuta është shkelur.

“Thelbi i problemit, pra dhunimi i Kushtetutës për të legalizuar caktimin e Arta Vorbsit në Gjykatën Kushtetuese, nuk konstestohet nga askush!

E gjithë kritika dhe zhurma mediatike bëhet për Metën, për sjelljen dhe deklarimet e Tij publike. E gjithë kritika ndaj Tij thotë:
– ” ska kompetencë”,
– ” nuk sillet si President”,
– ” ka frikë”,
– ” e ka lëvizje politike”
– ” po konkuron me Lulin”
– ” ka probleme mendore”,
Madje edhe ” do të eleminojë fizikisht Ramën”…

Pra të gjithë ata që e kritikojnë, në thelb e pranojnë që Kushtetuta është shkelur, por për inat të Metës…

LEXO EDHE:  E quajti deklaratën e Bashës budallallëk/ Bardhi kapet me mjeken: Do ridëgjohemi së shpejti

LEXO EDHE:  Akuza ndaj qeverisë/ Krimi i organizuar është ngritur në nivel mafie

Pra po t’u heqësh Metën nga argumenti, u hiqet rroga, buka/çorba e gojës..

Pffffffff…! Na ndotën trutë!

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bllokimi i tragetit me mbetje toksike/ Klosi: Informacioni erdhi nga qytetarët, po hetohet

Publikuar

-

Nga

Një ditë pas operacionit ku u godit rrjeti i trafikut të mbetjeve të rrezikshme në Vlorë, ka ardhur dhe reagimi ministri i Turizmit, Blendi Klosi.

“Operacioni i djeshëm i organizuar në mënyrë të strukturuar nga Ministria e Brendshme dhe Ministria e Mjedisit së bashku me autoritet lokale në Vlorë ishte një aksion i cili shënon një nga më pikat kulmore në kuadër të gjithë përpjekjeve që bejmë ne për të vazhduar në mënyrë të fortë moratoriumin e mbetjeve te rrezikshme në vendin tonë, ishte nje operacion i cili u planifikua qartësisht dhe shënoi sukses sepse gjithë strukturat përfshirë gjërësisht strukturat e mjedisit, kryen atë operacion duke verifikuar tashmë sesa i thellë është ky problem.

Informacioni erdhi nga qytetarë dhe u veprua nga institucione shtetërore.

LEXO EDHE:  Tentuan të vjedhin një pikë bastesh/ Arrestohen dy të rinj në Tiranë

LEXO EDHE:  Tentuan të vjedhin një pikë bastesh/ Arrestohen dy të rinj në Tiranë

Do doja shumë që kushdo qytetar që verifikon një shkelje të trajtimit të mbetjeve urbane të asaj cfarë tashmë është dhe një vepër penale një krim mjedisor të informojnë strukturat e rendit strukturat mjedisore dhe strukturat që kan të bëjnë me platformat e bashkëqeverisjes që është komunikimi i drejtpërdrejt me qytetarët”, tha Klosi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta takon reporteren e PE dhe ngre alarmin/ Qëllimi i mazhorancës është rikthimi i diktaturës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot reporteren e Parlamentit Europian, znj. Isabel Santos.

Sipas Metës, lakmia e mazhorancës për të kapur me çdo mjet antikushtetues Gjykatën Kushtetuese cënon integritetin e këtij institucioni kyç për llogaridhënien qeverisëse dhe kompromenton rëndë vullnetin e kësaj mazhorance për të çelur negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Europian.

“Miratimi i ligjit antikushtetues ditën e mbërritjes në Tiranë të Komisionit të Venecias dëshmon mungesën e thellë të respektit ndaj këtij institucioni ndërkombëtar, dhe fakton se qëllimi i vetëm i kësaj mazhorance është rikthimi i diktaturës përmes “mjeteve ligjore”, shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE