Connect with Us

Ndryshon moti/ Bëhuni gati për reshje dhe shtrëngata

Sociale

Ndryshon moti/ Bëhuni gati për reshje dhe shtrëngata

Publikuar

-

Moti me diell po na shoqëron në mëngjesin e sotëm, por duke nisur nga orët e mesditës vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura.

Sipas SHMU, prej orëve të pasdites, reshjet e shiut në intensitet të ulët do të prekin pjesën bregdetare. Në mbrëmje, reshjet me intensitet të ulët do të përfshijnë pjesën më të madhe të territorit, ndërsa në bregdet do të marrin karakter shtrëngatash.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në brigjet detare, duke u shoqëruar me valëzim të ulët.

LEXO EDHE:  Harroni të ftohtin dhe reshjet/ Rikthehen ditët me diell

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 0ºC deri në 12ºC
zonat e ulëta 2ºC deri në 18ºC
zonat bregdetare 3ºC deri në 17ºC

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Video-Pamjet brenda spitalit COVID2/ Manastirliu apelon qytetarët: Mos rrezikoni jetën tuaj!

Publikuar

-

Nga

Video-Pamjet brenda spitalit COVID2/ Manastirliu apelon qytetarët: Mos rrezikoni jetën tuaj!

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një video të situatës që është aktualisht brenda spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”/COVID2, ku ka një fluks në rritje të pacientëve të prekur nga virusi i rrezikshëm si dhe të rasteve të dyshuara që po marrin trajtim në këtë spital. Ministrja Manastirliu ka apeluar për respektimin e rregullave për të frenuar përhapjen e COVID19.

“Mbaje maskën, ruaj distancimin, kujdesu për higjienën. Mos rreziko jetën tënde dhe të njerëzve më të dashur! Të gjithë bashkë, t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve kundër COVID19”, shkruan Manastirliu.LEXO EDHE:  Moti vijon të na surprizojë/ Mësoni sa do arrijnë sot temperaturat

Shefja e Shërbimit të Pneumologjisë në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, prof. Silvana Bala ka bërë një apel për qytetarët: “Asnjëherë mos mendoni që kjo sëmundje është e lehtë. Është shumë e rëndë, është shumë e vështirë. Këta persona që shihni këtu, kanë qenë të shëndoshë, por në një moment, janë në vështirësi me jetën”, tha prof. Bala./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Video- Turma qytetarësh të revoltuar në Kakavijë/ Rëndohet situata në pikën kufitare

Publikuar

-

Nga

Video- Turma qytetarësh të revoltuar në Kakavijë/ Rëndohet situata në pikën kufitare

Një situatë e pazakontë siç nuk ka ndodhur kurrë më parë paraqitet në Kakavijë, pasi është krijuar një rradhë e gjatë kilometrike për të kaluar kufirin.

Mësohet se radha e atomjeteve nis nga fshati Jorgucat deri në kufi me Greqinë, rreth 20 kilometra. Në një video të publikuar shihet numri i madh iq ytetarëve që presin prej orësh të tëra në radhë. Ata shprehen të revoltuar pasi janë lodhur nga pritja e gjatë në rrugë.LEXO EDHE:  Moti vijon të na surprizojë/ Mësoni sa do arrijnë sot temperaturat

E gjithë kjo situatë është krijuar prej tamponëve të Covid 19 që u bëhen në pikën e Kakavijës, para se të kalojnë në shtetin fqinj.
Stituata e pazakontë në këtë pikë doganore vijon prej tre ditësh ndërsa bëhet me dije se shkak është bërë vonesa e punës nga ana e palës greke./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Prej 5 ditësh i shtruar te Infektivi/ Humb jetën një tjetër pacient me Covid

Publikuar

-

Nga

Prej 5 ditësh i shtruar te Infektivi/ Humb jetën një tjetër pacient me Covid

Shënohet një tjetër viktimë nga COVID-19 në vendin tonë.

Mësohet se në spitalin Infektiv ka humbur jetën një 60-vjeçar nga Tepelena. Ai ishte shtruar prej 5 ditësh në spital, ndërsa simptomat e para të Covid i ka shfaqur para 10 ditësh.Gjendja e tij është përkeqësuar ditët e fundit dhe nuk e ka fituar dot betejën me Covid./CNA.al

LEXO TE PLOTE