Connect with Us

Bllokimi i tragetit me mbetje toksike/ Klosi: Informacioni erdhi nga qytetarët, po hetohet

Politikë

Bllokimi i tragetit me mbetje toksike/ Klosi: Informacioni erdhi nga qytetarët, po hetohet

Publikuar

-

Një ditë pas operacionit ku u godit rrjeti i trafikut të mbetjeve të rrezikshme në Vlorë, ka ardhur dhe reagimi ministri i Turizmit, Blendi Klosi.

“Operacioni i djeshëm i organizuar në mënyrë të strukturuar nga Ministria e Brendshme dhe Ministria e Mjedisit së bashku me autoritet lokale në Vlorë ishte një aksion i cili shënon një nga më pikat kulmore në kuadër të gjithë përpjekjeve që bejmë ne për të vazhduar në mënyrë të fortë moratoriumin e mbetjeve te rrezikshme në vendin tonë, ishte nje operacion i cili u planifikua qartësisht dhe shënoi sukses sepse gjithë strukturat përfshirë gjërësisht strukturat e mjedisit, kryen atë operacion duke verifikuar tashmë sesa i thellë është ky problem.

Informacioni erdhi nga qytetarë dhe u veprua nga institucione shtetërore.

LEXO EDHE:  Video-Sekuestrohet arsenal armësh dhe kanabis në Vlorë/ Një në pranga

Do doja shumë që kushdo qytetar që verifikon një shkelje të trajtimit të mbetjeve urbane të asaj cfarë tashmë është dhe një vepër penale një krim mjedisor të informojnë strukturat e rendit strukturat mjedisore dhe strukturat që kan të bëjnë me platformat e bashkëqeverisjes që është komunikimi i drejtpërdrejt me qytetarët”, tha Klosi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Po të dëgjoj”/ Basha i bashkohet të rinjvë: E disa ditën me plot ide

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basha ka takuar sot një grup të rinjsh nën sloganin e tij “Po të dëgjoj”.

Basha shprehet se po punojnë parreshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta.

“Sot në mëngjes me disa nga të rinjtë që një javë më parë ju përgjigjën pyetjes time në Instagram se “ç’vendim do të merrnin nëse do të ishin për një ditë ministër i arsimit”.
Frymëzim ta nisësh ditën me të rinj energjikë dhe plot ide për ta bërë Shqipërinë më të mirë”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta takon reporteren e PE dhe ngre alarmin/ Qëllimi i mazhorancës është rikthimi i diktaturës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot reporteren e Parlamentit Europian, znj. Isabel Santos.

Sipas Metës, lakmia e mazhorancës për të kapur me çdo mjet antikushtetues Gjykatën Kushtetuese cënon integritetin e këtij institucioni kyç për llogaridhënien qeverisëse dhe kompromenton rëndë vullnetin e kësaj mazhorance për të çelur negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Europian.

“Miratimi i ligjit antikushtetues ditën e mbërritjes në Tiranë të Komisionit të Venecias dëshmon mungesën e thellë të respektit ndaj këtij institucioni ndërkombëtar, dhe fakton se qëllimi i vetëm i kësaj mazhorance është rikthimi i diktaturës përmes “mjeteve ligjore”, shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi sqaron konfliktet me Ramën/ “Ka qenë që i vogël harpagon”

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, i ftuar në “45 min uta” ku po diskutohet  tubimi i thirrur nga Meta me 2 mars, ka sqruar dhe konfliktet e herë pas hershme me kryeministrin Rama.

Me tone ironie Gjuzi u shpreh se Rama, ka lindur që i vogël harpagon, pra mizor dhe egoist.

“Rama është inteligjent, por Berisha i ka ikur, Basha i ka ikur, me dikë do merret në Parlament.

Ai e ka nisur sulmin ndal meje që kur ka ardhur në krye të bashkisë, por ka qenë që i vogël harpagon.”/CNA.al

 

LEXO EDHE:  Video-Sekuestrohet arsenal armësh dhe kanabis në Vlorë/ Një në pranga

LEXO EDHE:  Përfundon numërimi, Dritan Leli kryebashkiaku i Vlorës

 

LEXO TE PLOTE