Connect with Us

Top Channel dhe Vjollca Hoxha shantazh gjyqtarëve

Lajme

Top Channel dhe Vjollca Hoxha shantazh gjyqtarëve

Publikuar

-

Nuk është e rastësishme, as e pa dëgjuar më parë, por flagrante dhe publike. Top Channel ushtron shantazh publik dhe presion ndaj çdo gjyqtari që zbaton ligjin apo qëndron kundër vendimeve që Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi duan në favor të tyre.

Kujtojmë këtu Shkëlzen Selimin e Gjykatës së Lartë, Artan Zenelin. Lajme dhe kronika për gjyqtarë që ti kur i shikon në Top Channel mendon se po luftohet korupsioni në drejtësi.

Në fakt kryegjyqtari i radhës i cili sulmohet nga Top Channel dhe Vjollca Hoxha për shkak se është një nga ata që do shqyrtojë listën pa fund të gjyqeve që ka Vjollca.

Gjyqtarët në Top Channel nuk denoncohen sepse Vjollcës i “digjet barku” se ata janë të korruptuar, por sepse ajo ka me qindra gjyqe dhe duke sulmuar në mënyrë selektive emra të veçantë kërcënon hapur këdo gjyqtar, këdo prokuror që ka në dorë çështjet e saj. Se kush mund të tentojë të japë vendime kundër Vjollcës do ta pësojë keqazi. Dhe nuk është një, por janë disa.

I fundit është Flamur Kapllani. Kush mendon se gjyqtari është sulmuar për shkak se është i korruptuar apo se ka shkelur ligjin, gabon. Në Top Channel gjyqtarët sulmohen për interesat e Vjollcës.

Sot gjyqtari Kapllani ka qënë “viktima” e radhës sepse nesër Vjollca ka një gjyq tjetër. Javën tjetër gjithashtu, në tjetrën po. Sepse Vjollca ka me qindra gjyqe. Pasi është sherrosur me gjithë dynjanë kërkoi të rrëmbejë aksionet e çdo partneri në biznes. Nuk paguan faturat e detyrimeve që ka ndaj klientëve, zgjidhja e saj janë gjyqet, shantazhet, kërcënimet me prokurori.

Ndoshta është “heroina” e vetme e biznesit në Shqipëri që ka një numër rekord gjyqesh me partnerët e saj dhe me këdo që i afrohet për të punuar.

LEXO EDHE:  Video/ Terror në Australi, makina futet mes turmës

Gjyqe me aksionerët e Top Channel, gjyqe me aksionerët e Digitalb, gjyqe me ish-drejtuesit e Top Channel, gjyqe me ish-drejtues të Digitalb, gjyqe me firmat që kanë kryer shërbime për kompanitë e saj, e kështu me radhë.

Gjithçka shkon në gjykata e prokurori, e më pas gjyqtarët sulmohen dhe anatemohen, thjeshtë dhe vetëm që të japin “drejtësinë” e kërkuar nga Vjollca.

Ata gjyqtarë që kemi parë të sulmohen nga Topi, që nga Gjykata e Lartë e deri tek ajo Civile e Tiranës janë “viktima” të shortit që iu ka dhënë në dorë për të shqyrtuar çështje të Vjollca Hoxhës.

Dje ishte Shkëlzen Selimi, sot është Flamur Kapllani, nesër do jetë një trup tjetër gjyqtarësh, derisa Vjollca të mbyllë hallet e saj, për të cilat tashmë ka si menaxher kryesor Ben Blushin, por vështirë se me Topin e kthyer në “pistoleta atentatorësh” do mund të shplajnë mëkatët e tyre, të përziera edhe me plehra inceneratorësh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Lady Gaga këndoi himnin amerikan/ Alfred Cako zbulon mesazhin e fshehtë

Publikuar

-

Nga

"Më lini të futem pa maskë tek Infektivi"/ Alfred Cako i shkruan Silva Binos pas sulmeve në distancë

Jennifer Lopez dhe Lady Gaga ishin dy nga artistet e që performuan fjatë inagurimit të presidetit të 46-të të SHBA-ve, Joe Biden.

Lady Gaga performoi me bandën e marinës amerikane himnin kombëtar, ndërsa konspiracionisti Alfred Cako pretendon se pas këtij veprimi fshihet një mesazh.

Sipas tij, performimi i himnit të Amerikës nga Lady Gaga, jep mesazhin që në SHBA do fillojnë të komandojnë pakicat.

“Himni i këndua nga një sataniste e shquar si Lady Gaga dhe himni i Amerikës i kënduar dhe krijuar kryesisht nga të bardhë, por edhe nga të zinj, nga populli i lirë Amerikan, u kthye kështu në muzikë hip hop, karakteristikë afikan për të dhënë një mesazh që aty do fillojnë të komandojnë pakicat, pr atë zinjtë. Unë kështu e përktheva.

Karakteristika tjetër që vura re ishte veshaj me atë ngjyrën lejla të të gjitha zonjave po t’i shikosh, sidomos kjo që është shumë marksiste, Kamala Harris“, tha konspiracionisti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

108 vjetori i Policisë së Shtetit/ Hoxha kujton sakfiricën e 224 burrave për Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht

Gazetarei Artan Hoxha ka kujtuar themelimin e policisë së Shtetit Shqiptar, më 18 janar 1913.

Përmes një postimi në rrjtet sociale, Hoxha shkruan se 224 burra sakrifikuan jetën e tyre për këtë vend gjatë 30-të viteve të postkomunizmit. Gazetari thekosn se sot, ata janë yje mbi një memorial te zi, duke na dhënë shpresë, se ky komb, ende nuk është mposhtur nga krimi.

“Me 13 janar 1913, vetem nje muaj e gjysem pas shpalljes se pavarsise, qeveria e Ismail Qemalit vendosi te themeloje Policine e Shtetit Shqiptar. 108 vite me pas, nje memorial i zi, vendosur ne oborrin e Ministrise se Brendeshme, perkujton 224 “Deshmoret e Atdheut”, te rene ne krye te detyres gjate 30-te viteve te postkomunizmit. 224 BURRA qe sakrifikuan jeten e tyre per kete vend. Shume prej tyre i kam njohur nga afer, kam marre pjese ne operacione te organizuar dhe drejtuar prej tyre. Kam ngrene buke me ta, ne mencat e varfera te komisariateve te Shqiperise, nga Tropoja ne Sarande. Kam ndare bashke me ta, sukseset e aksioneve dhe me kane lene te vetem, te derdh lot hidherimi ne funeralet e tyre. Sot, ATA jane YJE mbi ate memorial te zi, duke na dhene shprese, se ky komb, ende nuk eshte mposhtur nga krimi… E paharruar qofte sakrifica juaj…”, shkruan Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Pesë mësime që na japin filmat klasikë të Krishtlindjeve

Publikuar

-

Nga

Pesë mësime që na japin filmat klasikë të Krishtlindjeve

Ajo që na shoqëron gjatë gjithë muajit dhjetor, ose siç e njohim ndryshe, muajit të festave, janë filmat festivë me Krishtlindje.

Por përveçse zbavitës, këto filma na japin 5 mesazhe shumë të vlefshme për gjithkënd.

Mos zgjidhni punën mbi njerëzit

Ky është një nga mesazhet më të forta që jepet në shumë filma, që mësojnë njerëzit të mos i japin përparësi parave të gatshme mbi lumturinë njerëzore.

Tensionet janë të pashmangshme

Ndonjëherë, pavarësisht se çfarë bëni, gjërat shkojnë pak keq. Shpeshherë vendosemi para situatave të pakëndshme, por ajo që duhet bërë është që të qetësohemi dhe të marrin situatën nën kontroll pa hapur panik dhe duke i parë gjërat me optimizëm.

Familja është ajo që ju e bëni atë

Ka të gjitha llojet e familjeve të ndryshme në botë. Miqtë tanë, personat me të cilët mund të kemi marrëdhënie të ngushta, bashkëpunëtorët tanë, madje edhe qentë tanë mund të jenë familjarë.

LEXO EDHE:  Video-Pentagoni publikon imazhet e para të sulmit që vranë liderin e ISIS

LEXO EDHE:  Hasanizimi i Shqipërisë

Disa filma Krishtlindjesh na zhvendosin rrënjësisht nga pritjet tona dhe na tregojnë me mënyra të ndryshme se çfarë nënkupton miqësia dhe besnikëria dhe sesi njerëzit mund të gjejnë ndjenjën e tyre jashtë kufijve të familjes.

“Vriteni” të keqen me mirësi

Nëse jeni mërzitur nga xhaxhai që vazhdon të diskutojë për politikën, nga tezja juaj që vazhdimisht ju ngacmon për të gjetur një partner dhe për tu martuar, nuk duhet të silleni vrazhdë me ta. Filmat festivë na japin një mësim, “t’i vrasim me mirësi”. Kështu mund të shmangni stresin e pushimeve dhe të jeni të qetë pa u bezdisur nga të tjerët.

Shpërndani pozitivitet

Vetëm shaka, premtime dhe optimizëm.  Ka një sërë filmash Krishtlindjesh ku mund të merrni pozitivitet.

LEXO TE PLOTE