Connect with Us

Berisha publikon videon/ Polici dhunon qytetarin në mes të qytetit

Kronika

Berisha publikon videon/ Polici dhunon qytetarin në mes të qytetit

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku një efektiv policie ka dhunuar një qytetar në Librazhd.

Në videon e publikuar nga Berisha duket ku qytetari konfliktohet me policing dhe kyi fundt përdor dhunë ndaj tij.

“Shikoni se si godet qytetarin në mes të qytetit të Librazhdit narkorimineli Kalemi, mik i ngushtë i Taulant Bego Yaris. Dënoj me ashpërsinë më të madhe dhunën banditeske të narkohorrave me uniform”, shkruan Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sekuestrohen 80 mijë paketa kontrabandë në Doganën e Hanit të Hotit

Publikuar

-

Nga

Strukturat e Administratës Doganore kanë sekuestruar një sasi prej 80 mijë paketa cigare në Pikën e kalimit Kufitar të Hanit të Hotit.

Pas një analize risku dhe dyshimeve të arsyeshme, mbi të dhënat e dokumentacionit shoqërues të një ngarkese, strukturat doganore ushtruan kontroll në mjetin e dyshuar, ku rezultoi një ngarkesë prej 80 mijë paketa cigare të markës “REGINA RED”.

E gjithë ngarkesa me cigare ishte e papajisur me pulle fiskale të Shqipërisë apo të ndonjë vendi tjetër.
Rasti u referua në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për vepren penale, “Kontrabandë me mallra që paguajnë akcizë ose me pezullim të plotë apo të pjesshëm nga detyrimet doganore ose të akcizës” dhe “ falsifikimi i vulave, stampave ose i formularve” të parashikuar nga neni 172 dhe 190/3 të Kodit Penal.

LEXO EDHE:  Zbulohet ministri i ri i Ramës që tentoi vetëvrasjen dhe pse

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Banditët e Lal Plehut kapën kriminelin”

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, po kryhen veprimet e mëtejshme hetimore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Drejtonte motoçikletën në gjendjen të dehur/ Kapet në Sarandë francezi me 105 mijë euro në çantë

Publikuar

-

Nga

Një shtetas francez është arrestuar sot nga policia e Sarandës.

Ai është kapur duke drejtuar motoçikletën  në gjendje të dehur.

Në momentin e ndalimit atij i janë gjetur me vete në çantë 105 mijë euro.

Motoçikleta e cila drejtohej prej tij rezulton në pronësi të një tjetër shtetasi francez Peter Ivan, banues në lagjen 3 në Sarandë. Ai e kishte blerë këtë mjet 9 ditë më parë.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Kompanitë anonime pengojnë bizneset

LEXO EDHE:  Zbulohet ministri i ri i Ramës që tentoi vetëvrasjen dhe pse

Ndërkaq, policia  ka  nisur hetimet për zbardhjen e lidhjes mes tyre dhe burimin e parave të gjetura në çantën e shtetasit francez./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau të vëllain/ Policia kufitare arreston 38 vjeçarin e shpallur në kërkim

Publikuar

-

Nga

Policia kufitare në Hanin e Hotit ka ndaluar një person të shpallur në në kërkim për vrasje.

Nga shërbimet e PKK Hani i Hotit, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, gjatë kontrollit të imtësishëm në dalje të Republikës së Shqipërisë është ndaluar personi i shpallur në kërkim, shtetasi M. Sh., 38 vjeç, banues në Shkodër.

Më datë 17.02.2020, Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” në mungesë, për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare, e kryer në bashkëpunim”, pasi në përfundim të hetimeve të bëra dhe në bazë të provave ligjore të siguruara, dyshohet se më datë 23.04.2014 ka vrarë vëllanë e tij, shtetasin K. Sh., i cili në momentet e para është deklaruar nga familjarët si i vetëvarur.

LEXO EDHE:  “Keni qenë lider, por nuk keni hyrë në histori”/ Berisha i përgjigjet gazetarit

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Banditët e Lal Plehut kapën kriminelin”

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE